Literatūrinis vakaras su Alvydu Šlepiku

Vilija Čiapaitė

Literatūriniai vakarai Birštone „Po žvaigždėtu vasaros dangum” birželio 21 dienos vakare sukvietė literatūros mylėtojus į aikštelę prie „Tulpės“ sanatorijos. Vėsus vakarinis vėjas jų neišgąsdino, nes dauguma buvo perskaitę ir pamėgę ne vieną režisieriaus, aktoriaus, rašytojo Alvydo Šlepiko kūrinį. Šalia jo ištraukas iš kūrinių skaitė aktorius Rimantas Bagdzevičius.

Rašytojas Alvydas Šlepikas išsamiai papasakojo apie romaną „Mano vardas Marytė”, jo detales, kurios pagrįstos pasakojimais, išgirstais iš anų įvykių dalyvių. Knygoje pasakojama apie vokiečių vaikus, pokariu keliavusius į Lietuvą išgyventi. Vilkų vaikai patiria visiškai nevaikišką gyvenimo kelią. Tas kelias verčia vaikus tapti suaugusiais, mokančiais prisitaikyti, kad išliktų, įveiktų šaltį, iškęstų badą bei kitus nepriteklius. Jiems teks įveikti šimtus kilometrų, tačiau jie, vaikai, išliks trapūs. Pristatydamas savo kūrinį autorius pasakė: „Nenorėjau, kad knyga būtų pernelyg žiauri, nes ją skyriau ne tik suaugusiems, bet ir paaugliams, jaunimui”, tačiau skaitydami šiurpo krečiami žmonės drąsiai galės man pritarti, jog knyga tikrai atskleidžia ano meto žiaurumus ir į Lietuvą nublokštų vaikų likimus, pavadintų vilkiukais.

Autoriaus pasakojimą keitė aktoriaus skaitymai ir Vytauto Kiminio pravirkdyta birbynė.

Čia pat buvo galima įsigyti Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos knygų, tarp kurių buvo ir Alvydo Šlepiko knygų.

Renginio rėmėjai – tai Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Jų dėka mes vis labiau susipažįstame su šalies rašytojais, sužinome apie naujus kūrinius, kurie nukelia mus į istorijos labirintus, kuriuos kartais nukloja laiko dulkės.

Taip pat skaitykite