„Vytautas“ susitvarkė su „Nevėžiu“ ir iškovojo 15 pergalę LKL

Karolis Urba

Kovo 12 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė „Tete-a-Tete Casino LKL“ išvykos rungtynes su Kėdainių „Nevėžio“ komanda. Komandos strategas Virginijus Šeškus džiaugėsi, jog komandai kovoje su „Nevėžiu“ jau galės padėti Dainius Šalenga, o dėl Gyčio Sirutavičiaus sugrįžimo kalbėjo abejodamas. Rungtynės parodė, jog Gyčio pagalbos neprireikė. „Vytautas“, visas rungtynes kontroliavęs žaidimą, įveikė varžovus jų aikštelėje rezultatu 78:72 ( 24:17, 19;20, 21:20, 14:15).

Po gero starto „Vytauto“ krepšininkai leido varžovams keletą kartų pavojingai priartėti, bet visada laiku iššaudavo ir padovanojo sau pergalės džiaugsmą.

IGP6903

Rungtynės prasidėjo Vytauto Šulskio dvitaškiu (0:2). Aikštelės šeimininkai išlygino rezultatą (2:2). „Vytautas“ atsakė nedideliu spurtu, įgijo 6 taškų persvarą (6:12). „Nevėžis“ pristabdė Prienų-Birštono komandą (12:16), bet Laimonas Kisielius pataikė tritaškį ir „Vytauto“ persvara padidėjo iki 7 taškų (12:19). Pabaigoje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai susikrovė 9 taškų pranašumą (15:24), bet po pirmojo kėlinio komandas skyrė tik 7 taškai ( 17:24).

Praėjus dviem antrojo kėlinio minutėms „Vytauto“ strategas suskubo paimti minutės pertraukėlę, nes varžovai sumažino skirtumą iki 4 taškų (23:27). Stabtelėjimas davė naudos ir kėliniui įpusėjus „Vytautas“ pirmavo 10 taškų (23:33). Likus iki kėlinio pabaigos apie 4 min. Prienų-Birštono komandos persvara šoktelėjo iki 11 taškų (26:37). Tiesa, „Nevėžis“ nesiruošė nusileisti ir kėlinio pabaigoje sumažino skirtumą iki 4 taškų (37:41). Visgi, po dviejų kėlinių „Vytauto“ krepšininkai pirmavo 6 taškų skirtumu (37:43).

Kėlinio pradžia nebuvo sėkminga V. Šeškaus komandai. „Nevėžio“ krepšininkai per dvi minutes sumažino atsilikimą iki vieno taško (42:43). Bet tada prabilo tolimoji „Vytauto“ artilerija – ir kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė 13 taškų (46:59). Spurto iniciatorius buvo Dainius Šalenga, paskui dešimt taškų iš eilės pelnė Šarūnas Vasiliauskas, o Vytautas Šulskis padėjo tašką.
Deja, kėlinio pabaigą vėl geriau sužaidė aikštelės šeimininkai ir po trijų kėlinių komandas skyrė tik 7 taškai (57:64).

Ketvirtojo kėlinio pradžią eilinį kartą geriau sužaidė „Nevėžio“ komanda, kuri sumažino skirtumą iki 2 taškų (62:64). Aikštelės šeimininkų spurtą sustabdė „Vytauto“ tritaškiai (62:70), o likus iki kėlinio pabaigos vienai minutei po Tauro Jogėlos tolimo metimo komandas skyrė 11 taškų (64:75).
Kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai pakilo į lemiamą šturmą ir po dviejų iš eilės taiklių tritaškių sumažino atsilikimą iki 4 taškų (72:76). Likus iki kėlinio pabaigos 2,5 min. V. Šeškus dar paėmė minutės pertraukėlę. Po jos varžovai subaudavo prieš Paulių Ivanauską, kuris ir padėjo taškus šiose rungtynėse (72:78).