„Vytautas“ panaikino 11 taškų deficitą ir ketvirtfinalio seriją pradėjo pergale

Balandžio 26 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai pergale pradėjo „Tete-a-Tete Casino LKL“ atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio seriją iki trijų pergalių. Nervingose rungtynėse Virginijaus Šeškaus auklėtiniai įveikė Utenos „Juventus“ komandą rezultatu 98:91 (20:30, 25:17, 29:21, 24:23).
Kelias link pergalės nebuvo lengvas. Antrojo kėlinio pradžioje varžovai pirmavo 11 taškų skirtumu (20:31, 22:33), bet „Vytauto“ komanda, vedama kapitono Laimono Kisieliaus, panaikino taškų deficitą, perėmė iniciatyvą ir pergalingai užbaigė rungtynes.

Tragiška pirmojo kėlinio pabaiga

„Vytauto“ komanda pirmąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes su „Juventus“ pradėjo tragiškai. Utenos komanda iškart išsiveržė į priekį (0:4). Tiesa, Laimonas Kisielius dvitaškiu su bauda ir tritaškiu persvėrė rezultatą savo naudai (6:4). Prienų-Birštono komanda pirmavo ir kėliniui įpusėjus (12:10), bet keturi iš eilės „Juventus“ tritaškiai gerokai sugadino nuotaiką „Vytauto“ strategui Virginijui Šeškui (14:24). Jis suskubo paimti minutės pertraukėlę. Tiesa, situacija pasikeitė nedaug. Spurtas uteniškių buvo sustabdytas, bet perimti iniciatyvos nepavyko. Kėlinio pabaigoje „Juventus“ turėjo 12 taškų persvarą (18:30). Ją Paulius Ivanauskas baudos metimais sumažino paskutinėmis kėlinio sekundėmis iki 10 taškų (20:30).

Šaltas dušas pažadino „Vytautą“

Kėlinio pradžia aikštelės šeimininkams nieko gero nežadėjo. Utenos komanda padidino savo persvarą iki 11 taškų (20:31, 22:33). Keletą minučių aikštelėje vyko chaosas, bet pirmieji nusiramino „Vytauto“ krepšininkai. Tauro Jogėlos ir Pauliaus Ivanausko tritaškiai grąžino Prienų-Birštono komandą į žaidimą (30:35). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 3 taškai (32:35). Ir nors „Juventus“ krepšininkai padidino savo pranašumą iki 7 taškų (32:39), likus iki kėlinio pabaigos apie dviem minutėms rezultatas buvo lygus (43:43).
Tiesa, persverti rezultatą savo naudai aikštelės šeimininkams nepavyko ir po dviejų kėlinių vis dar pirmavo Utenos komanda (45:47).

Perimta iniciatyva

Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje pradėjo džiuginti „Vytauto“ sirgalius. Per pirmąsias dvi minutes aikštelės šeimininkai po Vaido Čepukaičio, Laimono Kisieliaus ir Vytauto Šulskio metimų įgijo 5 taškų persvarą (52:47). Utenos komandos bandymai sustabdyti įsibėgėjusius aikštelės šeimininkus nebuvo sėkmingi. Likus iki kėlinio pabaigos apie 4 min. Gytis Sirutavičius tolimu metimu padidino savo komandos persvarą iki 9 taškų (61:52).  Tiesa, „Juventus“ nesiruošė stebėti žaidimo iš šalies ir kėlinio pabaigoje komandas skyrė tik 5 taškai (69:64).  Visgi, „Vytautas“ neleido perimti iniciatyvos ir po trijų kėlinių išlaikė 6 taškų pranašumą (74:68).

Nervingoje pabaigoje sėkmė buvo „Vytauto“ pusėje

Lemiamą kėlinį aikštelės šeimininkai pradėjo labai susikaupę. Tiesa, dvi minutes komandų metimai skriejo pro šalį. Taškų badą pirmieji nutraukė „Vytauto“ krepšininkai. Šarūnas Vasiliauskas ir Laimonas Kisielius realizavo baudos metimus, sėkmingai sužaidė Serhij Zahreba, kuris pelnė iš eilės 4 taškus, o Gyčio Sirutavičiaus tritaškis padidino Prienų-Birštono komandos persvarą iki 12 taškų (85:73). Antroje kėlinio pusėje „Juventus“ krepšininkai pradėjo spausti „Vytauto“ žaidėjus jau jų pusėje ir tai davė rezultatą. Likus iki rungtynių pabaigos apie 30 sek. komandas skyrė tik 3 taškai (94:91). Šarūnas Vasiliauskas sumetė baudos metimus, o tašką rungtynėse efektingai padėjo Tauras Jogėla, įkaldamas kamuolį į varžovų krepšį (98:91).