„Nemuno galiūno“ turnyras Birštone – motociklininko šou ir nežinomybė iki paskutinės rungties

Viktoras Arbačiauskas

Liepos 6 d. Birštono miesto vasaros estradoje dvidešimt penktą kartą buvo surengtas tarptautinis galiūnų turnyras „Nemuno galiūnas“, kuriame dalyvavo 8 galiūnai iš Lietuvos ir Latvijos. 6 lietuviai iš Alytaus, Kaišiadorių (2), Pakruojo, Širvintų, Varėnos ir du latviai turėjo savo pranašumą įrodyti penkiose rungtyse, kurios jau tapo šio turnyro tradicinėmis. Sveikinimo žodį tarė Birštono savivaldybės vicemeras Vytas Kederys.
Turnyro siela buvo žinomas Lietuvoje ir už ribų galiūnas Vidas Blekaitis, kuris tapo pagrindiniu turnyro pranešėju, turnyro dalyvių pristatinėtoju bei eigos komentatoriumi. Iš jo lūpų galima buvo išgirsti pagyras galiūnams, bet su pastaba, jog jų atkelti svoriai neprilygsta jo rekordui. Po pirmųjų dviejų rungčių (vilkiko tempimo ir rąsto kėlimo) į priekį išsiveržė širvintiškis Vytenis Pauža. Galiūnas iš Širvintų nugalėjo abiejose rungtyse. Trečioje rungtyje („Apolono ašies“ atkėlimas nuo žemės) geriausią rezultatą parodė du atletai – Rokas Černiauskas iš Varėnos ir Maris Krievelis iš Latvijos. Pastarasis po trijų rungčių išsiveržė į priekį.

Ketvirtoje rungtyje atletai turėjo kuo ilgiau išlaikyti Didžiojo kunigaikščio Mindaugo kalaviją. Čia nepralenkiamas buvo Saulius Skikas, o po keturių rungčių bendroje įskaitoje lyderiavo Vytenis Pauža ir Maris Krievelis. Turnyro nugalėtojas sprendėsi paskutinėje rungtyje – naščių ir rentinio nešimo estafetėje.
Estafetėje nepralenkiamas buvo Saulius Skikas, kuris iš trečiosios vietos pakilo į pirmąją ir tapo turnyro „Nemuno galiūnas’ 2024“ nugalėtoju (33,5 taško). Antroji vieta bendroje įskaitoje atiteko Vyteniui Paužai (33), o trečias liko svečias iš Latvijos Maris Krievelis (32).

Turnyro vyr. teisėjas Stanislovas Martinaitis ir bendrovės „Doleta“ įkūrėjas bei valdybos pirmininkas Vytautas Silevičius pasveikino visus atletus su dalyvavimu, įteikė apdovanojimus.
Stebėti  turnyro eigą susirinko gan gausus būrys žiūrovų. Jie taip pat galėjo išbandyti savo jėgas ir laimėti turnyro marškinėlius.
Turnyras vyko beveik 4,5 valandos ir jo pabaigos sulaukė tik patys ištikimiausi šios sporto šakos gerbėjai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą