Netradicinis A.Kučingio meno mokyklos 25-metis: „Veiverių triolės“ rečitalis

IMG_6470Besibaigiant mokslo metams, per patį pavasario žydėjimą Veiverių A.Kučingio meno mokykla švenčia savo 25 – metį. Mokykla įsikūrusi garsiosios Veiverių mokytojų seminarijos rūmuose. Europai padedant, senosios seminarijos pastatai renovuoti, atkurtas vidaus kiemelis ir lauko estrada. Mokykla visada jaučia Prienų rajono savivaldybės ir Veiverių seniūnijos dėmesį. Tautinės pedagoginės tradicijos čia tikrai tęsiamos.

Per 25 metus mokyklą baigė 22 absolventų laidos (278 mokiniai). Didžiuojamės nemažu būriu mokinių, pasirinkusių muzikos ir dailės profesionalų kelią.

Veiverių Antano Kučingio meno mokykloje šiuo metu veikia fortepijono, akordeono, fleitos, smuiko, gitaros, el. vargonų (sintezatoriaus), audimo, keramikos specialybės, suaugusiųjų klasės, mokosi 140 mokinių, dirba 13 pedagogų. Nuo 2005 m. rudens mokyklai vadovauja ir mokyklos bendruomenę darniam bei kūrybingam darbui motyvuoja direktorius Mindaugas Labanauskas.

Veiverių meno mokyklos pedagogai tikrai su polėkiu. Jie ne tik stengiasi išradingai ir nenuobodžiai organizuoti kasdieninį ugdymo procesą, bet ir pilni idėjų, kaip skleisti muzikinę – kultūrinę veiklą plačiau. Nedidelis, bet labai draugiškas mokyklos mokytojų kolektyvas kiekvienais metais organizuoja nemažai tarptautinių, respublikinių ir rajoninių renginių. Įsimintiniausieji: 4 tarptautiniai jaunųjų muzikantų konkursai „Olimpo musicale“, 3 tarptautiniai akordeonininkų konkursai „Ascoltate“, 6 respublikiniai jaunųjų pianistų konkursai “Linksmieji pirštukai”, 2 tarptautinės konferencijos-festivaliai „Nuo fortepijono, akordeono iki sintezatoriaus ir muzikinių technologijų”, koncertinės-pažintinės ekskursijos į Druskininkus, Biržus, Plungę, Trakus, Anykščius. Šį birželį Prienuose vyks mūsų mokyklos organizuojamas II-asis tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas “Musica pianoforte“.

Minėjimo pradžioje mokyklos direktorius Mindaugas Labanauskas apžvelgė svarbiausius paskutinio mokyklos penkmečio darbus ir žymiausius projektus. Džiaugėsi sutelktu ir pasiaukojančiu pedagogų darbu, apdovanojo juos padėkos raštais.

Prisiminimais dalijosi mokyklos įkūrėjai- buvęs mokyklos direktorius Jonas Derbutis bei p. Cezaris Pacevičius. Gražius žodžius ir padėką mokyklai pareiškė Prienų rajono vicemeras Algis Marcinkevičius ir švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas. Linkėjimus nuo visada Veiverių meno mokyklos nepamirštančio seimo nario Andriaus Palionio perdavė padėjėja Valė Petkevičienė. Taip pat mokyklą sveikino Veiverių seniūno pavaduotoja Audronė Lazdauskienė, Prienų meno mokyklos direktorė Rasa Staliūnienė su komanda, Veiverių gimnazijos direktorė Audronė Raibužienė, Skriaudžių pagrindinės mokyklos direktorė Renata Liagienė, Veiverių klebonai – Kazimieras Skučas ir Kęstutis Vosylius. Kaip visada poetiškai ir pakiliai pasisakė Veiverių seniūnijos bendruomenės pirmininkė Daiva Venclovienė, bibliotekininkė Oksana Venckūnienė.

25-metį Veiverių meno mokykla nutarė pažymėti ne tradiciniu koncertu – assorti, bet koncertu –rečitaliu. Rečitalis, t.y. vieno atlikėjo koncertas, yra labai retas reiškinys muzikos mokyklose. Reikia tikrai gabių mokinių, nemažos koncertinės patirties, sukaupto repertuaro, kantraus darbo ir … drąsos.

Rečitalį šia iškilminga proga surengė fortepijoninis trio „Veiverių triolė“: Mingailė Skiečiūtė, Faustė ir Paulina Simonavičiūtės (mokytojos Renata Morkūnienė, Rūta Bimbaitė). Šių jaunųjų pianisčių ansamblis gyvuoja jau ketveri metai. Ansamblio istorija prasidėjo 2012 metais, besiruošiant tarptautiniam fortepijoninių ansamblių 6-ioms ir 8-ioms rankoms konkursui Vokietijoje. Šiame konkurse veiveriškės pelnė pirmąją vietą. Laurai ir įspūdinga viešnagė garsiojoje Noišvanšteino pilyje įkvėpė toliau muzikuoti ansamblyje. Mergaitės tapo labai populiarios – kviečiamos koncertuoti ne tik Veiverių T.Žilinsko gimnazijoje, Veiverių bažnyčioje, seniūnijoje, bet ir Prienuose, Kaune. Be jų neapsieina nė viena šventė meno mokykloje. „Veiverių triolė“ vėliau tapo dar septynių tarptautinių konkursų – Paryžiuje, Lione, Strasbūre, Alytuje, Vilniuje, Prienuose, Birštone – laureate. Ansamblis buvo pakviestas groti Vilniaus rotušėje „Kauno krašto žvaigždžių ir žvaigždučių koncerte“, organizuotame Muzikų rėmimo fondo. Ansamblyje grojančios mergaitės labai įvairiapusiškos. Jos ne tik puikiai mokosi Veiverių T.Žilinsko gimnazijoje, bet yra aktyvios visuomenininkės. Visos trys prisiekę skautės; Paulina yra išrinkta T.Žilinsko gimnazijos mokinių prezidente; Mingailė – aktyvi daugelio vokalinių ansamblių dalyvė; Faustė dalyvauja jojimo varžybose, yra jau baigusi gitaros klasę. Paulina dar dalyvauja ir laimi tarptautiniuose konkursuose grodama solo ir kameriniame ansamblyje su fleitiste. Todėl šiemet tarptautinių konkursų laureatų pagerbimo iškilmėse prezidentūroje ji buvo apdovanota prezidentės padėkos raštu bei piniginiu prizu nuo Prienų savivaldybės švietimo skyriaus. Mokytojos Renata ir Rūta koncerto metu prisiminė spalvingą darbą ir ryškius ansamblio dalyvių charakterius. Kasdienybėje būta daug ginčų ir sunkaus darbo, bet konkursų metu scenoje mergaitės yra labai artistiškos, susitelkia, jaučia atsakomybę, kovoja, nepasiduoda.

Koncerte skambėjo baroko, romantikų ir šiuolaikiniai kūriniai fortepijonui šešioms rankoms. Mingailė, Faustė ir Paulina taip pat grojo solo. Paulina ir mokytojos Agnės Sipavičienės fleitininkė iš Kauno I-osios muzikos mokyklos Eglė Ališauskaitė atliko J.S.Bacho sonatą fleitai. Visos trys „Veiverių triolės“ dalyvės yra ir aistringos dainininkės. Koncerto metu jos padainavo dainą „Sauja žvaigždžių“(mokyt. Elena Sakavičiūtė –Pečiulaitienė). Gitara pritarė Greta Krušinskaitė (mokyt. Nerijus Ardzevičius).

Žinoma, laurai, koncertai, žiūrovų – gimnazijos bendramokslių, mokytojų dėmesys, aplankytų Europos miestų įspūdžiai –Disneilendas, Paryžius, Luaros slėnio pilys, Mocarto namas Zalcburge, Bacho kapas ir namai Leipcige ir t.t. tikrai uždega „Triolę“ naujiems sumanymams ir darbams. Bet tikiuosi, svarbiausia čia- užgimusi konkursuose ir kelionėse muzikinė mokinių draugystė ir paprastos kasdienio žmogiškumo pamokos.

Koncerto pabaigoje dar daug gražių žodžių iš mokytojų, tėvelių, mokinių ir kitų Veiverių miestelio bendruomenės narių – ištikimų gerbėjų bei klausytojų išgirdo „Veiverių triolė“ ir Veiverių A.Kučingio meno mokykla.

Rūta Bimbaitė

Taip pat skaitykite