Nuo vaikystės sentimentų – iki Inovatyvios dermatologijos centro gamtos apsuptyje 

Inovatyvios dermatologijos  centro vadovė profesorė Matilda Bylaitė-Bučinskienė

Inovatyvios dermatologijos centro vadovė profesorė Matilda Bylaitė-Bučinskienė

 

Vilija Čiapaitė
Vidmantas Venclovas

Mes gyvename dinamiškame pasaulyje ir vis mažiau laiko skiriame sau. Bet neretai norisi sustoti ir pasižvalgyti savyje. Suprasti gyvenimo esmę ir pasidomėti savo kūnu ir siela.

Kai viename žurnalistų susitikime su Birštono savivaldybės mere nuskambėjo žinia, jog Birštone pradėjo veiklą Inovatyvios dermatologijos centras, sukirbo mintys pažvelgti į jo veiklą iš vidaus. Ir tokia galimybė atsirado. Ta žinia prilygo stebuklui, bet pati kelionė buvo dar įspūdingesnė. 

Kai atėjome į centrą mus pasitiko žavinga centro vadovė profesorė Matilda Bylaitė-Bučinskienė ir kelionė įgavo šilto bendravimo aureole. 

Matilda švytėjo ne tik pasakodama apie Inovatyvios dermatologijos centrą, bet ir kodėl buvo pasirinktas būtent Birštonas tokiai įspūdingai investicijai. Pasirodo, verslo sprendimams gali turėti įtakos ir vaikystės prisiminimai. O jie susiję su atvykimais į kurortą ir maloniais sentimentais. 

O viskas prasidėjo 2016 metais, kai Vilniuje buvo atidarytas pirmasis Inovatyvios dermatologijos centras. 2019 m. prasidėjo plėtros galimybių paieškos. Po įvairių variantų buvo apsistota prie Birštono, nes kurortas geriausiai atitiko viziją medicinines paslaugas sujungti su sveikatingumo. Algirdo gatvėje pastatytame moderniame pastate buvo nupirktas 400 kvadratinių metrų plotas ir įrengta klinika su holistiniu SPA. 

Gerai žinome, jog bet koks rimtas verslas prasideda nuo idėjos ir profesionalios komandos. Profesorė Matilda Bylaitė-Bučinskienė išdavė lyg paslaptį, jog centre Birštone dirba labai daug jos mokinių, kurie ir sudaro komandos „kumštį“. Kitą, ne prastesnę komandos dalį sudaro sveikatingumo ir medicinos paslaugų specialistai iš Alytaus, Prienų, Birštono ir kitų šio krašto vietovių. 

Mūsų kelionėje po centrą viena nuostaba keitė kitą, nes kiekvienoje patalpoje laukė unikalūs medicininiai aparatai, skirti įvairioms operacijoms ir procedūroms atlikti. O centro galimybės didelės. Čia galima kreiptis dėl odos ligų, atlikti dermatoonkologijos, fototerapijos, lazerinės ir estetinės dermatologijos, veido ir kūno priežiūros procedūras. Kiekvienai procedūrai skirtas atskiras kabinetas, kuriame viskas suderinta iki smulkmenų. Ir dar vienas pastebėjimas. Kiekvienam centro lankytojui skiriamas išskirtinis dėmesys, nes, anot profesorės Matildos, norisi suteikti kiekvienam ne tik profesinę  pagalbą, bet ir dvasinę pusiausvyrą. Centre galima atlikti ir veido bei kūno masažus. O jei yra noras, galima prisijungti prie jogos užsiėmimų ant Nemuno kranto. 

Be standartinių procedūrų galima išbandyti energetinę kapsulę ir atsidurti garso terapijos sūkuryje. Galima išduoti ir viešą paslaptį, jog Birštone centro klientų laukia daugiau europinio lygio paslaugų nei Vilniuje. Tarp jų ir fototerapija, kuri atliekama su moderniausia aparatūra. 

Bet Birštono Inovatyvios dermatologijos centro unikalumas tuo nesibaigia. Keliaudami po centrą priėjome prie durų su užrašu „Holistic Skin & Wellness SPA“ (Holistinis odos ir sveikatingumo SPA), ant jų – dar vienas užrašas draudžiantis naudotis mobiliaisiais telefonais. 

Profesorė Matilda, pamačiusi mūsų nuostabą, paaiškino, jog šiame SPA būtina visiškai atsiriboti nuo mus supančio pasaulio, nes jame viskas orientuota į kūno, proto, jausmų ir aplinkos visumą. Už šių durų net darant masažus akcentuojamas ne tik fizinis prisilietimas, bet ir emocinis. 

O štai ir pamąstymai apie „Holistinį odos ir sveikatingumo SPA“. 

Šiame dinamiškame pasaulyje vietos sau praktiškai nelieka, todėl būtina išstumti kirbančias negatyvias mintis ir taip išsilaisvinti nuo išorinių dirgiklių. 

Ir kelionė prasideda.

Vos įėjus į „Holistic Skin & Wellness Spa“ įvyksta išorinės permainos: telefonas saugiai paliekamas jam skirtoje vietoje, rūbinėje – rūbai, gaunamas chalatas ir pirmyn į atsipalaidavimo erdvę. 

Čia tarsi persikeli į kitą pasaulį, kur įbrendi į malonumus teikiančių procedūrų upę. Pasijunti saugus, ramus, laukiamas! Darbas, kasdieniai rūpesčiai kažkur dingsta, palikdami susitelkimą į kūną ir sielos gelmes.
Tyliai ir paslaugiai dirbantis personalas prisideda prie minties, jog esu vienintelis, kuris apipintas besąlygišku dėmesiu. 

Kiekviena apgalvota smulkmena padeda 3–4 valandų malonių pojūčių ir teigiamų emocijų kelionėje.  

Nedidelis baseinas su povandeninėmis srovėmis, ypač patogūs gultai, gardi arbata, gausi mineralų vonia su lubose ramybę teikiančiu ekranu, haloterapijai skirtas individualus sausos druskos konteineris visam kūnui. 

Galima drąsiai teigti, jog neįmanoma aprašyti realijų, kurios gaunamos šiame unikaliame SPA, nes laikas čia tarsi sustoja, o tu gyveni sau ir su savimi. 

Reikia pripažinti, jog centras skiriasi nuo tradicinių medicinos ir sveikatingumo įstaigų. Jausmas toks, jog dizaineris, kuris sukūrė centro interjerą, pirmiausiai mintyse viską sudėliojo ir pritaikė pagrindinei centro vizijai, kuri atspindi kūno ir sielos visumą.

Už centro langų tyliai ošia upių tėvas Nemunas, rytais čiulba paukščiai. Ramu ir gera.

Profesorė Matilda įsitikinusi, jog Inovatyvios dermatologijos centras taps Birštono kurorto dalimi, o jo darbuotojai įsilies į kurorto bendruomenę. 

Bet svarbiausia, centras įsikūrė arčiau žmonių ir jiems nereikia vykti į Vilnių. Visi keliai veda į Birštoną.

Taip pat skaitykite