„Prienai“ neprilygo „Žalgiriui“ – pralaimėta 37 taškų skirtumu

IMGP8389Balandžio 14 d. „Prienų“ krepšininkai žaidė LKL čempionato rungtynes su Kauno „Žalgiriu“ ir pralaimėjo. Favoritas iškovojo pergalę 37 taškų skirtumu (94:57).

Rungtynės prasidėjo nesėkmingomis „Prienų“ atakomis ir „Žalgirio“ taškais (0:6). Pirmuosius taškus aikštelės šeimininkai pelnė tik praėjus trims pirmojo kėlinio minutėms (2:6, Paulius Ivanauskas). Svečiai iš Kauno atsakė dviem taikliais metimais (2:10). Martynas Linkevičius pataikė tritaškį (5:10) ir „Žalgirio“ strategas į aikštelę pradėjo leisti pagrindinio penketo žaidėjus. Kauniečiai padidino savo persvarą iki 9 taškų (5:14). Prieniškiai sugebėjo sukurti gražų momentą – po Pauliaus Ivanausko perdavimo Simonas Kymantas įkalė kamuolį į „Žalgirio“ krepšį (7:14).
Bet šis blykstelėjimas labai greitai buvo užgesintas ir „Žalgirio“ persvara šoktelėjo iki 16 taškų (9:25). Neiškentęs „Prienų“ komandos vyr. treneris Tadas Stankevičius paėmė minutės pertraukėlę, bet ir jinai nelabai padėjo. Po pirmojo kėlinio „Prienų“ deficitas siekė 17 taškų (11:28).

Kėlinio pradžioje pasikartojo pirmojo kėlinio pradžia. „Žalgiris“ puolime siautėjo, „Prienai“ nieko negalėjo padaryti nei gynyboje, nei puolime. Skirtumas augo kaip ant mielių ir per 3 kėlinio minutes padidėjo iki 22 taškų (13:35).

Dar po minutės skirtumas tarp komandų buvo 26 taškai (15:41). „Prienų“ trenerių štabas paėmė dar vieną minutės pertraukėlę. Po jos skirtumas padidėjo iki 28 taškų (17:45), bet iki kėlinio pabaigos jau neaugo. Prieniškiai, daugiausiai Martyno Linkevičiaus ir Dominyko Milkos pastangomis, neleido „Žalgiriui“ įgyti dar didesnio pranašumo. Po dviejų kėlinių kauniečiai pirmavo 27 taškų skirtumu (28:55).

Kėlinys prasidėjo taikliu P. Ivanausko tritaškiu (31:55). Ir tai suteikė vilčių, jog aikštelės šeimininkai neleis „Žalgiriui“ šėlti. Žaidimas išsilygino. Likus iki kėlinio pabaigos 4 min. Domantas Šeškus sumetė tris baudos metimus ir sumažino skirtumą iki 23 taškų (43:66). O kai kėlinio pabaigoje techninę pražangą uždirbo „Žalgirio“ strategas Gintaras Krapikas, prieniškiai driokstelėjo ir sumažino skirtumą iki 20 taškų (49:69). „Žalgirio“ trenerių štabas suskubo paimti minutės pertraukėlę. Po jos kauniečiai surengė keletą sėkmingų atakų ir po trijų kėlinių pirmavo 24 taškais (49:73).

Kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai dar stabdydavo žalgiriečius ir skirtumas balansavo tarp 23-25 taškų, bet vėliau svečiai iš Kauno jau dominavo aikštelėje. „Prienų“ jaunimas stengėsi, bet nieko negalėjo padaryti. „Žalgiris“ padidino persvarą iki 37 taškų (57:94).

„Prienų“ komandoje Martynas Linkevičius pelnė 11 taškų , Paulius Ivanauskas -9.

LKL: „Prienai“ – „Žalgiris“ 57:94 (11:28, 17:27, 21:18, 08:21)