Odontologijos klinikai – 5 metai

Vilija Čiapaitė

Nors šventinėmis dienomis lauke dargana ir lietus, tačiau po visą Birštoną ir prieigas buvo dalijami balti balionai, prie kurių buvo pririšta informacija apie laimėjimą, kurį reikia atsiimti Odontologijos klinikoje. Kiekvienas atėjusysis buvo pasitiktas ir vedžiojamas po mini muziejų, o mažieji, suklaupę koridoriuje, piešė linksmuosius dantukus kartu su tėveliais arba seneliais.

Ypač sudomino mini muziejus, kur buvo galima pamatyti 100 metų senumo koja minamą dantų gręžimo aparatą. Klinikos savininkė, o kartu ir gidė, patikino, jog šis aparatas buvo naudojamas prieš 5 metus. Beje, ji minėjo, jog šis aparatas prieš 80 metų atkeliavo iš Amerikos ir sėkmingai buvo naudojamas vienos ir tos pačios savininkės, iš kurios jis buvo įsigytas. Ant sienos kabantis šventosios Apolonijos paveikslas priminė, jog mes esame odontologijos klinikoje.

Trumpa šv. Apolonijos biografija

Dauguma krikščionių pabėgo iš Aleksandrijos, išskyrus kelis, tarp jų ir vietinę diakonę Apoloniją, kuri pamokslavo ir lėmė daugelio žmonių atsivertimą į krikščionybę. Pasak vienos legendos, romėnai grasino šią moterį sudeginti gyvą, nebent ji atsisakytų savo tikėjimo. Kadangi ji to nepadarė, buvo kankinta, jos veidas ir žandikauliai stipriai sumušti, dantys išrauti su žnyplėmis.

Viduramžių Europoje Apolonija pirmą kartą buvo garbinama Anglijoje ir Flandrijoje, vėliau Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje ir kitose šalyse. Ji buvo kanonizuota popiežiaus Jono XXI (1215–1277). Didžioji dalis šventosios atvaizdų yra iš XVII a. Pasakojimas apie merginos drąsą ir tvirtą tikėjimą ją kankinant greitai pasklido po krikščionių žemes.

Šv. Apolonijos dantis – saugoma relikvija. Vieną tokią relikviją galima rasti Rabo

miesto katedroje, Kroatijoje.

Štai tokią legendą papasakojo apie šv. Apoloniją. Tolėliau matoma jau muziejine tapusi spjaudyklė, o šalia kitas, jau jaunesnis gręžimo aparatas. Ant sienos pritvirtintos jau seniai nebenaudojamas žnyplės.

Po to buvome nuvesti į šiuolaikinį kabinetą. Čia aparatūra atitinka visus standartus. Daugelį sudomino ZOOM lempa. Pasirodo, ja balinami dantys pažangiausia technologija.

Daug klausimų, daug atsakymų apie dantų gydymą ir jų priežiūrą.

Taip besišnekučiuojant klinikoje užsiregistravo keletas žmonių burnos higienai Kovo Prophy pearls ir kitoms procedūroms. Taigi, šventė švente, bet tai ir didelis tortas netrukdė dirbti ir paruošiamuosius darbus…

Išeidama į purkšnojantį lietumi lauką tegaliu pasakyti, jog šaunu, kai klinikos 5-asis gimtadienis sutampa su jubiliejine Birštono 170 metų diena.

 

Taip pat skaitykite