„Vytauto“ komandos kapitono šou trečiajame kėlinyje tapo 13-osios pergalės pagrindu

IGP6876

Karolis Urba

Vasario 13 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato rungtynėse su Kėdainių „Nevėžio“ komanda, po patirto nokdauno pirmajame kėlinyje, trečiojo kėlinio pabaigoje, po įspūdingo Laimono Kisieliaus šou (per kėlinį įmetė 18 taškų), sugebėjo perimti iniciatyvą ir jau nebepaleido iki rungtynių pabaigos. Prienų-Birštono komanda iškovojo 13 pergalę (8);76) ir išlieka čempionate tarp lyderių.

Šarūno Vasiliausko dvitaškis išvedė aikštelės šeimininkus į priekį (2:0). Varžovai išlygino rezultatą baudos metimais (2:2). Deja, po gerai sužaisto epizodo gynyboje (Vytautas Šulskis perėmė kamuolį) pasipylė viena po kitos klaidos puolime, o ir gynyba tapo skylėta. Komandos apsikeitė taikliais metimais (4:4). Ir „Vytautas“ buvo nubaustas už klaidas. „Nevėžis“ laimėjo trijų minučių atkarpą 12:0 (4:16). Laimono Kisieliaus ir Dainiaus Šalengos taiklūs metimai sumažino skirtumą iki 8 taškų (8:16). Gaila, bet priartėti prie varžovų vėl sutrukdė klaidos. Kėdainių komanda eilinį kartą įgijo dviženklį pranašumą (12:22). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis Vytautas Šulskis pataikė dvitaškį ir po pirmojo kėlinio „Vytauto“ taškų deficitas siekė 8 taškus (14:22).

Prienų-Birštono krepšininkai ėmėsi priemonių mažinti skirtumą. Šiame kėlinyje iniciatyvą į savo rankas paėmė Š. Vasiliauskas, kuris pelnė 10 taškų. Kėliniui įpusėjus „Vytauto“ krepšininkai sumažino atsilikimą iki 6 taškų (20:26), bet svečiai iš Kėdainių tolimais metimais atkūrė dviženklį pranašumą (22:32). Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. Š. Vasiliauskas sumetė baudos metimus ir komandas skyrė tik 5 taškai (29:34). Deja, kelios prastai surengtos atakos leido varžovams įgyti 10 taškų persvarą (30:40). V. Šulskis ir antrojo kėlinio pabaigoje pataikė dvitaškį ir neleido „Nevėžiui“ padidinti taškų kraitį (32:40).

8,5 min. kėlinyje žaidimą kontroliavo svečiai  iš Kėdainių. Likus iki kėlinio pabaigos 2,5 min. jų pranašumas siekė 14 taškų (46:60). Skirtumas galėjo būti didesnis, jei ne L. Kisieliaus pelnyti dvitaškiai ir kaip premija pataikyti taškai nuo baudos linijos.
„Vytauto“ atsigavimas prasidėjo po Domanto Šeškaus tritaškio ir tolimesnio komandos kapitono šou. Per likusias 2,5 min. „Nevėžis“ liko „sausas“, o „Vytautas“ sumažino skirtumą iki vieno taško (59:60).

Pirmosiomis kėlinio minutėmis laikinai iniciatyva perėjo į „Nevėžio“ rankas ir jie padidino savo persvarą  iki 6 taškų (61:67). Bet aikštelės šeimininkai šį kartą nebeleido varžovams pakartoti pirmojo kėlinio spurto. Kėliniui įpusėjus D. Šalenga tolimu metimu persvėrė rezultatą „Vytauto“ naudai (68:67). Ir nors „Nevėžiui“ dar kartą pavyko įgyti dviejų taškų persvarą (72:74), Virginijaus Šeškaus auklėtiniai šaltakraujiškai sužaidė paskutines dvi rungtynių minutes – Vaidas Čepukaitis eilinį kartą įkrovė kamuolį iš viršaus (74:74), L. Kisielius įsūdė tritaškį (77:74), o D. Šalenga baudos metimais įtvirtino „Vytauto“ sunkią, bet pelnytą pergalę rezultatu 80:76 (14:22, 18;18, 27:20, 21:16).