Nuo idėjos – iki verslo plano

IMGP0992Justė, Imantas ir Paulius – jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ nariai ir malonūs Stakliškių vidurinės mokyklos svečiai.

Čia jie lankėsi vasario 14-ąją, dovanodami mokyklos bendruomenei dar ir trečią progą smagiai ir naudingai praleisti laiką.

Aktų salėje – šurmulys, juokas, pasišnibždėjimai ir – rimtos diskusijos. Visa tai jaunimui įmanoma suderinti ir nuveikti kai ką itin svarbaus. Taip vyko JPP atstovų surengtas užsiėmimas vyresniųjų klasių mokiniams, panorusiems išmokti sukurti savo verslą. Nuo idėjų lietaus iki svarios programos, kaip parūpinti lėšų chemijos kabineto įrengimams – tokį kelią nuėjo trimis grupėmis dirbę vaikai, kuriems neįkyriai, bet kryptingai vadovavo Justė su Imantu ir Pauliumi. Tiesiog nuostabu pasirodė tiek vaikams, tiek juos stebėjusiems mokytojams, jog vis dėlto įmanoma ir mokykloje surasti būdą, kaip užsidirbti pinigų norimai idėjai įgyvendinti. Tai, atrodytų, smulkmena, bet labai gerai supranti, jog šitokiu būdu vaikai mokomi verslumo, skatinami ne tik svajoti, bet ir suteikti savo svajoms materialų pagrindą, stengtis įgyvendinti idėjas.

Pasak JPP narių, būtent toks ir yra jų programos tikslas – skatinti jaunimą ne tik brandinti idėjas, bet ir išmokti jas įgyvendinti, diegti jiems verslo kūrimo pagrindus. Pasak Imanto, šito mokyti yra būtina šalies regionuose, kur jaunas žmogus dažnai nesugeba rasti terpės savo idėjai, sunkiai sutelkia bendraminčius, o kartais tas vertingas mintis ima įgyvendinti didmiesčiuose, kur daug daugiau galimybių pasireikšti jaunimui. Justės manymu, išvyka į Stakliškes – labai svarbus jų programos žingsnis į naujos Lietuvos – kitaip mąstančių žmonių ugdymą. Juk ne paslaptis, sako Paulius, jog provincijoje nuo seno yra neigiamas požiūris į verslą, jį kuriančius žmones, nors savo darbais gali atnešti labai daug naudos visuomenei. Tokį požiūrį, mano jaunuoliai, jau seniai laikas keisti, o kaimo jaunimą skatinti kurti verslą savo gimtinėje, pradedant kad ir nuo tokios smulkmenos, kaip sendaikčių turgus. Būtent šią idėją, padedami Justės, Imanto, Pauliaus, mokytojų ir tėvų, ruošiasi įgyvendinti jaunieji stakliškiečiai.

Į mokyklą JPP atstovus pakvietusi direktorė Loreta Šernienė sakė esanti labai patenkinta jų viešnage ir nuveiktu darbu. Žinoma, ryšys su šiais jaunuoliais bus palaikomas ir toliau, nes ir patys vaikai liko labai patenkinti užsiėmimu. Pasak vienuoliktoko Simono, paaiškėjo, jog neužtenka turėti tikslą – reikia sutelkti ir komandą jam pasiekti. Tą išmokti stakliškiečiams pavyko.

O Stakliškių miestelio ir seniūnijos gyventojus belieka paraginti visokeriopai remti šią puikią mokinių idėją ir padėti jauniems žmonėms patiems užsidirbti pinigų – ne saldainiams ar papuošalams, o kabinetui, kuriuo naudosis ne tik jie, bet ir po jų čia besimokysiantys vaikai.

Taip pat skaitykite