„Vytautas“ du kartus panaikino taškų deficitą, bet ištempti iki pergalės nesugebėjo

Gegužės 2 d. Prienuose buvo žaidžiamos trečiosios „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio serijos rungtynės tarp Prienų-Birštono „Vytauto“ ir Utenos „Juventus“ komandų. Visas rungtynes vyko permaininga ir nervinga kova. Sėkmė lydėjo tai vieną, tai kitą komandą. Prastai pradėjęs rungtynes „Vytautas“ laimėjo pirmąjį kėlinį (17:12), bet antrajame gavo stiprų antausį (7:24). Po didžiosios pertraukos „Vytautas“ grįžo į rungtynes su trenksmu (23:8), bet nesugebėjo sėkmės paukščio pagauti už uodegos, nors turėjo ne vieną progą (18:22).

Rungtynės pralaimėtos vienu tašku (65:66), bet serija dar nesibaigė. Virginijus Šeškus pažadėjo Utenoje iškovoti pergalę.

Serhij Zahreba pelnė 14 taškų ir buvo rezultatyviausias komandoje

Dviejų pirmųjų rungtynių klaidų nekartojo

Rungtynių pradžioje aikštelėje viešpatavo tikras chaosas. „Vytauto“ krepšininkai sėkmingai gynėsi, bet Vytautas Šulskis ir Vaidas Čepukaitis (du kartus) sugebėjo nepataikyti iš po krepšio ir leido Utenos komandai diktuoti žaidimo eigą (0:2, 2:4, 4:6). „Vytautui“ taškus rinko Vaidas Čepukaitis, taip iš dalies atpirkdamas savo netaiklius metimus (6:6). Antroje kėlinio pusėje aikštelės šeimininkai paėmė iniciatyvą į savo rankas ir po Tauro Jogėlos dvitaškio su bauda įgijo 5 taškų persvarą (11:6). Per likusias 4 min. situacija aikštelėje nelabai pasikeitė ir po pirmojo kėlinio Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išlaikė penkių taškų pranašumą (17:12).

Košmaras prasidėjo antrajame kėlinyje – netaiklūs metimai ir kiaura gynyba

Antrasis kėlinys priminė pirmųjų dviejų susitikimų košmarą. Kamuolys tiesiog nenorėjo kristi į „Juventus“ krepšį. Nesėkmės puolime atsiliepė ir gynybai. Jau kėlinio viduryje Utenos komanda pirmavo 7 taškų skirtumu (17:24). Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. komandas skyrė 5 taškai (24:29), bet po dviejų kėlinių švieslentė jau rodė 12 taškų „Juventus“ persvarą (24:36).

„Vytautas  grįžo į žaidimą su trenksmu

Trečiajame kėlinyje „Vytautas“ dar kartą įrodė, jog niekada nepasiduoda ir kovoja, nežiūrėdamas į rezultatą. Atsigavimas prasidėjo jau pirmoje kėlinio pusėje. Prienų-Birštono krepšininkai pagerino gynybą ir kėliniui įpusėjus sumažino skirtumą iki 9 taškų (33:42). Ir nors „Juventus“ komanda paėmė minutės pertraukėlę, Virginijaus Šeškaus auklėtiniai tęsė savo žygį – likus iki kėlinio pabaigos 2 min. išlygino rezultatą (42:42), o Šarūno Vasiliausko tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis išvedė „Vytautą“ į priekį (47:44).

Nervų karą laimėjo „Juventus“

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Laimonas Kisielius padidino „Vytauto“ persvarą iki 5 taškų (49:44), bet praėjus 2  min. rezultatas jau buvo lygus (51:51), o  dar po kelių atakų jau priekyje buvo varžovai iš Utenos (53:56). Likus iki rungtynių pabaigos 4 min. „Juventus“ persvara padidėjo iki 4 taškų (60:64). Aikštelės šeimininkai nepasimetė ir Šarūno Vasiliausko tritaškis išvedė „Vytautą“ į priekį (65:64). „Vytautas“ apsigynė, bet nesugebėjo ne tik surengti atakos, bet ir tvarkingai grįžti į gynybą, ir tai kainavo du taškus (65:66). Per likusį laiką (0.09 min.) Prienų-Birštono komanda dar galėjo ištraukti pergalę, bet perdavimas Laimonui Kisieliui nebuvo tikslus.

„Juventus“ laimėjo ir išsiveržė ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių į priekį (2:1).