Opozicijos spaudos konferencijoje – įtarimai administracijos direktoriui ir priekaištai merui

Gegužės 8 d. rajono savivaldybės Tarybos opozicinės frakcijos surengtoje spaudos konferencijoje buvo mesti kaltinimai valdantiesiems nesugebėjimu tvarkytis ir skolų didinimu. Opozicionieriai taip pat įtaria, jog administracijos direktorius A. Marcinkevičius, dirbdamas seniūnu, organizavo kelio, vedančio link jam nuosavybės teise priklausančios sodybos, sutvarkymą.
Spaudos konferenciją pradėjo opozicinės frakcijos lyderė Rima Zablackienė. Pasak darbietės, šiuo metu savivaldybėje vyrauja nerimastinga finansinė situacija. Ęsą valdantieji 16 mln. litų kreditinį įsiskolinimą savo nepasvertais sprendimais ruošiasi padidinti dar 2 mln. litų. O bendra suma sudaro beveik ketvirtadalį viso savivaldybės biudžeto. Darbietė apgailestaudama pabrėžė, kad valdantieji, bukai užsispyrę, vykdo mokyklų tinklo pertvarką, visiškai nekreipdami dėmesio į mokyklų bendruomenių protestus. R. Zablackienė teigė nesuprantanti, iš kur bus paimta 300 000 Lt suma „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos remonto darbams, kuri sudarytų sąlygas perkelti į šią švietimo įstaigą „Nemuno“ pradinės mokyklos mokinius bei gauti higienos pasą. Pasak opozicijos lyderės, biudžete ši suma nenumatyta ir niekas iš valdančiųjų negali atsakyti, kaip bus sprendžiamas šis klausimas. Deja, gegužės 17 d., pasak darbietės, bus priimtas sprendimas dėl teikimo mokytojams įspėjimų apie atleidimus. O kiek reikės lėšų išeitinėms kompensacijoms – pasakyti niekas nesiryžta. R. Zablackienės teigimu, iš Finansų ministerijos dar negauta 700 000 Lt paskola, kurią numatoma skirti atlyginimams sumokėti. Anot opozicijos lyderės, nėra lėšų atlyginimams, o jau formuojamos išeitinių pašalpų skolos.
R. Zablackienė teigė nustebusi, jog tvirtinant administracijos direktoriaus pareigybę, patyliukais buvo iki 17 kategorijos padidintas ir atlyginimo koeficientas. Ji pažadėjo Tarybai teikti sprendimo projektą dėl kategorijos grąžinimo iki 16.

Opozicija piktinasi skyriaus vedėjos veiksmais
Tarybos narys konservatorius Juozas Krikštolaitis akcentavo, jog jam nesuprantami valdančiųjų veiksmai, sprendžiant sutarties su UAB „Tele2“ klausimą – juk yra surinkti 224 Veiverių gyventojų parašai su reikalavimu netęsti sutarties su mobiliojo ryšio operatoriumi. Minėtas operatorius ant bokšto, kuris yra šalia Veiverių T. Žilinsko gimnazijos, yra įrengęs ryšio retransliavimo antenas, nuo kurių, anot veiveriškių, sklinda pavojingos bangos. J. Krikštolaičio teigimu, savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėja nevizavo sprendimo projektą, motyvuodama, jog situacija Veiveriuose nėra išnagrinėta savivaldybės administracijos. Tarybos narys mano, jog administracijos direktorius gina privačios bendrovės, o ne Veiverių bendruomenės interesus, be to, dirbtinai daromos kliūtys, kad šis klausimas nebūtų svarstomas. R. Zablackienė replikavo, jog V. Draugelytė galimai tarnauja ne įstatymams, o politiniams užsakovams.
Nevykdomi pažadai
J. Krikštolaitis ir J. Vilionis priminė valdantiesiems, jog jie žadėjo iki rugsėjo 1 d. išspręsti klausimą dėl vaikų lopšelio-darželio Veiveriuose, bet reikalai nepajudėjo iš vietos, nors net privatus verslas buvo žadėjęs prisidėti, jei pajudės reikalai.
Baugina ateitis
Tarybos narys J. Vilionis teigė nematantis jokių valdančiųjų sprendimų dėl šilumos ir šalto vandens kainų, o ir investicinių projektų vykdoma žymiai mažiau negu kitose savivaldybėse.
Tarybos narys V. Martinaitis situaciją savivaldybėje įvardino kaip tragišką ir konstatavo, jog joje nėra gero šeimininko.
Kliuvo ir merui
Opozicijos lyderė R. Zablackienė išsakė priekaištų ir merui, kuris, jos manymu, moka skaičiuoti iki dviejų, bet ne iki dešimties. Anot darbietės, meras į paklausimus turi atsakyti per 10 dienų, bet terminų nesilaikoma, o ir atsakymai duodami ne į temą. Liaudiškai tariant, klausiama apie tvorą, o atsakoma apie vorą. Tarybos narė apgailestavo, jog vienbalsiai išrinktas meras neparodo nei atsakomybės, nei politinio stuburo, nes iki šiol negautas atsakymas į paklausimą, kuriame mero prašoma politiškai įvertinti administracijos direktoriaus veiksmus.
Opozicijos lyderė sukritikavo keliones, kuriose užmezgamos naudingos pažintys, tik nežinoma, kam jos naudingos. R. Zablackienė atkreipė dėmesį, jog net oficialiame savivaldybės tinklalapyje galima aptikti pasenusią informaciją, o susipažinti galima tik su vasario mėnesio Tarybos sprendimais.
A.Marcinkevičiaus veiksmai – jau ir naujai sukurtos bendruomenės akiratyje
Naujai įsteigtos „Abipus Peršėkės“ bendruomenės atstovas Edvinas Petraška piktinosi, jog A. Marcinkevičius, dirbdamas seniūnu, galimai iš seniūnijos keliams skirtų lėšų sutvarkė kelią iki savo negyvenamos sodybos, nors seniūnijoje yra žymiai prasčiau prižiūrimų kelių.
Opozicijos atstovai ir šį kartą valdančiųjų, ypač mero ir administracijos direktoriaus, atžvilgiu pažėrė daug kritikos. Taip pat apkaltino valdančiųjų koaliciją ir administraciją darant įvairias kliūtis, kad jų Tarybai pateikti sprendimų projektai nebūtų svarstomi. Temos kartojasi, nors joms ir bandoma suteikti skirtingus atspalvius.
Spaudos konferencijoje nedalyvavo Antanas Gustaitis ir Martynas Butkevičius.

Taip pat skaitykite

15 komentarai

  1. galimybė prisidėti pliusą

    jeigu administracijos direktorius taupo savivaldybės lėšas ir dar kaip sakote yra sąžiningas, lai atsisako padidinto atlyginimo, tai tikrai gal prisidės sau pliusą, kaip šiek tiek turintis savigarbos kitų atžvilgiu

  2. tai tai tai

    Taip. kaip žmogus malonus, atsakys į klausimus, paguos, bet spręsti svarbių rajono problemų pats negeba, tik su pataremųjų pagalba kažką bando lipdyti, bet ……..graudu.

  3. krastiete

    O tuo tai jau nekaltinkit nei aš skirsčiau nei skaičiavau aš tik turiu savo nuomonę ir ji nebūtinai turi sutapti su jūsiškia. Kažkodėl jums malonu visus peikti, o man svarbu realybė minusų turi kiekvienas aš taip pat, neabejoju jūs irgi tik paprasčiau įvardinti kito žmogaus minusus nei savuosius rėkti, kad visi blogi neišeitis reikia įsigilinti į visus to žmogaus nuveiktus darbus tada pamatysit kad pliusų daugiau nei minusų ir nereikės rėkti, kad valdžia tik bloga. Juk galima pasakyti taktiškai. Rėksniai ypač susirinkimuose tiesiog erzina ir užgožia kitų žmonių problemas taip ir baigiasi susirinkimai, o žmonės išeina pavargę ir suirzę dėl pastovių kalbų apie tą patį ir iš esmės apie nieką. O kas dėl mano žinių tai pasakysiu, kad aš klausau ką žmonės kalba ir tikrai pastebiu pokyčius ir patikėkit vienetai pasako , kad Marcinkevičius blogas.