„Neodenta“ Karalienės taurės MVP lieka: Livija Sakevičiūtė karjerą tęs Vilniuje

Kraštietė Livija Sakevičiūtė ir kitame sezone žais Vilniaus „Kibirkšties“ klube

Kraštietė Livija Sakevičiūtė ir kitame sezone žais Vilniaus „Kibirkšties“ klube

 Vilniaus „Kibirkšties“ klubas tęsia komplektacijos darbus. Sostinės komandoje sirgaliai su „Kibirkšties“ marškinėliais ir toliau galės matyti Liviją Sakevičiūtę, kuriai artėjantis sezonas Vilniuje jau bus penktasis iš eilės.

Praėjusiame sezone, vilkėdama „Kibirkšties“ marškinėlius, L. Sakevičiūtė Moterų lygoje ir Europos moterų krepšinio lygoje statistiškai demonstravo geriausią savo karjeros krepšinį.

Moterų lygoje praėjusio sezono „Kibirkšties“ kapitonė rinko po 11,9 taško, atkovodavo po 6,1 atšokusio kamuolio ir sukaupdavo 17,4 naudingumo balo. Europos moterų krepšinio lygoje krepšininkė rinkdavo po 11,4 taško, sugriebdavo 6,1 atšokusio kamuolio, dvitaškius mesdavo 58,1 procento tikslumu bei fiksuodavo 12,9 naudingumo balo vidurkį.

Negana to, praėjusio sezono „Neodenta“ Karalienės taurės finale, kurį „Kibirkštis“ laimėjo, L. Sakevičiūtė tapo naudingiausia finalo žaidėja. Laimėtame mače prieš Kauno „Aistes-LSMU“ puolėja įmetė 17 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

„Manau, artėjantis sezonas Livijai priklausys nuo psichologijos, – sakė „Kibirkšties“ vyriausiasis treneris Gintautas Kievinas. – Ji iš Gintarės Petronytės gaus geriausią mokyklą, kokią gali gauti. Tai žaidėja, kurios turi klausyti ir imti iš jos visus patarimus. Manau, kad tai padariusią Liviją pamatysime ir visai kitokią nei matėme prieš sezone.

Livijos jėga po krepšiu yra mus į priekį vedęs arkliukas. Manau, šią savybę ir bandysime išnaudoti. Negana to, Livija jau pradėjo atakuoti iš tolimesnių distancijų, kas mūsų komandai yra ypač svarbu. Artėjantį sezoną turėsime 5 žaidėjas aikštėje, atakuojančias iš trijų taškų zonos, kas praplečia žaidimą žaidėjoms su kamuoliu. Manau, kad šio artėjančio sezono priekinė linija tikrai konkurencinga ir treniruotėse nestigs nuožmios kovos.“

Šiemet sostinės klubas po septynerių metų pertraukos grįžta į Europos taurės varžybas. Anot 23-ejų krepšininkės, tai viena svarbiausių priežasčių, dėl kurios ji nusprendė likti „Kibirkštyje“.

„Viena pagrindinių priežasčių, kodėl nusprendžiau pasilikti Vilniuje, tai Europos taurės turnyras. Taip pat jautėsi ir nemažas komandos valdžios susidomėjimas manimi po praėjusio sezono, tad be galo džiaugiuosi, kad galėsiu atstovauti Lietuvai ir „Kibirkščiai“ tokio aukšto lygio turnyre“, – atviravo krepšininkė.

Kaip ir G. Kievinas minėjo, artėjančiame sezone L. Sakevičiūtė galės mokytis iš vienos geriausių Lietuvos krepšininkių G. Petronytės, o tokią gerą mokytoją turėti gali ne kiekviena krepšininkė.

„Kai tik sužinojau, kad Gintarė gali prisijungti prie „Kibirkšties“, labai nustebau ir be galo apsidžiaugiau, – sakė L. Sakevičiūtė. – Ne kiekviena komanda gali pasigirti, kad ji turi geriausią Lietuvos krepšininkę savo sudėtyje, prieš kurią ir su kuria galės treniruotis, bei iš jos mokytis kiekvieną dieną. Tad ir stengsiuosi mokytis, klausytis bei naudoti iš jos gautas žinias bei patarimus ir aikštelėje. Dėl vaidmens komandoje sunku dabar kažką ir pasakyti. Kaip ir kiekvienais metais, stengsiuosi įrodyti, kad esu verta minučių aikštelėje ir galiu būti naudinga komandai.“

 

bckibirkstis.lt

Taip pat skaitykite