Rajono moterims išdalintos pavasarinės socialdemokratų nominacijos

IMGP8103Kovo 8-ąją dar prieš gerą pusvalandį atvykusi į Prienų kultūros ir laisvalaikio centrą stebėjausi, kad Lietuvos socialdemokratų partijos Prienų skyriaus vyrai, pasitempę ir laikantys gėles, sveikino kiekvieną moterį, kuri tik prieidavo prie įėjimo į salę.

Dailios rožės, kurias įteikinėjo vyrai, savo sodriu raudoniu kiekvienai priminė, jog jos, moterys, yra pasaulio ašis, kad be jų buvimo žemėje viskas būtų visiškai kitaip.

Moteris yra gyvybės šaltinis, kuris suteikia ne tik gyvenimo prasmę, bet ir spalvas. Ir ne veltui visas pasaulis švenčia tradicinę Tarptautinę moters dieną, kurios metu vyrai apkabina, pagerbia ne tik savo mamas, žmonas, seneles, dukras, bet ir visas moteris, kurioms ši diena yra be galo svarbi.

Tad ir LSDP Prienų skyriaus vyrai kiekvienai moteriai Tarptautinę Moters dieną, iš visos širdies ir su nuoširdžiausiais linkėjimais, dovanojo po rožės žiedą.

Jau nuo 2006 metų tapusi tradicija šios šventės proga sveikinti moteris, kurių kandidatūras kruopščiai įvertina LSDP Prienų skyriaus vyrai, bei įteikti nominacijas „Metų Moteris“ keturioms gražiosios lyties atstovėms. Kaip žinia, nuo 2006 metų jau įteiktos nominacijos 44-ioms moterims.

Taigi, šiais metais taip pat buvo nominuotos 4-ios moterys.

Tai gydytoja Violeta Ražanskienė. Pranešėjas perskaitė tokius žodžius: „Ji pasižymi organizuotumu, geru strateginiu mąstymu, yra darbšti ir pareiginga, sąžiningai ir atsakingai atliekanti savo darbą, reikli sau ir kitiems. Bendradarbiai ir pacientai apibūdina Violetą kaip jautrų ir supratingą žmogų, išklausantį ir neabejingą kitų skausmui, nelaimei ar džiaugsmui. Ji nuoširdi, mokanti ir mėgstanti bendrauti, ji spinduliuoja gerumu. UAB „Vita Simplex“ šeimos klinikos kolektyvas siūlo nominuoti „Metų Moters“ nominacija  bendrosios praktikos gydytoją bei direktoriaus pavaduotoją gydymo reikalams Violetą Ražanskienę: „Norime išreikšti jai padėką už tai, kad gydytoja Violeta Ražanskienė padarė daugiau negu priklausė pagal Hipokrato priesaiką ar pareigas, ji savo išmintimi, gerumu ir darbais užsitarnavo pagarbą ir yra verta būti Metų Moterimi“.

Kita nominantė – Edita Jakimavičiūtė, gimusi Irenos ir Zenono Jakimavičių, medicinos sesers ir inžinieriaus šeimoje. „ – Tėvai man buvo ir yra pats didžiausias autoritetas, – sako Edita. – Ką savyje turiu geriausio, paveldėjau iš savo tėvų. Tėtis gražius ir atsakingus darbus dirbdavo tyliai, nemėgdavo apie tai kalbėti garsiai ar girtis. Mama – mano geriausia draugė, patarėja ir globėja. Mokiausi ir tebesimokau iš jos stiprybės, kritiškose ir sudėtingose gyvenimo situacijose išlikti rami, kantri, dėmesinga”. Edita baigė Jiezno vidurinę mokyklą, paskui Šiaulių Pedagoginį universitetą, kuriame įgijo pradinio ugdymo ir papildomo meninio ugdymo specialybę.

Nuo 2000 m. – LSDP Prienų skyriaus  narė, visuomeniniais pagrindais dirba šio skyriaus atsakingąja sekretore. Po studijų kurį laiką dirbo Prienų Nemuno pradinėje mokykloje prailgintos grupės auklėtoja ir choreografijos būrelio vadove, su mokyklos mažaisiais šokėjais dalyvavo rajoninėje dainų šventėje bei kituose mokyklos renginiuose. Valstybės tarnautojos pareigose, šviesaus atminimo LR Seimo nario J. Palionio padėjėja-sekretore išdirbo 7 metus, tuo pat metu dvejus metus vadovavo LSDP Prienų skyriaus socialdemokratiniam  jaunimui.

2002 m. gimė dukra Karolina. Ji mokosi Prienų „Ąžuolo” progimnazijoje. Nuo 2011 m. Edita dirba Prienų rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vyriausiąja specialiste (atsakinga už kultūros paveldą rajone).

Edita puikiai atlieka tiesiogines savo pareigas darbovietėje, yra mylima mama ir dukra, save realizuoja kurdama įvairius rankdarbius: mezga, siuvinėja, velia iš vilnos gražius gaminius.

Edita sako, kad laikosi tokio gyvenimo credo: padėk, jeigu gali padėti, padėk taip, kaip gali, nes gerumas sugrįžta“.

Trečioji nominatė – Anelė Lukjančuk.

A. Lukjančuk – Prienų kultūros ir laisvalaikio centro Naujosios Ūtos laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatore dirba jau 26-tus metus. Pasižymi kaip entuziastinga, nuoširdi, veikli ir energinga dramos kolektyvų vadovė, savo kolektyvų narių vertinama ir gerbiama už paprastumą, kūrybiškumą, darbštumą, mokėjimą išklausyti.

Anelė vadovauja vaikų ir jaunimo mėgėjų teatrui jau 12 metų, o jos suburtas mėgėjų teatras, kasmet žiūrovus džiuginantis vis nauju spektakliu, pernai atšventė savo veiklos 25 metų sukaktį. Kolektyvas dalyvauja ne tik rajono dainų šventėse, festivaliuose, renginiuose, bet ir regioninėse mėgėjų teatrų apžiūrose, konkursuose, respublikiniuose festivaliuose, šventėse.

2014 m. kolektyvas dalyvavo Lietuvos dainų šventėje „Čia mano namai“, Teatro dienoje.

Anelė kartu su mėgėjų teatru organizuoja tarprajoninį klojimo teatrų festivalį „Vėtrungė“, kuris turi gausų žiūrovų ir dalyvių būrį. Šiais metais festivalis vyks jau 10-ąjį kartą.

Anelė yra aktyvi visuomenininkė. Ji režisuoja spektaklius, kuria scenarijus, rašo ir vykdo projektus, organizuoja seniūnijos renginius. Anelė pareigingas, atsakingas žmogus, gebantis su meile bei pagarba dirbti kasdieninį darbą, kasdien aukotis Kultūros labui, mylėti savo profesiją ir žmones“.

Ketvirtąja nominacija apdovanota Regina Vintienė.

R. Vintienė – Lietuvos ir Prienų rajono politinė veikėja, ilgametė Lietuvos socialdemokratų partijos Prienų rajono skyriaus narė.

1965 metais, baigusi tuometinį Šiaulių Pedagoginį institutą, Prienų krašte pradėjo dirbti mokytoja  ir visą gyvenimą liko šiam kraštui ištikima: dirbo pedagoginį darbą, 6 metus vadovavo Šilavoto pagrindinei mokyklai, vėliau dirbo socialinį, administracinį vadovaujamą darbą.

Regina paveldėjo garbės supratimą ir žmogiškumo bruožus, nuolatinių dvasios pastangų dėka vis augo ir ryškėjo kaip asmenybė. Visuose darbuose jai teko nuolat bendrauti su žmonėmis, jų gyvenimo problemų sprendimas subrandino ir užgrūdino, suformavo pažiūras ir atsakomybės jausmą.

Regina turi savo poziciją, profesinę etiką, gilų loginį mąstymą, yra šiek tiek valdinga, bet kartu ir labai nuoširdi. Jos ramumas ir savarankiškumas, interesų platumas ir šviesus žmogiškumas nuolat žavi kolegas, draugus, artimuosius.

Be daugybės darbų ir pareigų ji buvo puiki žmona, yra patikima mama ir tobula močiutė. Turi galybę gerų draugų, kolegų, su kuriais sieja ilgametė draugystė. Džiugu, kad jos gyvenimas prasmingas, viliojantis dirbti, džiaugtis, dalintis savo širdies šiluma ir meile žmonėms“.

Apdovanotos nominantės džiaugėsi nominacijomis ir nedaugžodžiaudamos sakė, jog jų apdovanojimai – tai kartu ir jų kolegų, bendradarbių nuopelnas.

O pabaigoje už visus vyrus šventės vedėjas pasakė: „Mielos moterys! Iš visos širdies linkime Jums daug laimės, kurios kartais trūksta, daug džiaugsmo, kurio niekada nebūna per daug, stiprios sveikatos ir begalinės meilės! Būkite mylimos, būkite laimingos!”

Po iškilmingų apdovanojimų scenoje koncertavo „Patruliai”, kurių dainos buvo skirtos viso rajono moterims.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite

5 komentarai

  1. X

    Blogis yra Vaicekausko smeizimas (informacijos, kuri neatitinka tikroves), kuri buvo galima pastebeti vakar ivairiose miesto vietose. Slykstu… O apie rengini – grazus, tradicinis renginys ir, kaip matome is susirinkusiuju skaiciaus, tokiu renginiu Prienams reikia.