„Prienų“ komanda kovojo pagirtinai, bet turėjo pripažinti „Lietkabelio“ pranašumą

IMGP9369Sausio 10 d. „Prienų“ krepšininkai savo aikštelėje žaidė LKL čempionato rungtynes su Panevėžio „Lietkabeliu“.

Ir šiame mače prieniškiams negalėjo padėti Giedrius Staniulis.

Tado Stankevičiaus auklėtiniai su panevėžiečiais kovojo septyniese, bet tik ketvirtojo kėlinio pabaigoje išryškėjo varžovų pranašumas. Prieniškiai žaidė pagirtinai, bet rungtynių pabaigoje pritrūko jėgų ir sėkmės.

Kėlinys prasidėjo sėkmingomis „Lietkabelio“ atakomis (0:8). „Prienų“ komandos taškų badą nutraukė Paulius Ivanauskas (2:8). Po Vidmanto Sragauskio tritaškio komandas jau skyrė tik 5 taškai (5:10). Tiesa, panevėžiečiai dar kartą atkūrė 8 taškų skirtumą (5:13), bet aikštelės šeimininkai nesiruošė stebėti svečių siautėjimo ir galingai spurtavo.
Paulius Ivanauskas, Ovidijus Varanauskas ir Arnas Labuckas sėkmingai užbaigdavo komandos atakas ir rezultatas tapo lygus (18:18). Keletą minučių skirtumas keitėsi tai vienos, tai kitos komandos naudai. Vis tik kėlinio pabaigoje sėkmingiau žaidė „Prienų“ krepšininkai. Dominykas Milka išvedė komandą į priekį (23:22), o po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkai pirmavo rezultatu 28:26.

Pirmoje kėlinio pusėje vyko apylygė, taškas į tašką , kova – pirmavo tai viena, tai kita komanda (30:33, 36:35). Kėliniui įpusėjus vis dar vienu tašku pirmavo aikštelės šeimininkai (38:37). Tiesa, antroje kėlinio pusėje iniciatyvą perėmė „Lietkabelio“ krepšininkai, kurie vienu metu įgijo net 6 taškų pranašumą (40:46). V. Sragauskis sumažino skirtumą iki 3 taškų (47:50). Per paskutinę antrojo kėlinio minutę varžovai apsikeitė taikliais metimais ir po dviejų kėlinių „Prienų“ komandos deficitas buvo 3 taškai (49:52).

Kėlinio pradžioje pasikartojo pirmojo kėlinio scenarijus ir Panevėžio krepšininkai labai greitai įgijo 10 taškų pranašumą (49:59). „Prienų“ komandos strategas suskubo paimti minutės pertraukėlę. Ir šis atokvėpis davė naudos. Po Dominyko Milkos taiklaus dvitaškio komandas skyrė tik 4 taškai (55:59). Tada jau Panevėžio strategas Gintaras Kadžiulis suskubo nuraminti savo kariauną. Bet „Prienų“ komanda jau buvo įsibėgėjusi ir po D. Milkos šou (šeši iš eilės pelnyti taškai) rezultatas tapo lygus (60:60). Prieniškiai, pagauti sėkmės, toliau diktavo žaidimo sąlygas ir po Arno Labucko dvitaškio pirmavo penkių taškų skirtumu (67:62). Tiesa, Panevėžio komandai pavyko iki kėlinio pabaigos sumažinti atsilikimą iki 2 taškų (67:65).

Kėlinys prasidėjo O. Varanausko taikliu tritaškiu ir „Prienų“ komanda įgijo 5 taškų pranašumą (70:65). Tiesa, „Lietkabelio“ krepšininkai galingai spurtavo ir persvėrė rezultatą savo naudai (70:75). „Prienų“ komanda paėmė minutės pertraukėlę. Po jos D. Milka sumažino skirtumą iki trijų taškų (72:75), bet G. Kadžiulio auklėtiniai atsakė taikliu tritaškiu (72:78). Po A. Labucko taiklių baudos metimų komandas vėl skyrė tik 5 taškai (75:80). Deja, bet perimti iniciatyvos T. Stankevičiaus auklėtiniams nepavyko ir dramatiškos rungtynės pasibaigė „Lietkabelio“ pergale (79:87).

LKL: „Prienai“ – „Lietkabelis“ (Panevėžis) 79:87 (28:26, 21:26, 18:13, 12:22)