Magiškos Joninės Birštone: tradicinis kermošius, naktinis kopimas į bokštą ir ugnies šou

Pasitinkant vidurvasarį – ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį – Birštone bus švenčiamos magiškos Joninės. Kurortas sujungė šios šventės tradicijas ir unikalias pramogas į turiningą Joninių programą. Birželio 23 d. čia skambės muzika, vyks sporto renginiai, tarp kurių – ir naktinės kopimo į bokštą varžybos. Gatvės maisto festivalyje nosis kutens gardžiausi kvapai, bus degustuojama Joninių sriuba. Šėlti ir švęsti vasaros saulėgrįžos šventę kvies vakaro koncertas ir tradicinis laužas.

 „Joninės – viena gražiausių vasaros švenčių, sujungiančių šeimas ir bendruomenes. Ji kupina magijos, tradicijų, kurios skatina mus prisiminti savo šaknis, džiaugtis gražiausiu metų laiku. Tad šiemet švęskime jas birštonietiškai – kurorto gamtos apsuptyje, pasineriant į renginių sūkurį, ragaujant ne tik mūsų mineralinio vandens, bet ir specialios šventės sriubos ar sutinkant trumpiausią naktį prie tradicinio laužo“, – į šventę kviečia Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Tradicijomis pagardinta Joninių sriuba

Šventė prasidės edukacinėmis paskaitomis, kurios vyks jau nuo vidurdienio. Parfumerinis piknikas suteiks unikalią galimybę pauostyti išskirtinių aromatų ir sužinoti apie nacionalinę parfumeriją, o tradicinės lietuviškos pirties meno paskaita supažindins su sveikatingumo paslaptimis. Vėliau šventės lankytojai galės išmokti vibroakustinio masažo subtilybių ir dalyvauti Joninių vainikų pynimo dirbtuvėse.
Gatvės maisto festivalis, kuris tęsis nuo vidurdienio iki vėlaus vakaro, žada gardžias akimirkas išalkusiems. Čia bus galima paragauti tiek tradicinių lietuviškų patiekalų, tiek gatvės maisto, o ypatingą akcentą šventei suteiks Joninių sriubos degustacija.
Žiūrovų lauks suaugusiųjų teatro pasirodymas su nuotaikinga istorija apie Jonines. Vėliau scenoje šoks ir dainuos šokių studijos „GoDance“ ir vokalinės studijos „Crazy“ kolektyvai, liaudiškų šokių kolektyvai „Jievaras“, „Aguonėlė“ ir „Kupolė“ kartu su muzikos kapela „Lendrūnas“.
Vakare muzika skambės dar garsiau – čia pasirodys grupės „Allegretto Band“ ir „Tabasco“ bei charizmatiškasis Edmundas Kučinskas su visiems gerai žinomomis dainomis. Šventės kulminacija – įspūdingas ugnies šou, pasakojantis Viduramžių meilės istoriją, po kurio lauks neatsiejamos Joninių nakties tradicijos – didelis Joninių laužas, vainikų plukdymas ir, žinoma, paparčio žiedo paieškos.

Joninės „iš viršaus“ arba naktinės kopimo į bokštą varžybos

Šventės dieną Birštone šurmuliuos amatininkų kermošius, o šalia viešbučio „Vytautas Mineral Spa“ veiks sporto ir aktyvaus laisvalaikio erdvė. Čia laukia intensyvi sporto programa tiek mažiems, tiek dideliems: Joninių lauko teniso turnyras, paplūdimio tinklinio čempionatas, šachmatų, krepšinio ir paplūdimio futbolo turnyrai.
Laipiojimo bokštas „Smagu lipti“ nuo ryto lauks aukščio mėgėjų, pasiruošusių pirmą kartą išbandyti ar tobulinti laipiojimo įgūdžius atnaujintose trasose. Nuo 22 val. čia startuos naktinės kopimo į laipiojimo bokštą varžybos. Bokštas ta proga bus specialiai apšviestas, o dalyviai galės varžytis skirtingo amžiaus ir pajėgumo grupėse, įskaitant ir profesionalus, bei pamatyti kurorto Jonines iš 12 metrų aukščio.
Jei adrenalino bus per mažai, šventės dalyviai turės galimybę skristi karšto oro balionu (pagal išankstinę registraciją), pramogauti „Jumpout“ vandens batutų parke arba plaukti vandenlente „Birštono Wake“ parke. Teritorijoje nemažai veiklų bus skirta ir vaikams: mažųjų lauks batutai, putų šou, mobili lazerių erdvė ir kitos pramogos.

 

Taip pat skaitykite