Naujieji metai Dakare – neprašytas šampanas šerbete, bet jokio vakarėlio

Komanda pasitinka Naujus Metus_nuotr. Gedmanto KropioPenkiomis valandomis vėliau Naujus metus sutiko ir lietuviai Dakare. Benedikto Vanago ir jo  „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komanda į naktinį argentinietiško tango sūkurį nelindo ir 2015-uosius sutiko ramiai, tačiau neprašyto šampano nepavyko išvengti.

Lietuviai restorane susirinko pora valandų iki Naujųjų metų ir padarė komandos vakarienę. Kaip įprasta Argentinoje – kepsnių restorane. Diena komandai buvo ilga, tad niekas į pirmajame aukšte vykusius šokius nesiveržė.

Vyriausias komandos inžinierius Darius Biesevičius garsėja linksmu būdu, tačiau jėgų šventimui neskyrė, o kaupėsi rytojaus darbams.

„Ta techninė komisija yra kaip pusė Dakaro“, – kalbėjo D. Biesevičius.

Visgi, D. Biesevičius per daug neliūdėjo ir šturmanui Andrejui Rudnickiui pasakojo juokelius vieną po kito. Pasirodo, kad pats Chuck Norris mechanikos paslapčių mokėsi pas D. Biesevičių, tačiau neištvėrė ir pabėgo.

Artėjant dvyliktai valandai, komandos argentinietis Carlos Brebia pradėjo pasakoti apie vietinių gyventojų Naujųjų metų šventimo papročius. Ispanų kilmės argentiniečiai seniau paskutiniąsias senųjų metų valandas skaičiuodavo vynuogėmis  – suvalgydavo 12 vynuogių, po vieną už kiekvieną mėnesį, kas valandą.

Šis paprotys šiuo metu kiek primiręs, bet argentinietis patikino, kad jo šalyje jų yra ir daugiau. Merginos, norinčios, kad ateinantys metai būtų sėkmingi, turi prieš pat išmušant 12 valandai, pasikeisti apatinius į naujus rožinės spalvos.

Artėjant vidurnakčiui, padavėjai, niekeno neprašyti, pradėjo nešti blizgančios kaukės. Lietuviams jos atrodė keistokai, tačiau patys argentiniečiai, o taip pat ir šalia šventę lenktynininkai iš Bolivijos jas užsidėjo.

Išmušus vidurnakčiui, lietuviai pradėjo vienas kitą sveikinti su Naujaisiais metais, o iš niekur išdygo padavėjai ir nuklojo stalą neprašytu šampanu. Komanda pasirodė ne pati didžiausia jo mėgėja ir padavėjai buvo paprašyti juos parnešti atgal. Visgi, argentiniečiai kažkodėl sugalvojo iš to šampano padaryti lietuviams desertą ir jį supylė į šerbetą.

VšĮ „Nacionalinis automobilių klubas“

 

Taip pat skaitykite