Klaidos neleido „Prienams“ įveikti „Nevėžio“ jo tvirtovėje

IMGP4705Vasario 23 d. „Prienų“ komandai buvo rimtas išbandymas, nes buvo žaidžiamos principingos LKL čempionato rungtynės su „Nevėžio“ krepšininkais. Primename, jog komandą paliko trys pirmojo penketo žaidėjai (O. Varanauskas, G. Staniulis, A. Labuckas). Ekipą papildė Gediminas Maceina, Martynas Linkevičius, Simonas Kymantas. Rungtynės su Pasvalio komanda parodė, jog komanda turi potencialo.

Deja, rungtynės Kėdainiuose buvo pralaimėtos, bet ne todėl, kad varžovai buvo žymiai stipresni, o dėl nesąmoningai prarastų kamuolių ir klaidų, puolant varžovų krepšį.

Rungtynės prasidėjo dviem Vidmanto Sragauskio tritaškiais (0:6). Tiesa, aikštelės šeimininkai sugebėjo sėkmingai sužaisti prieniškių baudos aikštelėje ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (4:6), dar po vienos atakos komandas jau skyrė tik taškas (6:7). Vis tik „Prienai“ Domanto Šeškaus ir Martyno Linkevičiaus pastangomis atkūrė kėlinio pradžioje turėtą pranašumą (8:14). Likus iki kėlinio pabaigos 3 min. po M. Linkevičiaus taiklių baudos metimų „Prienų“ komandos persvara šoktelėjo iki 8 taškų (13:21). Deja, likusios trys kėlinio minutės Tado Stankevičiaus auklėtiniams virto tikru košmaru. Aikštelės šeimininkai galingai spurtavo ir, laimėję atkarpą 11:1, persvėrė rezultatą savo naudai (24:22). Paskutinėmis kėlinio sekundėmis M. Linkevičius pataikė dvitaškį su bauda ir po pirmojo kėlinio „Prienai“ išsaugojo vieno taško pranašumą (24:25).

Antrasis kėlinys prasidėjo aikštelės šeimininkų sėkmingomis atakomis ir prieniškių klaidomis. „Nevėžis“ gan greitai įgijo 6 taškų persvarą (31:25). „Prienų“ komanda sugebėjo sustabdyti Kėdainių komandos spurtą ir likus iki kėlinio pabaigos 4 min. komandas skyrė tik vienas taškas (33:32). Tiesa, aikštelės šeimininkai neišleido iniciatyvos iš savo rankų ir padidino skirtumą iki 5 taškų (37:32). Keturi iš eilės pelnyti Gedimino Maceinos taškai sumažino  prieniškių deficitą iki vieno taško (37:36). Deja, paskutinės kėlinio sekundės „Prienams“ nebuvo sėkmingos. Varžovai pelnė du taškus (39:36), o Paulius Ivanauskas uždirbo trečiąją ir ketvirtąją pražangas.

Trečiojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai įgijo 5 taškų pranašumą (41:36). „Prienai“ po M. Linkevičiaus tritaškio ir Dominyko Milkos dvitaškio rezultatą išlygino (41:41). Bet po geros atkarpos atėjo ir juoda atkarpa. Likus iki kėlinio pabaigos 4 min. aikštelės šeimininkai jau turėjo 10 taškų persvarą (51:41). Ir tada „Prienų“ komandos vyr. treneris grąžino į aikštę Paulių Ivanauską, kurio išėjimas ir vadovavimas komandai leido perimti iniciatyvą ir prieniškiai iki kėlinio pabaigos sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (51:49).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Paulius Vaitiekūnas išlygino rezultatą (51:51). Deja, perimti iniciatyvos nepavyko, o prieniškių klaidos leido aikštelės šeimininkams pirmauti 4-6 taškais visą likusį rungtynių laiką. „Prienų“ komanda kovojo iki pat mačo pabaigos, bet turėjo pripažinti „Nevėžio“ pranašumą 6 taškų skirtumu (69:63).

LKL: „Nevėžis“ (Kėdainiai) – „Prienai“ 69:63 (24:25, 15:11, 12:13, 18:14)