„Mačiūnai-KKSC“ pergalės kaina – vienas „auksinis“ taškas


kvitrina.com

Kovo 15 d. Prienų „Mačiūnai-KKSC“ krepšininkai žaidė „Nostra.lt-RKL“ čempionato A diviziono rungtynes su Kazlų Rūdos SC „Ataka-Kauno kolegija“ komanda. Abi komandos iki šio susitikimo buvo iškovoję po 14 pergalių.  Kaip ir galima buvo tikėtis, rungtynės buvo labai įtemptos, nervingos ir pilnos dramatizmo.
Likus 15 sek. iki rungtynių pabaigos, švieslentėje žibant rezultatui 89:86, ketvirtojo kėlinio herojus Kajus Okmanas (12 taškų) stojo prie baudų linijos. Deja, abudu jo metimai tikslo nepasiekė. Svečiai organizavo ataką. Jų žaidėjas tik iš trečio karto pataikė į krepšį (89:88), nors aikštelės šeimininkai jam netrukdė du kartus iš eilės kartoti metimą. Sprendimas netrukdyti varžovų puolėjui kartoti metimą pasiteisino, nes kartojimai „suvalgė“ rungtynių laiką, kuris įtvirtino „Mačiūnai-KKSC“ komandos minimalią, bet labai svarbią pergalę.
Po šios pergalės Prienų komanda pakilo į šeštąją turnyrinės lentelės vietą (15/14).

Aikštės šeimininkams 16 taškų pelnė Juozas Talat-Kelpšas. Po 15 taškų pridėjo Domantas Šeškus (6 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai) ir Kajus Okmanas. Arno Tilindės sąskaitoje 14 taškų ir 4 atkovoti kamuoliai. Taškus į pergalės skrynią sunešė net 9 žaidėjai.
Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Kazlų Rūdos (2:6). Juozas Talat-Kelpšas išlygino rezultatą (9:9). Kėlinio pabaigoje Matas Kolesnikovas pataikė dvitaškį ir Prienų komanda įgijo 3 taškų persvarą (19:16). Po Arno Tilindės metimo „Mačiūnai-KKSC“ pirmavo 23:18, bet po pirmojo kėlinio komandas skyrė tik du taškai (23:21).
Antrojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai susikrovė 8 taškų pranašumą (34:26). Tie patys 8 taškai skyrė komandas ir kėlinio pabaigoje (47:39). Bet po dviejų kėlinių komandas skyrė tik 5 taškai (47:42).
Trečiojo kėlinio pradžioje rezultatyviausias pirmosios rungtynių pusės žaidėjas Juozas Talat-Kelpšas padidino Prienų komandos pranašumą iki 10 taškų (52:42). Bet kėliniui įpusėjus aikštelės šeimininkų persvara siekė tik 4 taškus (54:50). Tiesa, po kelių „Mačiūnai-KKSC“ sėkmingų atakų komandas vėl skyrė 10 taškų (61:51). Kėlinio pabaiga vėl priklausė svečiams, kurie sumažino atsilikimą iki keturių taškų (63:59).
Ketvirtojo kėlinio pradžioje situacija pradėjo kaisti. Kazlų Rūdos komanda persvėrė rezultatą savo naudai (63:64). Ir tada prabilo iki šiol tylėjęs Kajus Okmanas. Jo keturi tritaškiai neleido varžovams perimti iniciatyvos (79:79), o vėliau žaidimą į savo rankas perėmė Domantas Šeškus, kuris gerai dalijo kamuolius komandos draugams. Likus iki rungtynių pabaigos 46 sek. Arnas Tilindė padidino komandos pranašumą iki 3 taškų (87:84). Svečių treneris sukvietė pasitarti. Po minutės pertraukėlės komandos apsikeitė dvitaškiais (89:86). Kazlų Rūdos komanda vėl paprašė minutės pertraukėlės, po kurios jiems nepavyko surengti rezultatyvios atakos (užfiksuoti žingsniai). Likus 19 sek. iki rungtynių pabaigos minutės pertraukėlę paėmė Paulius Ivanauskas. Per likusį laiką Kajus Okmanas nepataikė baudų metimų, o svečiai, kartodami kamuolį iš po krepšio, pradangino laiką ir jų pataikytas dvitaškis jau neturėjo įtakos rungtynių baigčiai, kuri buvo sėkminga „Mačiūnai-KKSC“ komandai (89:88).

Taip pat skaitykite