Mokytis galima ne tik klasėse…

Nereikia keliauti toli, kad pamatytum kokiame gražiame krašte mes gyvename. Birštonas – artimiausias kurortas, turintis keletą istorinių vietų, muziejų, gydyklų, sporto kompleksų. Laimėjus Kūno kultūros ir sporto departamento vaikų mokymo plaukti projektą „Vanduo – tai gyvybė“, rugsėjo 30 d. Klebiškio pagrindinės mokyklos priešmokyklinės ugdymo grupės ugdytiniai (mokyt. A.Varanauskienė) ir pradinių klasių mokiniai (mokyt. R. Pačėsienė. R. Juodienė, R. Marcinkevičienė, R. Židonis) vyko mokytis plaukti į Birštono sanatorijos „Tulpė“ baseiną.  Džiaugiamės, kad pasirašytos sutartys su Birštono  sanatorijomis „Tulpė“ ir „Versmė“, kurios maloniai bendradarbiauja ir noriai priima vaikus mokytis plaukti.  Tuo pačiu aplankėme Nemuno kilpų regioninio parko centrą ir  Birštono sakralinį muziejų.

Baseine mokiniai mokėsi saugiai elgtis vandenyje ir plaukti su gelbėjimosi priemonėmis, geriau mokantys plaukti dalyvavo plaukimo rungtyse. Geriausiai sekėsi plaukti ketvirtokei Ilonai Laurenovaitei.

Sakraliniame muziejuje mokiniams  muziejaus įkūrimo istoriją papasakojo jo direktorė R. Zajančkauskienė. Ji supažindino su kunigo T. Matulionio gyvenimo istorija, vaikai apžiūrėjo eksponuojamus liturginius daiktus, rūbus, baldus, paveikslus, dalyvavo edukacinėje pamokėlėje, kurioje iš duonos pagamino rožančių. Tokius rožančius žmonės gamindavosi kalėdami Rusijos lageriuose.

Nemuno kilpų regioninio parko centre mokiniai susipažino su senoviniais žvejybos įrankiais, malė girnomis, apžiūrėjo medžių, akmenų ekspozicijas, nuotraukas, iš paukščio skrydžio apžvelgė vertingiausius ir vaizdingiausius gamtos ir kultūros paveldo objektus, stebėjo žinomas, jau aplankytas vietas, dalijosi įspūdžiais. O grįžtant džiaugėsi smagia ir turininga  kelione.

 

R. Juodienė, R. Marcinkevičienė,

Klebiškio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos

Taip pat skaitykite