Mokytojų dienos regata. Nugalėjo draugiškumas!

IMGP1500Vidmantas Venclovas

Spalio 4 d. senasis Nemunas vėl prisipildė jaunatviškomis nuotaikomis ir azartu, pradžiugindamas geru oru.

Tiesa, dviejų mokytojų komandų įgulos („Žiburio“ ir Veiverių T. Žilinsko gimnazijų) azartą iškeitė į draugystės tiltą ir jų „drakonai“ finišavo susikibę, lyg įsimylėjėliai po pirmojo pasimatymo.

Taip taip, visiškai pamiršau pristatyti šią nuostabią šventę – Mokytojų dienos regatą, kuri  vyko jau šeštus  metus iš eilės.

Visiems gerai žinoma, jog Mokytojų dienos regatos sumanytojai – žiburiečiai. „Žiburio“ gimnazijos direktorė Irma Šneiderienė naujienų portalui kvitrina.com teigė, jog atėjo laikas regatai įpūsti naujų idėjų. Pasak jos, ši sveikatingumo ir draugiškumo šventė turi įgauti daugiau edukacinio akcento, todėl kitais metais bus vykdoma kaip netradicinė pamoka.

Regata ir šiemet vyko „Birštono Nemunas“ laivais, o  į startą stojo trijų mokyklų mokinių įgulos, kurios varžėsi dėl pereinamosios taurės ir dvi mokytojų komandos, kurios turėjo parodyti mokiniams, kaip reikia siekti tikslo.

5 km vandens distanciją greičiausiai įveikė „Žiburio“ gimnazijos komanda. Savo direktorę Rasą Žilinskienę labai pradžiugino Išlaužo pagrindinės mokyklos komanda, kuri iškovojo II-ąją vietą, trečia buvo Jiezno gimnazijos įgula.

Tiesa, jiezniškiai atsigriebė rąsto stūmimo rungtyje, kurią užtikrintai laimėjo, pralenkdami Išlaužo ir „Žiburio“ mokyklų atstovus.

Ėjimo slidėmis rungtyje kova dėl pirmosios vietos vyko ypač azartiškai. Išlaužo komanda pirmoji kirto finišo liniją, nors Jiezno mokyklos atstovai buvo visiškai šalia. Dešimtoji slidės dalis tapo pergalės džiaugsmo šokiu.

„Žiburio“ ir Veiverių T. Žilinsko gimnazijų mokytojų derbyje abejose rungtyse sėkmė šypsojosi žiburiečiams.

Nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje buvo dalinami ne tik asmeniniai diplomai mokinių komandoms, bet ir geradarių prizai. Štai ūkininkas Alvydas Vaicekauskas komandas pradžiugino šakočiais, o verslininkas Gintaras Kleiza – gėrybių krepšeliu, kuris atiteko žiburiečiams, bet buvo pavaišinti ir kiti.

Kalbinti šventės dalyviai buvo vieningos nuomonės, kad Mokytojų dienos regata turi gyvuoti, bet reikėtų įtraukti daugiau mokinių ir tėvų.

Nemunas buvo ramus, kaip ir graži rudens diena. O aš pagalvojau, jog tai dar viena proga susitikti ir  pabendrauti betarpiškai, o ne Facebook tinkle.

Taip pat skaitykite