V. Šeškus pranoko D. Adomaitį – „Vytautas“ Klaipėdoje įveikė „Neptūną“

Karolis Urba

Prienų-Birštono „Vytauto“ komanda Klaipėdoje, prastai pradėjusi „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato rungtynes su „Neptūno“ komanda (24:11), nepalūžo, fenomenaliai sužaidė antrąjį kėlinį (kėlinys laimėtas 32:9) ir išlaikė pergalingą rezultatą iki rungtynių pabaigos (87:82).

Pirmoji rungtynių pusė

Rungtynės prasidėjo gera gynyba ir „Vytauto“ komanda perėmė kamuolį. Deja, atakoje jį prarado, bet ištaisė klaidą ir Šarūnas Vasiliauskas pelnė tritaškį (0:3). Aikštelės šeimininkai atsakė tritaškiu (3:3) ir, kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo pirmasis iš šešių per pirmąjį kėlinį „Neptūno“ pataikytų tolimų metimų. Būtent tritaškiais Klaipėdos komanda įgijo 13 taškų pranašumą (24:11). „Vytauto“ krepšininkai sugebėjo pristabdyti „Neptūno“ spurtą ir po Vilmanto Dilio tritaškio bei Lino Lekavičiaus dvitaškio skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 7 taškų. Deja, po metimo nugriuvęs L. Lekavičius buvo prispaustas varžovo, bet teisėjas stovėjo šalia ir visiškai nereagavo į situaciją aikštelėje. „Vytauto“ strategas emocingai pasakė pastabą teisėjui ir už tai uždirbo techninę pražangą. „Neptūno“ komanda išnaudojo šią situaciją ir po pirmojo kėlinio pirmavo 9 taškais (27:18).

Antrojo kėlinio pradžioje „Vytautui“ prireikė 3,5 min., kad panaikintų atsilikimą ir persvertų rezultatą savo naudai (29:30). Spurto pradininku tapo Gytis Sirutavičius (29:20), estafetę perėmė V. Dilys (29:24) ir Laimonas Kisielius (29:27). Simboliška, jog būtent G. Sirutavičiaus tritaškis išvedė komandą į priekį (29:30). Persvertas rezultatas įkvėpė Virginijaus Šeškaus auklėtinius dar galingesniam spurtui. Kėliniui įpusėjus, po sėkmingai žaidusio G. Sirutavičiaus dvitaškio su bauda, „Vytautas“ įgijo 5 taškų pranašumą (31:36). Prienų-Birštono komandos kietos gynybos ir puolimo mašinos nesustabdė ir „Neptūno“ paimta minutės pertraukėlė. V. Dilys padidino „Vytauto“ persvarą iki 11 taškų (34:45). O po dviejų kėlinių V. Šeškaus auklėtiniai pirmavo 14 taškų skirtumu (36:50).

Antroji rungtynių pusė

Trečiasis kėlinys prasidėjo „Neptūno“ tritaškiu (39:50), bet po L. Kisieliaus ir V. Šulskio metimų „Vytautas“ atkūrė turėtą persvarą (41:55). Visą kėlinį skirtumas tarp komandų išsilaikydavo tarp 11-16 taškų, o po trijų kėlinių „Vytautas“ pirmavo 14 taškų skirtumu (56:70).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai, aktyviai palaikomi sirgalių, surengė tikrą šturmą ir sumažino skirtumą iki 7 taškų (63:70). Bet V. Šulskis ir L. Kisielius padidino „Vytauto“ komandos pranašumą iki 10 taškų (63:73). Deja, bet paskutines 5 rungtynių minutes V. Šeškus turėjo verstis be abiejų aukštaūgių – Vaidas Čepukaitis, o po jo ir Vilmantas Dilys už penkias asmenines pražangas paliko aikštelę.

Į aikštelės šeimininkų pelnytus du taškus „Vytauto“ krepšininkai atsakė penkiais (65:78) – V. Šulskis pelnė dvitaškį, G. Sirutavičius – tritaškį. Likus iki mačo pabaigos 34 sek. Prienų-Birštono komanda turėjo 10 taškų pranašumą (73:83). „Neptūnas“ sumažino atsilikimą iki 5 taškų (78:83), bet daugiau nuveikti nieko nesugebėjo. „Vytauto“ krepšininkai šventė pergalę rezultatu 87:82.

LKL: „Neptūnas“ – „Vytautas“ 82:87 (27:18, 9:32, 20:20, 26:17)