Premjeras Algirdas Butkevičius interviu „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ kalba apie mokesčių pertvarkos klausimus nagrinėsiančią darbo grupę bei kovą su šešėline ekonomika.
Aptardamas trečiadienį sudarytą darbo grupę mokesčių pertvarkos klausimais, Ministras Pirmininkas pažymi, jog stengtasi, kad joje dirbtų skirtingas nuomones mokesčių sistemos klausimais turintys ekspertai. „Aš manau, kad čia ir atsiskleis jų kompetencija bei noras, taip pat Lietuvos mokesčių politikos, sistemos supratimas, požiūris į viešuosius finansus“, – teigia premjeras.
Pasak Vyriausybės vadovo, iki 2013 m. balandžio 30 d. darbo grupė turi pateikti pasiūlymus ir atlikti analitinį darbą, į kurį atsižvelgus bus priimami politiniai sprendimai. Premjero teigimu, pirminis darbo grupės tikslas – galimybių, kaip sumažinti darbo pajamų apmokestinimą, paieška.
Ministras Pirmininkas taip pat pabrėžia, jog „protinga mokesčių politika leidžia neslėpti mokesčių ir nemokėti atlyginimų vokeliuose“. Todėl taip pat bus siekiama išsiaiškinti, kaip į valstybės biudžetą pritraukti lėšų iš šešėlinės ekonomikos.
„Rytoj mes turime pasitarimą, kuriame dalyvaus daugelio už kovą su šešėline ekonomika atsakingų institucijų vadovai. (…) Aš manau, kad Valstybinei mokesčių inspekcijai, Muitinės departamentui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai bus iškelti konkretūs uždaviniai su konkrečiais įpareigojimais pateikti priemonių planą, kad būtų matomi veiksmai, kurie parodytų rezultatus“, – tvirtina premjeras.
Kalbėdamas apie pridėtinės vertės mokesčio lengvatą šildymui, premjeras pabrėžia, jog ji leidžia žmonėms šiek tiek sumažinti šeimos biudžeto išlaidas. Ministras Pirmininkas taip pat aptaria mažųjų saulės elektrinių plėtros bei kitus klausimus.
Spaudos tarnyba