Mūsų krašte Nacionalinį diktantą rašė 114 gyventojų

IMGP8091Vasario 22 d. visose šalies savivaldybėse, atskirose mokyklose ir įstaigose buvo rašomas Nacionalinis diktantas.

Mūsų krašte jį rašė Birštono ir Prienų gimnazijose, Stakliškių vidurinėje, Balbieriškio, N.Ūtos, Pakuonio, Skriaudžių pagrindinėse mokyklose. Čia diktantą galėjo rašyti ir suaugusieji.

Kaip rodo atsakingų darbuotojų pateikta informacija, abejose savivaldybėse Nacionalinį diktantą rašė 114 gyventojų.

Birštono savivaldybėje jis buvo rašomas savivaldybės pastate, kur susirinko 23 norintieji rašyti diktantą, tarp jų – 15 gimnazistų.

Prienų rajono savivaldybėje Nacionalinį diktantą rašė 91 gyventojas, tarp jų 53 mokiniai ir 38 suaugusieji. Tarp švietimo įstaigų aktyviausiai dalyvavo Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai (17), „Žiburio“ gimnazija (15) ir Pakuonio pagrindinė mokykla (9).

Prienų rajono savivaldybės salėje diktantą rašė 15 moterų.

Kaip vertinti pateiktus duomenis – teigiamai ar neigiamai? Vis tik reikia pripažinti, jog atėjo laikas įvesti reikalavimą diktantą rašyti visiems 10 ir 11 klasių mokiniams (dvyliktokai ruošiasi egzaminams). Lietuvių kalbą (gimtąją!) jaunimas moka gana prastai, ypač tai akivaizdu, žvelgiant į interneto svetaines. Nacionalinis diktantas tiek mokiniams, tiek lietuvių kalbos mokytojams turėtų tapti ne tik pareiga, bet ir tam tikra paskata, savo žinių lygio įsivertinimu, kurio, ko gero, kaip tik ir bijoma.

 

Jonas Kavaliauskas

Simas Jasiūnas

Taip pat skaitykite