Mirė ilgametis LKF prezidentas S. Stonkus

 musukrepsinis.lt

Eidamas 81-uosius metus savo namuose mirė Lietuvos krepšinio patriarchas, ilgametis Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas, habilituotas mokslų daktaras, profesorius Stanislovas Stonkus.

Su velioniu bus galima atsisveikinti Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos šarvojimo salėje (S. Žukausko g. 3B, Kaunas).

1931 m. gruodžio 29 dieną Telšiuose gimęs S. Stonkus 1954 metais baigė Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą (dabar Lietuvos kūno kultūros akademija), 1958 metais tapo dėstytoju, o 1978-1990 m. buvo jo rektorius.

S. Stonkus buvo vienas garsiausių praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio Lietuvos krepšininkų, ilgametis Kauno „Žalgirio“ ir SSRS rinktinės žaidėjas. 1956 m. S. Stonkus iškovojo Melburno olimpinių žaidynių sidabrą, 1955 m. — Europos čempionato bronzą, o 1957 m. — auksą.

1951-1958 m. S. Stonkus šešis kartus tapo Lietuvos čempionu, o 1951-1955 m. SSRS čempionate iškovojo aukso, sidabro ir bronzos medalius.

Baigęs krepšininko karjerą S. Stonkus didžiulį dėmesį skyrė akademinei veiklai. Velionis iki pat mirties dėstė LKKA, parašė daugybę mokslinių knygų, sudarė ne vieną vadovėlį bei žodyną. Paskutinis S. Stonkaus kūrinys — knyga apie iškiliausius Lietuvos krepšinio organizatorius — dienos šviesą išvys jau po jo mirties.

S. Stonkus buvo LTOK ir LKF Garbės narys, Lietuvos olimpinės akademijos akademikas. Jis apdovanotas Lietuvos kunigaikščio Gedimino ketvirtojo laipsnio ordinu ir aukščiausiu LTOK apdovanojimu — Garbės ženklu.

Taip pat skaitykite