Nuskambėjus istoriniam jubiliejaus šurmuliui – žvilgsnis į šventę iš šalies

IMGP26541

Vacys Staknys

Šiemet Prienai savo istorinį 520 m. jubiliejų, pasak organizatorių, šventė net 3 dienas. Programoje buvo daug įvairių apdovanojimų, konferencija, įspūdinga rajono žmonių eisena, įsimintinas atidarymas ir tūkstančius žmonių pritraukę vakariniai žvaigždžių koncertai. Į šventę atvyko svečiai iš užsienio ir kelių kaimyninių savivaldybių. Deja, artimiausių kaimynų nebuvo, kurie buvo užsiėmę, anot šaltinių, kitais svarbiais reikalais.

Žmonės socialiniuose tinkluose dalinosi vaizdais iš eisenos, koncertų. Lyg ir viskas gerai. 

Visgi norėčiau išdėstyti keletą pastabų, kurios, mano asmeniniu manymu, būtinos. Nežiūrint to, jog apie Prienų gimtadienį buvo nemažai kalbama, bet pats miestas šventiškai tikrai neatrodė. Jame jokių renginių visuomenei nevyko. 

Įvairiuose susitikimuose su gyventojais, verslo atstovais, miesto ir rajono svečiais rajono valdžia konstatuoja, jog Prienuose atsirado daug gražių erdvių, o ir pats miestas keičia įvaizdį ir tapo patrauklesnis ne tik akiai, bet ir gyventi.   

Bet tada kodėl, taip  ir liko tuščios erdvės prie bibliotekos, Prienų sporto arenos, Laisvės aikštės, Beržynų ir Revuonos parkų, Prienų krašto muziejaus ir kitų įdomių miesto vietų? Tai toks didžiulis potencialas, kuris galėtų paversti miestą gyvu ir nepakartojamu organizmu. Pajėgų veiklų organizavimui tikrai pakanka, nes rajone ir mieste daug unikalių žmonių, kurie turi ką parodyti ir pasidalinti su kitais. O kur Prienų meno mokyklos ir kitų kolektyvų įspūdingi pasirodymai? 

Štai, Veiverių meno mokyklos kiemelyje neseniai praūžė jaunųjų atlikėjų festivalis „Su vėjeliu“, kuris paliko nepakartojamą įspūdį. O kodėl jų pasirodymas nebuvo surengtas vienoje iš erdvių per Prienų miesto šventę?

Kodėl negali mugė nuo pat ryto šurmuliuoti J. Brundzos gatvėje, o viešose erdvėse koncertuoti arba vaidinti vietiniai kolektyvai? Tai miesto šventė, todėl  ir miestas, ir jos gyventojai turi jausti šventinę nuotaiką kiekviename jo kampelyje. Tylus buvo ir Nemunas, o be reikalo.

Visgi, reikia pasakyti, jog Prienų miesto gimtadienio šventimas įgauna pagreitį ir organizatoriai bei idėjų sumanytojai atlieka didžiulį darbą, kad švente pasidžiaugtų kuo daugiau miestelėnų ir miesto svečių.  

Ir tai džiugina. Bet, visgi, manau, kad diskusijos apie Prienų miesto šventės organizavimą turėtų vykti platesnėje auditorijoje, o ne tik savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų koridoriuose.

 

Taip pat skaitykite