Oi tu karpi veidrodini…

New Image

Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo respublikiniame piešinių konkurse „Mano svajonių žuvis“, kurį organizavo Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Mokyklos pirmos klasės mokinė Justina Mitrulevičiūtė tapo šio konkurso laureate. Į mokyklą atvykusios žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė, Tarptautinių reikalų ir rinkos skyriaus vyriausioji specialistė Živilė Vaitiekūnienė Justinai ir dailės būrelio vadovei Onai Žvirblienei įteikė padėkas, o pirmokai gavo kvietimą apsilankyti Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos skyriaus Šilavoto poskyryje.

Pirmokai nekantriai laukė išvykos į Šilavotą. Jiems labai norėjosi daugiau sužinoti apie žuvis, jų auginimą bei veisimą.

New Image2

Atvykusius į Šilavotą mokinius maloniai pasitiko vedėja Tatjana Ratnikova, kuri papasakojo poskyrio istoriją. Vaikai sužinojo, kad siekiant išvesti lietuvišką karpio veislę 1967 m. buvo pradėtas statyti Šilavoto veislinis- selekcinis žuvų ūkis. 1972 m. pradėti eksploatuoti pirmieji tvenkiniai – nuo tada prasidėjo pagrindiniai karpių veislės kūrimo darbai. Šilavote auginama lietuviška karpių veislė „Šilavoto karpis“. Kaip atskira veislė „Šilavoto karpis“ įteisintas 2010 m. Karpiai pasižymi gražia išvaizda, geromis savybėmis, gerai prisitaikę prie vietinių sąlygų. Šilavoto veislės karpiai – veidrodiniai.

Vedėja įdomiai pasakojo, kaip auginami karpiai, kokie atliekami darbai. Vaikai apžiūrėjo tvenkinius, įrangą, grožėjosi veidrodiniais karpiais. Kiekvienam norėjosi juos paliesti, pabendrauti. Visi, neatitraukdami akių, stebėjo, kaip vikriai nardo karpiai vandenyje, kaip skuba pasitikti atitekantį švarų vandenį. Įdomu buvo žiūrėti filmuką, pasakojantį apie Šilavoto poskyrio veiklą.

Pirmosios klasės mokiniai suprato, koks svarbus, sunkus ir reikalingas yra žmonių, dirbančių žuvivaisos srityje, darbas. Kad Šilavoto karpis yra viena mėgstamiausių žuvų, didelis čia dirbančių žmonių nuopelnas.

 

Balbieriškio pagrindinės mokyklos pirmos klasės mokytoja Irena Petraškienė

 

Taip pat skaitykite