„Vytautas“ Vilniuje užkūrė tikrą pirtį „Lietuvos rytui“, bet pralaimėjo

Vilmantas Dilys buvo rezultatyviausias Vilniuje

Karolis Urba

Sausio 23 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato rungtynes su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai parodė tvirtą charakterį ir aikštelės šeimininkams užkūrė tikrą pirtį. Vilniečiams tik ketvirtojo kėlinio antroje pusėje pavyko perimti iniciatyvą ir laimėti rungtynes rezultatu 93:84 (12:20, 28:25, 25:17, 28:22).

IGP3031

Pirmasis kėlinys (12:20)

Rungtynių pradžioje abi komandos jautė taškų badą. Kėliniui įpusėjus „Vytautas“ į varžovų krepšį įmetė 4 taškus, o „Lietuvos rytas“ – tik 2. Po reklaminės pertraukos Domantas Šeškus pelnė dvitaškį, Vilmantas Dilys įsūdė tritaškį ir „Vytauto“ komanda įgijo 5 taškų persvarą (4:9). Aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki trijų (6:9), bet Prienų-Birštono krepšininkai laimėjo minutės atkarpą 6:0 ir padidino savo persvarą iki 9 taškų (6:15). Likus iki kėlinio pabaigos apie 1,5 min. D. Šeškus pelnė dvitaškį su varžovo pražanga ir komandas jau skyrė 10 taškų (8:18). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Lietuvos rytas“ ir po pirmojo kėlinio V. Šeškaus kariauna pirmavo 8 taškais (12:20).

Antrasis kėlinys (28:25)

V. Dilys sumetė baudos metimus ir sugrąžino savo komandai 10 taškų persvarą (12:22). Aikštelės šeimininkai atsakė spurtu 8:3 ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (20:25). Bet „Vytauto“ krepšininkai atsakė taikliais Laimono Kisieliaus ir D. Šeškaus metimais ir atkūrė 9 taškų persvarą (20:29). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 8 taškai (26:34). Antroje kėlinio pusėje visos aikštelės šeimininkų pastangos perimti iniciatyvą nedavė naudos. Tiesa, likus iki kėlinio pabaigos apie 1,5 min. komandas skyrė tik vienas taškas (40:41). Visgi, po dviejų kėlinių „Vytautas“ išlaikė 5 taškų pranašumą (40:45).

Kėlinio pradžioje Dainius Šalenga padidino „Vytauto“ persvarą iki 6 taškų (40:46). Deja, įsižaidė „Lietuvos ryto“ tolimoji artilerija ir aikštelės šeimininkai po trijų minučių persvėrė rezultatą savo naudai (49:48). „Vytauto“ komanda nesiruošė iškart perleisti iniciatyvos ir po D. Šeškaus dvitaškio vėl įgijo pranašumą (49:50). Visgi, antroje kėlinio pusėje „Lietuvos rytas“ kaip reikiant įsibėgėjo ir likus iki kėlinio pabaigos apie dviem minutėms jau pirmavo 9 taškų skirtumu (63:54). Bet Prienų-Birštono komanda vis dar buvo ant bangos ir po trijų kėlinių komandas skyrė tik 3 taškai (65:62).

Kėlinio pradžioje „Vytautas“ su trenksmu grįžo į žaidimą ir driokstelėjo kaip reikiant – D. Šeškaus ir V. Dilio tritaškiai sugrąžino V. Šeškaus komandai persvarą (73:76). Deja, bet neilgam. Panašus tritaškių lietus iš vilniečių pusės leido jiems įgyti 6 taškų pranašumą (82:76). „Vytautas“ dar bandė kabintis, bet pakeisti situacijos nesugebėjo (93:84)