Meilę Lietuvai liudijame savo pavyzdžiu

10865946_887942341225059_7438457863516110020_oLietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-osios metinės – svarbi sukaktis mums visiems. Aišku, skirtingai matuojami šios sukakties svarbą: vieni remiamės savo patirtimi, išgyvenimais, kiti – istoriniais filmais, pasakojimais.

Svarbiausia, kad nepamirštume, kokia šiandienos, iškovotos laisvės ir nepriklausomybės kaina.
Birštono gimnazijoje vyko keletas prasmingų renginių, kurių dėka tarsi iš naujo prisilietėme prie Lietuvos istorijos, galėjome patys vertinti, diskutuoti, deklamuoti ir išsakyti giliai širdyje saugomus jausmus.
Kovo 2 d. Erasmus+ projekto „Totalitarizmas ir istorinė atmintis “ darbo grupė Birštono kultūros centre inicijavo filmo „Nematomas frontas“ (rež. V.Sruoginis ir J.Ohman) peržiūrą. Kovo 9 d. klasėse valandėlių metu aptarėme šį filmą. Gimnazistams kilo nemažai klausimų, į kuriuos jie galės atsakyti istorijos pamokose, diskutuodami su šio dalyko mokytojais. Filmas tiesiogiai susijęs su Erasmus+ projekto nagrinėjama tema.

MG_2015_v3

Šio projekto darbo grupei priklausantys mokiniai jau ėmė interviu iš žmonių kurie atsimena okupacinius laikus, išgyveno netektis ir tremtį. Gyvi pasakojimai, nuotraukos, pačių mokinių sukurta laiko juosta, kurioje atsispindi svarbiausi Lietuvai istoriniai įvykiai, susitikimai su Belgijos, Lenkijos, Latvijos atstovais, kurie atliko panašų darbą savo šalyse – tai galimybė pažvelgti į istoriją kitaip, ne tik skaitant vadovėlius ar vartant internetinius puslapius. Šiuo metu dalis projekto dalyvių išvyko į Belgiją.

Laukiame jų sugrįžtančių. Smagu, kad mokytojos R.Vileikienė, B.Sinkevičienė, V.Zuzevičiūtė, D.Jonykaitė-Snapaitienė ir kt. darbo grupės nariai aktyviai įsitraukė į šią veiklą, sugeba sudominti mokinius Lietuvos istorija, jos praeitimi. Aišku, to negana, nes mokiniai dirba dviem kalbom: lietuvių ir anglų, be to, jie naudoja informacines technologijas, keliauja, sužino, bendrauja.

Taigi, tai puiki motyvacija mokytis, atrasti, suvokti.
Kol vieni dirbo projekte, kiti – dalyvavo akcijoje „Lietuvai ir man“. Technologijų mokytojai inicijavo šią akciją mūsų gimnazijoje. Visi surišome 350 trispalvių apyrankių, kurias nuvežėme į Lietuvos nacionalinę galeriją ir papuošėme jomis Gediminaičių stulpus.
Kovo 9 d. Birštono gimnazijoje vyko Birštono savivaldybės 1-4 kl. mokinių ir priešmokyklinukų meninio skaitymo konkursas, skirtas kovo 11-osios 25-osioms metinėms paminėti.  Renginyje dalyvavo ir Birštono darželio „Vyturėlis“ bei Birštono vienkiemio darželio-mokyklos atstovai. Džiaugiamės, kad pasiklausyti mažųjų skaitovų atvyko jų tėveliai. Šauniausi šventės dalyviai dar pasirodys kovo 11 d. 11 val. Birštono savivaldybės aikštėje, kur Birštono gimnazijos vaikučiai ir mokytojai ves  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių minėjimą.
Kovo 10 d. 10 val. 34 Birštono gimnazijos mokiniai dalyvavo  nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“. Jie atliko pateiktas užduotis, išsakė savo mintis apie konkurso svarbą.
Birštono gimnazijoje siekėme  įprasminti šventes ne skambiais žodžiais, bet darbais, ruošėmės artėjančiai gražiai sukakčiai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui. Svarbu, kad nepamirštume savo krašto istorijos, kad mokėtume ją perteikti mūsų vaikams, kad savo pavyzdžiu ir gyvenimo būdu liudytume apie meilę Tėvynei,  gimtam kraštui, jo tradicijoms, žmonėms .

Asta Ferevičienė
Birštono gimnazijos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Taip pat skaitykite