Kartais geri dalykai vyksta tiesiog šalia, tik tu apie juos nežinai…
Koks geras jausmas, kai ryte atėjęs į darbą (Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centrą (Vytenio g. 2)) atveri langus ir duris vasaros kvapams. Centro kiemelyje žiedais svyra hortenzijos, noksta pomidorai, pavėsinė laukia tavęs ateinančio su kavos puodeliu. Tada, lyg į namus, susirenka Neįgaliųjų dienos grupės lankytojai. Mūsų rytas prasideda jų šypsena ir pusryčių ruošimu.
Klausi savęs: ar gali čia besirenkančių žmonių gyvenimo dieną padaryti geresnę, prasmingesnę? Tikrai gali: su pagarba žiūri į užimtumo specialistę Agnę Knašytę, vedžiojančią lankytojos Redos ranką – taip gimsta paveikslai parodai. Kartu su Agne visi panyra į aromaterapiją ir kitas įvairiausias veiklas. Klausaisi, kaip gerą valandą salėje skamba nelabai suderinta daina, nes užimtumo specialistei Lijanai Sarnickienei niekada nepritrūksta kantrybės su paslaugų gavėjais muzikuoti. Užimtumo specialistas Romas Stabingis Justinui veda žolės pjovimo „pamoką“, o medžio drožybos įgūdžius perduoda Giedriui. Jo rankos kuria rankšluostines, verpstes. Slaugytoja Alma Mitinienė niekada nepavargsta bendrauti su lankytojais: Neįgaliųjų grupės lankytojų lavinimui pasirinko Montesori stalo žaidimus, knygų skaitymą, mankštas. Nuosekliai stebi jų sveikatos pokyčius, juos fiksuoja. Pastebėjusi nepageidaujamus pokyčius, kviečiasi į komandą psichologę Violetą Puišienę, kuri veda grupinius užsiėmimus, teikia individualias konsultacijas.
Gyvenimas, kasdienis gyvenimas. Lyg namuose individualios priežiūros darbuotoja Danutė Liutvaitienė gamina visai centro bendruomenei pietus, rūpinasi lankytojų asmens higiena.
Atskira tema yra mūsų išvykos. Dalyvavome judesio užsiėmime Kaune, Druskininkuose vaišinomės kepyklėlės Boulangerie savininkų dovanotomis bandelėmis ir grožėjomės žydinčia narcizų pieva, sveikatinomės Birštone, aplankėme Trakų pilį.
Ir vėl klausi savęs: ar tikrai visos Prienų rajono šeimos, kuriose gyvena asmenys su intelekto sutrikimais, žino, kad yra toks Centras, kur jų vaikas, nors jau ir suaugęs, gali kurti sau prasmingesnę kasdienybę? Gali dainuoti, vaidinti, tapyti, dalyvauti bendruomenės gyvenime, tik jau kitaip: kokybiškiau, prasmingiau, daugiau dalyvaudamas negu stebėdamas iš šalies.
Mes GYVENAME, o, ar gyvena šalia Jūsų esantis asmuo su intelekto sutrikimais?