„Prienai“ nesugebėjo pasipriešinti „Neptūnui“, bet žaidime nestigo azarto

IMGP2524

Vasario 6 d. „Prienų“ krepšininkai žaidė LKL čempionato rungtynes su Klaipėdos „Neptūno“ komanda.

Kaip ir buvo prognozuojama, mačą laimėjo svečiai iš Klaipėdos (86:63), bet „Prienų“ komanda atkarpomis rodė gražų žaidimą.

Prieš rungtynes

LKL čempionato rungtynės tarp „Prienų“ ir „Neptūno“ komandų dar praeitais metais buvo lemiamomis kovoje dėl medalių. Deja, šiemet situacija kitokia. „Neptūnas“ vienas iš čempionato lyderių, o „Prienai“ kovoja dėl išlikimo.
Bet net ir tokioje situacijoje pasakyti, jog užtikrintai laimės favorito statusą turintis „Neptūnas“, būtų per drąsu.
Reikia tikėti, jog  „Prienų“ komandos žaidėjams užteks motyvacijos susigrumti su uostamiesčio krepšininkais ir kovoti dėl pergalės.

Deja, „Prienų“ komanda ir šiose rungtynėse versis be Vidmanto Sragauskio, kuris dar neišsigydė čiurnos traumos.

Pradžia nuvylė, kėlinio pabaiga nudžiugino

Rungtynių pradžioje „Prienų“ komanda iškart gavo gerą kibirą šalto dušo (0:5). Tiesa, aikštelės šeimininkams pavyko laikinai pristabdyti „Neptūno“ puolimą ir po Dominyko Milkos dvitaškio skirtumas sumažėjo iki trijų taškų (5:8). Deja, tai buvo tik trumpas blykstelėjimas. „Neptūno“ krepšininkai išnaudojo prieniškių klaidas ir likus iki pirmojo kėlinio pabaigos 4 min. įgijo 10 taškų persvarą (12:22). Ir tada netikėtai neblogą atkarpą sužaidė aikštelės šeimininkai. O dar smagiau, kad drąsiai žaidė komandos naujokas Simonas Kymantas, kuris ne tik pelnė 4 taškus, bet ir patikimai gynėsi. Prieniškių spurtas leido sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (20:26).

Antrojo kėlinio pradžia „Prienų“ komandai buvo labai sėkminga. Martynas Linkevičius „įsūdė“ tritaškį, o Gediminas Maceina pataikė dvitaškį ir komandas jau skyrė tik vienas taškas (25:26). Deja, bet viena po kitos klaidos puolime leido varžovams vėl įgyti dviženklį pranašumą (27:38). „Prienų“ stratego bandymai sustyguoti komandos žaidimą liko bevaisiai. Varžovai į kiekvieną nesėkmingą aikštelės šeimininkų ataką atsakydavo taikliais metimais ir blogiausia, kad „Neptūno“ žaidėjams krito tolimi metimai. Kėlinio pabaigoje tikslūs buvo net 3 metimai. Sėkmingas žaidimas leido klaipėdiečiams prieš didžiąją pertrauką įgyti 15 taškų persvarą (34:49).

Kaip ir antrajame kėlinyje, „Prienų“ krepšininkai sėkmingai pradėjo ir trečiąjį. Arnas Labuckas, D. Milka ir G. Maceina taikliais metimais sumažino atsilikimą iki 11 taškų (40:51).  Toks skirtumas išsilaikė keletą minučių ir tada vėl iššovė „Neptūno“ komanda, kuri padidino savo persvarą iki 17 taškų (43:60). Domantas Šeškus pataikė vieną baudos metimą ir sumažino skirtumą iki 16 taškų (44:60). Bet paskutinėmis kėlinio sekundėmis „Prienai“ praleido tolimą metimą ir po trijų kėlinių „Neptūnas“ pirmavo 19 taškų skirtumu (44:63).

Pabaiga nuliūdino

Ketvirtajame kėlinyje abi komandos pradžiugino žiūrovus gražiais epizodais. Bet aikštelės šeimininkai taip ir nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Klaipėdos krepšininkams. Svečiai įtikinamai laimėjo rungtynes 23 taškų skirtumu (63:86). Bet „Prienų“ komandos žaidime buvo ir gerų momentų, kurie nuteikia gan pozityviai.

Prieniškiams daugiausiai taškų pelnė Dominykas Milka. Jo sąskaitoje 16 taškų. 11 taškų pridėjo Arnas Labuckas, 8 – Gediminas Maceina, po 7 – Paulius Ivanauskas ir Martynas Linkevičius (14 atkovotų kamuolių).

LKL: „Prienai“ – „Neptūnas“ (Klaipėda) 17 val. 63:86 (20:26, 14:23, 10:14, 19:23)