Muzikinė fiesta “Olimpo musicale” nr. 4 sugrįžta biržely!

IMGP6161Į Prienus vasaros pradžioje vėl sugrįžta spalvinga muzikos šventė. Birželio 2-4 dienomis čia vyks IV-asis tarptautinis jaunųjų muzikantų multiinstrumentinis konkursas “Olimpo musicale”. Į ne visai tradicines varžybas susirinks 126 solistai ir 28 ansambliai. Įdomu tai, kad dalyviai nebus skirstomi į instrumentų kategorijas. Tris dienas nuo ankstaus ryto devyniose amžiaus kategorijose (nuo 6 iki 16 metų) varžysis įvairiais instrumentais muzikuojantys solistai. Girdėsime ne tik fortepijoną, smuiką, violončelę, akordeoną, bet ir pučiamųjų instrumentų įvairovę – klarnetą, išilginę ir skersinę fleitą, obojų, saksofoną, valtorną, fagotiną, fagotą, trimitą, althorną, eufonijų, tromboną, tūbą. Taip pat atlikėjai gros įvairiais liaudies instrumentais- bajanu, birbyne, lumzdeliu, latviškomis kuoklėmis, rusiška balalaiką ir domra, cimbolais, lietuviškais skrabalais. Dar – akustine ir elektrine gitara, sintezatoriumi bei įvairiais mušamaisiais- ksilofonu, vibrofonu, marimba.

Iš viso konkurse išgirsime 32 skirtingus muzikos instrumentus.

Pirmajame “Olimpo Musicale” konkurse, kuris vyko 2005 metais,  agentūra “Factum” užregistravo rekordą “daugiausia instrumentų konkurse”. Tąkart jų dalyvavo net 22. Toks rekordas buvo pakartotas ir antrajame “Olimpo” konkurse. Šiais metais rekordas bus ženkliai pagerintas – bus net 32 skirtingi muzikos instrumentai.

Olipo_2014_Plakatas_internetuiKonkurse “Olimpo musicale” varžysis ne tik solistai, bet ir įvairios sudėties jaunųjų muzikantų ansambliai (iki 9 dalyvių). Jų pasirodymai vyks vakarais trejose konkursinėse amžiaus kategorijose.

Laukiame svečių ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir iš Estijos, Latvijos, Lenkijos,   Rusijos bei Baltarusijos. Tikimės, kad konkurse gražiai pasirodys ir Prienų rajono muzikos mokyklų atstovai iš Jiezno, Prienų ir Veiverių.

Konkursantus vertins tarptautinė žiuri: Saulius Gerulis – pirmininkas (Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos dekanas, docentas, pianistas), Danijela Rakič (muzikos akademijos prie Rytų Sarajevo universiteto bei Belgrado muzikos akademijos docentė, akordeonininkė), Dzimitry Stelmakh (Minsko menų koledžo liaudies instrumentų katedros vedėjas, liaudies instrumentų orkestro “Lyra” vadovas), Spodris Kačans (Latvijos Naujenes muzikos mokyklos direktorius, tarptautinių varinių pučiamųjų orkestrų festivalių organizatorius, trimitininkas), Aino Ojakoski (Suomijos Ikaalineno muzikos mokyklos smuiko mokytoja, puiki atlikėja).

Pagrindiniai šio įdomaus ir unikalaus konkurso vertinimo kriterijai, žinoma, bus – ryškūs gabumai, muzikalumas, artistizmas, virtuoziškumas, įtaigumas. Geriausiai pasirodę muzikantai taps laureatais,  bus apdovanoti prizais, diplomais.

Konkurso organizatoriai- maža Prienų rajono Veiverių A.Kučingio meno mokykla tikisi didelio muzikinio sujudimo ir susidomėjimo Prienuose. Konkurso perklausos vyks birželio 2, 3 ir 4 dienomis,  ir konkurso uždarymas – birželio 4 d. vyks Prienų kultūros centre.

Konkurso dalyviai gyvens viešbučiuose Birštono kurorte, kur galės maloniai  leisti laisvalaikį grožėdamiesi gamta, važinėdami dviračiu, užsisakydami sveikatinimo procedūras sanatorijose.

Konkurso direktorius –Veiverių A.Kučingio meno mokyklos vadovas Mindaugas Labanauskas ir konkurso meno vadovė –Veiverių meno mokyklos fortepijono skyriaus vedėja – mokytoja ekspertė Rasa Derbutienė jau nuo rudens bendrauja su būsimais konkurso dalyviais ir jų mokytojais, rūpinasi jų sutikimu, apgyvendinimu. Jie taip pat telkia kolegas mokytojus, kurie bus nuoširdžiai pasiruošę padėti dalyviams. Tikimės, kad kūrybiškumo ir bendradarbiavimo nuotaikos įkvėps dalyvius pakiliam muzikavimui, o klausytojams suteiks daug džiaugsmo.

Ačiū mūsų rėmėjams – Prienų rajono savivaldybei už didelę finansinę ir moralinę paramą, taip pat verslininkams kraštiečiams garsaus visoje Lietuvoje majonezo gamintojams UAB „Veiverių skonis“, verslininkui iš Kauno p. Vytautui Gecevičiui ir jo firmai UAB „Baltimark“, dėkojame už pagalbą Prienų kultūros centrui, Prienų meno mokyklai, už informacijos sklaidą rajono laikraščiams „Krašto vitrina“, „Gyvenimas“, „Naujasis gėlupis“ ir Eterio TV, rengiant šį unikalų multiinstrumentinį festivalį.

Kviečiame visus neabejingus profesionaliajam menui ateiti paklausyti konkurso muzikantų jums patogiu laiku. Konkurso atidarymas ir koncertas – birželio 1 d. 13 val. lauko estradoje aikštėje prie Prienų savivaldybės.

Konkurso perklausos vyks Prienų kultūros centro didžiojoje salėje: birželio 2-3 d. 9.00-20.00 val., 4 d. 9.00-15.00 val. Konkurso uždarymas ir laureatų koncertas birželio 4 d. 17 val.

Rūta Bimbaitė

 

Taip pat skaitykite