Vilija Čiapaitė
Birštono kurhauze atidaryta Ludo Segers fotografijų paroda ,,Praeities dabarties atspindžiai”. Vos tik įžengus, prikaustė fotografijose sustabdytos akimirkos, kurios visą laiką vedė į tylos ir harmonijos pasaulį, kurį savo akimis per objektyvą mato pasaulyje žinomas fotografas Ludas Segers. Jo magija, kurią yra įvaldęs per ne vienerius metus, verčia stabtelėti, pajusti miestų, gamtos alsavimą, pasąmonėje virpančius garsus. Portretuose taip pat atrasi neįprastų sustabdytų akimirkų. Žvelgiant į portretus jaučiamas žvilgsnio atvirumas, mistinis mąstymo galingumas. Taip puikiai pagautas momentinis blyksnis traukia, verčia akimis ieškoti dar daugiau pagautos akimirkos ypatumų.
Ypač sužavėjo mistiniu šydu apgaubtas Stambulas. Labai išraiškingai išsiskyrę mažutės detalės, tarsi dailininko teptuku išryškintos, verčiančios pasilenkti ir jas studijuoti, o priėjus mintyse išgirsti bundančio miesto garsus, tarp jų ir maldas. Akys užkliūva už gigantiškų mečečių, rytietiškų rūmų, viduramžių bokštų ir, rodos, chaotiško jų susibūrimo prieš objektyvą.
Vilnius ne ką atsilieka. Čia girdi miesto ritmą, varpų dūžių skambesį, kuris tarsi liepia atidžiau žvilgtelėti į senamiesčio didybę…
Portretai, kurie antroje kurhauzo salėje verčia sustoti, kad geriau įžvelgtum, ar tai ne renesansui priklausantys meno kūriniai, kuriems būdingas ryškus meno pakilimas, aiškios, ramios formos.
Autoriaus darbai yra protu apmąstyti, nuo portretų iki peizažų, kurie prilygsta japonų meno tendencijoms. Kiekviename darbe yra savotiškų filosofinių ir meninių išraiškų gausa, kurias reikia pajusti vidumi, pasitelkus protinius gebėjimus.
Apie autorių
Ankstyvoje vaikystėje Ludo Segers traukė fotoaparatai. Jau vidurinės mokyklos laikais daugiausia dėmesio buvo skiriama grafikai, tipografijai ir menui, įskaitant muziką ir teatrą. Būdamas 17 metų įsigijo paprastą rankinį analoginį fotoaparatą su standartiniu objektyvu, kuris leido tyrinėti ir plėsti regimąjį horizontą. Vidurinės mokyklos mokytojų paskatintas ir padrąsintas pradėjo dirbti ne visą darbo dieną fotožurnalistu, rašyti vietiniam laikraščiui ir toliau plėtoti savo naratyvinę, dokumentinę ir portretinę fotografiją.
Nuotraukas galima pamatyti galerijose, leidiniuose, muziejuose ir kolekcijose visame pasaulyje. 2017 metais buvo pakviestas tapti MoMA kurso „Matymas per fotografijas“ mentoriumi. Turi dvigubą bakalauro laipsnį. Baigęs MBA studijas Konkordijos universitete Monrealyje, Kanadoje.
Beje, radau autoriaus mintis, išsakytas apie savo darbus: „Man labiau patinka sumažinti peizažus iki esminių, besiribojančių su minimalizmu, kur spalvos ir atspalviai gali sukurti papildomų jausmingų prisilietimų. Mano darbai dažnai apibūdinamas kaip vaizduojamojo meno ir naratyvinės dokumentinės fotografijos sankirta. Idealiu atveju mėgstu užfiksuoti kasdienybės akimirkas su nuostabos jausmu. Šviesos ir vietos sąveika dažnai pasirodo kaip teatrališkas žmonių sąveikos fonas. Tinkamos aplinkybės prideda magijos, malonaus atsitiktinumo, idealiai sustiprinto žaismingo humoro elementu…“