Klaidos, prarasti kamuoliai ir netaiklūs baudos metimai lėmė eilinį „Prienų“ komandos pralaimėjimą

IMGP6676Sausio 14 d. „Prienų“ krepšininkai žaidė LKL čempionato rungtynes su Alytaus „Dzūkijos“ komanda.

Prognozės

Varžovai čempionate yra iškovoję 10 pergalių, prieniškiai – 6. Pirmojo rato rungtynėse, kurios vyko Alytuje, po permainingos kovos laimėjo „Dzūkijos“ krepšininkai (61:56). Ir šios dienos rungtynių favoritais įvardijami alytiškiai. Tokios įžvalgos pagrįstos, nes „Prienų“ komandą paliko pagrindinis įžaidėjas O. Varanauskas, o Giedrius Staniulis ką tik grįžo po ligos. Vis dar negali komandai padėti Paulius Vaitiekūnas. Tiesa, sportinę formą atgavo Dominykas Milka, o ir komandos žaidimas prieš „Lietkabelį“ suteikė nemažai vilčių, jog kaimynams Prienuose nebus lengva.

Deja, klaidos, prarasti kamuoliai ir netaiklūs baudos metimai neleido „Prienų“ komandai įveikti taip pat blankiai žaidusios „Dzūkijos“. Patirtas eilinis pralaimėjimas rezultatu 60:74

Deja, rungtynes „Prienų“ krepšininkai pradėjo nervingai. Du iškart prarasti kamuoliai leido varžovams išsiveržti į priekį (0:4). Pauliaus Ivanausko ir Domanto Šeškaus taiklūs metimai leido sumažinti atsilikimą iki vieno taško (5:6). Bet svečiai iš Alytaus vėl išnaudojo aikštelės šeimininkų klaidas ir padidino savo persvarą iki 6 taškų (5:11). „Prienų“ komandos bandymai sumažinti skirtumą iš pradžių nedavė rezultatų ir „Dzūkija“ pabėgo (7:15), bet vėliau Dominyko Milkos, Arno Labucko ir Giedriaus Staniulio pastangomis pavyko sumažinti atsilikimą iki 3 taškų (13:16). Deja, kėlinio pabaigoje „Dzūkija“ padidino skirtumą iki 6 taškų (13:19).

Antrajame kėlinyje Alytaus komanda tiesiog užmėtė prieniškius tritaškiais. Kėlinio pradžioje po dviejų tolimų „Dzūkijos“ metimų skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 14 taškų (13:27). Vidmantas Sragauskis atsakė tritaškiu (16:27), bet Alytaus komanda vėl spurtavo ir padidino skirtumą iki 17 taškų (21:38). V. Sragauskis pataikė dar vieną tolimą metimą (24:38). Per likusias dvi minutes komandos apsikeitė metimais ir po dviejų kėlinių „Prienų“ krepšininkai turėjo 14 taškų deficitą (26:40).

Statistika:

„Prienų“ komanda per du kėlinius prarado 7 kamuolius, padarė 10 klaidų, prametė 6 baudas. Pralaimėjo ir kovą po krepšiais (15/22).

Pirmoji kėlinio pusė įžiebė viltį, jog rungtynes dar galima išgelbėti. Du V. Sragauskio tolimi metimai ir G. Staniulio dvitaškis ir komandas jau skyrė tik 9 taškai (34:43). 9 taškai skyrė komandas ir likus iki kėlinio pabaigos 2,5 min. (37:46). Bet prastai sužaista kėlinio pabaiga leido varžovams padidinti skirtumą iki 13 taškų (38:51).

Kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų padidėjo iki 16 taškų (40:56).  Vis tik „Prienų“ komandai pavyko sumažinti atsilikimą iki 10 taškų (48:58). Bet „Dzūkijos“ krepšininkai neleido aikštelės šeimininkams įsismaginti ir kėliniui įpusėjus padidino persvarą iki 16 taškų (49:65).  Likus iki kėlinio pabaigos 3 min. komandas jau skyrė 18 taškų (52:70). „Prienų“ komanda kovojo iki galo, bet sumažintas skirtumas iki 14 taškų (60:74) įtakos rungtynių baigčiai jau neturėjo.

Statistika

„Prienų“ komanda per rungtynes prarado 11 kamuolių, 18 kartų suklydo, nepataikė 15 baudos metimų.

Rezultatyvumas

Arnas Labuckas pelnė 18 taškų  (9 atkovoti kamuoliai), bet prametė 5 tolimus metimus, Giedrius Staniulis – 13, Vidmantas Sragauskis – 12.

LKL: „Prienai“ -„Dzūkija“ (Alytus) 60:74 (13:19, 13:21, 12:11, 22:23)