LKL starte Manto Šerniaus auklėtiniai parklupdė „Lietkabelį“ jų pačių arenoje

120019149_3647514578626998_4079703555489253735_o

Rugsėjo 20 d. Prienų „CBet“ krepšininkai išvykos rungtynėmis pradėjo LKL sezoną. Jų varžovai buvo praeito sezono prizininkai Panevėžio „Lietkabelio“ komanda.

Manto Šerniaus auklėtiniai rungtynes pradėjo solidžiai ir jau pirmą antrojo kėlinio minutę įgijo 14 taškų persvarą (19:33). Po dviejų kėlinių Prienų komanda teturėjo 5 taškų pranašumą (45:50). Trečiojo kėlinio pradžioje „CBet“ vėl sužaidė sėkmingai ir padidino skirtumą iki 10 taškų (47:57).

Deja, „Lietkabelis“ sugebėjo ne tik panaikinti taškų deficitą, bet ir likus iki trečiojo kėlinio pabaigos apie 2,5 min. įgyti 9 taškų persvarą (68:59). Ir tik tada Prienų komanda sustabdė aikštelės šeimininkus ir po trijų kėlinių komandas skyrė 6 taškai (72:66). Ketvirtojo kėlinio viduryje  „CBet“ krepšininkai sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą (75:75), bet ir laimėti rungtynes trijų taškų skirtumu (84:87).

Prienų „CBet“ komandai Regimantas Miniotas pelnė 19 taškų, atkovojo 12 kamuolių, surinko 32 naudingumo balus. Egidijaus Dimšos sąskaitoje 16 taškų, Marquis Wright – 14 (6 rezultatyvūs perdavimai), Mindaugo Sušinsko – 13, Einaro Tubučio – 10, Dominyko Domarko – 6 (9 rezultatyvūs perdavimai).

Pirmuosius taškus Prienų „CBet“ komandai  pelnė Marquis Wright  ir Manto Šerniaus auklėtiniai iškart įgijo 4 taškų persvarą (1:5). Regimantas Miniotas įmetė tašką nuo baudos linijos (1:6).

Dar penki komandos kapitono pelnyti taškai, Mindaugo Sušinsko dvitaškis ir „CBet“  pirmavo 8 taškais (5:13). Pirmojo kėlinio pabaigoje Simas Jarumbauskas padidino svečių pranašumą iki 10 taškų (12:22). Po pirmojo kėlinio  komandas skyrė 9 taškai (17:26). Antrojo kėlinio pradžioje S. Jarumbausko  ir M. Wright  taškai leido Prienų komandai įgyti 14 taškų (19:33) persvarą. Aikštelės šeimininkai sumažino skirtumą iki 5 taškų (30:35). Egidijus Dimša ir Tom Digbeu pelnė po dvitaškį (30:39). Po dviejų kėlinių „CBet“ persvara sumenko iki 5 taškų (45:50).

Ir nors trečiasis kėlinys prasidėjo Dominyko Domarko tritaškiu ir R. Minioto keturiais taškais iš po krepšio (47:57), aikštelės šeimininkų agresyvi gynyba ne tik visiškai užtvėrė Prienų komandos žaidėjams kelius prie savojo krepšio, bet ir leido surengti spurtą  21:2 bei įgyti 9 taškų pranašumą (68:59). Ir kai atrodė, jog „CBet“ jau neatsigaus, varžovo spurtas buvo sustabdytas. D. Domarkas pelnė  tritaškį, E. Dimša ir M. Wright pridėjo po dvitaškį ir po trijų kėlinių Prienų komandos deficitas buvo tik 6 taškai (72:66). Ketvirtasis kėlinys prasidėjo „CBet“ spurtu 9:3. Atsilikimą mažino M. Sušinsko ir E. Tubučio taiklūs metimai, o R. Minioto tolima bomba panaikino „Lietkabelio“ persvarą (75:75). Per likusį rungtynių laiką vyko tikras nervų karas. Pirmavo tai aikštelės šeimininkai  (77:75, 79:78, 82:80, 84:82), tai svečiai (77:78, 79:80). O likus iki rungtynių pabaigos 1 min rezultatas vėl buvo lygus (84:84). Būtent ta paskutinė minutė ir nulėmė, kas laimės. E. Tubutis sėkmingai apsigynė ir išprovokavo baudą. Jaunasis centras pelnė tašką (84:85). „Lietkabelio“ strategas paprašė minutės pertraukėlės. Aikštelės šeimininkų ataka nepavyko, „CBet“ atkovojo kamuolį po savo krepšiu, o M. Wright prasiveržimas baigėsi 2 taškais (84:87).  Ir tai pergalė.

Naujasis sezonas prasidėjo smagiai. Krito „Lietkabelis“, nors prieš rungtynes jis buvo įvardijamas kaip ryškus favoritas.

Po rungtynių Prienų „CBet“ strategas Mantas Šernius pasakė, jog tai buvo nelengvos rungtynės, kurios pareikalavo pasitikėjimo savo jėgomis. Anot trenerio, smagu, kad komanda sugebėjo grįžti į žaidimą po labai blogos atkarpos. Pasak M. Šerniaus, rungtynes laimėjo ne tik tie, kas buvo aikštelėje, bet ir atsarginių žaidėjų suolelis, kuris palaikė komandą ir gerais momentais, ir kai buvo daromos klaidos.