LSDMS Prienų klubo moterys – socialdemokračių moterų konferencijoje Palangoje

10422917_1388308654831972_2513599767989980438_n

Gegužės 8-10 dienomis Palangoje vyko Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos (LSDMS) konferencija „Naujų lyderių ugdymas”. Tokia tema pasirinkta dėl to, jog norima paskatinti patyrusias LSDMS nares prisidėti prie naujų narių lyderystės ugdymo. Net 154 moterys pasiryžę surasti lyderę tiek savyje, tiek skatinti sėkmės keliu eiti mažiau patyrusias bičiules.
LSDMS moterų konferencija – galimybė moterims socialdemokratėms solidarizuotis, teikti savo brandžius siūlymus, kelti klausimus ir skatinti vienos kitas eiti pirmyn ir tik pirmyn. Konferencijos įžanga prasidėjo nuo vakarinės apskritojo stalo diskusijos, kurią mielai koordinavo LSDMS viešųjų ryšių atstovė Jolanta Grigorjevienė. Diskusijos metu visos dalyvaujančios moterys turėjo galimybę artimiau susipažinti, pasidalinti patirtimi bei aptarti rūpimus ir aktualius klausimus.
LSDMS pirmininkė Birutė Vėsaitė konferenciją pradėjo pristatydama moters situaciją politikoje ir iškėlė problemą, jog XXXIII LSDP suvažiavimo metu pirmininko Algirdo Butkevičiaus tarp penkiolikos išrinktų pavaduotojų buvo tik trys moterys – tokiu būdu pažeidžiamas partijos statuto punktas, kuris nurodo, jog vienos lyties atstovai negali viršyti 40 proc. Buvo nutarta sudaryti darbo grupę ir paruošti rezoliuciją, kadangi šią situaciją būtina keisti.

11140141_10204953803699681_750296779263796692_n

Irena Šiaulienė akcentavo, jog moterys nėra aktyvios gindamos savus, gerai pažįstamus politikus. „Nepasiduokime žiniasklaidos formuojamam neigiamam įvaizdžiui apie aukščiausius šalies politikus socialdemokratus”. „Nereikia bijoti dirbti kolegiškai“. „Moteris bejėgė tik tol, kol nenudžiūvo nagų lakas. O kai jis nudžiūvo – pirmyn!“ – sparnuotu posakiu savo kalbą baigė Irena Šiaulienė.
Temą „ES struktūriniai fondai – moterims 2014-2020“ pristatė Žemės ūkio ministerijos viceministras Albinas Ežerskis, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Rolandas Zuoza, Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ministerijos direktorė Asta Kandratavičienė. Apie savo patirtį papasakojo Estijos moterų organizacijos KADRI atstovė Eve Kuslov, kurios šūkis – „Moterys gali!“.
Daug moterų dėmesio susilaukė praktiniai seminarai. Kauno technologijų universiteto Nacionalinio inovacijų ir verslo centro Strateginės plėtros vadovas Paulius Nezabitauskas pristatė temą „Komunikacijos galia bendradarbiaujant”. Jo teigimu, svarbu, kaip mus mato visuomenė – „Žmogų pasitinkame pagal išvaizdą, o palydime pagal protą“, todėl jis pamokė, kaip pateikti save visuomenei, kaip užmegzti ryšį su žmonėmis. Asmenybės ugdymo vadovas Vygandas Pikčiūnas kalbėjo tema „Asmeninė lyderystė ir viešo kalbėjimo ugdymas“ ir akcentavo, jog pagrindinė lyderystės perspektyva yra komandinė lyderystė, svarbus teisingas požiūris į save bei į komandą. VšĮ valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centro „Dainava“ vadovas Zenonas Streikus pristatė temą „Gyventi gražiai, ilgai ir laimingai“ ir teigė, jog „Žmogus visą laiką turi būti pasitempęs, o ne girtis, koks jis buvo vakar, jeigu šiandien yra prastas“, taip pat pateikė gudrybių, kaip išlaikyti gražius santykius, kadangi nuo to priklauso didelė dalis laimės. „Šypsena simbolizuoja psichinį ir emocinį brandumą“, – pabrėžė Zenonas Streikus. „Tad, mielos moterys, būkime besišypsančios. Optimistams pildosi svajonės, pesimistams – košmarai.”
Šios kelios dienos buvo kupinos saulės, jūros, žinių ir optimizmo. Puikus organizatorių darbas, sklandi ir įdomi darbotvarkė, moterų aktyvumas, diskusijų tempas – viskas liudija, socialdemokratės ginklų lengvai nesudės.
Nuoširdus ačiū LSDMS pirmininkei Birutei Vėsaitei ir Orintai Leiputei už suteiktą galimybę plėsti savo kompetencijų ribas, nuoširdų ir geranorišką bendravimą bei LSDP Prienų skyriaus pirmininkui Alvydui Vaicekauskui už supratingumą ir paramą.

LSDMS Prienų moterų klubo informacija

Taip pat skaitykite