Metai geri tiems, kas daug dirba

Daugelį lietuvių, mėgstančių pramogauti užsienyje, sunkmetis privertė atrasti Lietuvos kurortus, sanatorijas, kaimo turizmo sodybas, gražius gamtos kampelius. Birštonas taip pat tapo viena iš patraukliausių vietų atostogoms, pastaraisiais metais čia padaugėjo ilgesniam ir trumpesniam laikui atvykstančių turistų ir poilsiautojų. Todėl, kaip sakė sanatorijos „Versmė“ direktorius Antanas Danys, praėjusieji metai buvo pelningi ir darbingi. Į sanatoriją atvyko daug norinčiųjų atgauti jėgas ir sveikatą, pasilepinti grožio procedūromis, klientai važiavo ne tik iš įvairių Lietuvos vietovių, bet ir užsienio – Vokietijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos ir kitų šalių. Žinoma, tai neatsitiktinė sėkmė. Savo paslaugas sanatorija nuolat reklamuoja spaudoje ir inernete, apie galimybes pailsėti ir taikomas nuolaidas skelbiama ir užsienyje, be to, daug reikšmės turi buvusių klientų rekomendacijos ir atsiliepimai. Todėl atsakingai ir našiai dirbantis kolektyvas pasiekė puikių rezultatų – pernykštis įstaigos pelnas siekia apie 2 milijonus litų.
Atvykstančiuosius į Birštoną traukia kurorte tvyranti ramybė, miestą supantis unikalus kraštovaizdis, gražėjantys pastatai ir vis modernesnė infrastruktūra. Pasak A. Danio, sanatorijos įvaizdis taip pat turi atitikti klientų norus ir poreikius, todėl daug lėšų investuojama į specialistų kvalifikacijos kėlimą, pastatų vidaus ir išorės atnaujinimą. Pernai metais administracinį pastatą ir antrąjį korpusą sujungusi galerija labai pateisino lūkesčius – padaugėjo norinčiųjų apsigyventi šiuose pastatuose, nes į procedūras ir gyvenamąsias patalpas buvo galima vaikščioti patogiai ir šiltai.
Iki vėlyvo rudens vyko beveik trijų milijonų litų pareikalavę administracinio pastato bei pirmojo sanatorijos korpuso atnaujinimo darbai, buvo tvarkoma aikštė aplink jį, renovuojamas garsusis fontanas. Tai sudarė šiokių tokių problemų klientams, priverstiems į pastatus eiti aplinkiniais takeliais, vengti vykstančių darbų, pakęsti triukšmą. Tačiau buvo dedamos visos pastangos, kad tai sudarytų kuo mažiau nepatogumų, o juos atpirko ganėtinai didelės nuolaidos teikiamoms paslaugoms. Darbai vyko sparčiai, bet, pasak direktoriaus, jų užbaigti dar nepavyko, tikimasi, jog pabaigtuves bus galima švęsti birželio mėnesį.  Vėliau planuojama tvarkyti baseiną,pakeisti antrojo korpuso kambarių baldus, toliau gražinti pastatų vidų ir išorę, jų aplinką. O daug pastangų į sanatorijos klestėjimą dedantiems darbuotojams direktorius žada kelti atlyginimus – savo puikiu pareigų atlikimu jie to tikrai nusipelnė.

Taip pat skaitykite