„Lietuvos ryto“ jauniams vadovaus D. Adomaitis, komandoje žais Edvinas Šeškus

Eurolyga-jauniai2.jpgSausio 24-26 dienomis Šiaulių arenoje vyksiančiame Eurolygos jaunių (iki 18 metų) turnyro „Inter RAO Lietuva“ atrankos etape dalyvaus ir turnyro čempionų titulą ginanti Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda. Sostinės krepšininkų žaidimui Šiauliuose vadovaus pagrindinės komandos vyriausiojo trenerio asistentas Dainius Adomaitis.Prieš metus „Lietuvos ryto“ jaunuosius krepšininkus į pergalę Eurolygos jaunių turnyre atvedė dabartinis pagrindinės komandos vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas.

„Praeitų metų istorija buvo labai sėkminga mums, geras pavyzdys ateičiai. Todėl ir šiemet norėjome eiti tuo pačiu keliu — kad jauniams vadovautų vyriausiojo trenerio asistentas, taip pat buvęs krepšininkas, — sprendimą jaunių komandą patikėti D. Adomaičiui komentavo „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo direktorius Martynas Purlys. — Mūsų tikslas paprastas — patekti į Londone vyksiantį finalo etapą.“

Kelialapį į finalo etapą pelnys tik turnyro Šiauliuose nugalėtojai.

Savo jaunių ekipas į Šiaulių areną taip pat atsiųs Kauno „Žalgiris“, Maskvos CSKA (Rusija), Zagrebo „Cibona“ (Kroatija), Rygos VEF (Latvija), Talino „Audentes“ (Estija), Liudvigsburgo BBA (Vokietija) ir Leuveno „Topsportschool“ (Belgija).

Vilniečiai kovos turnyro A grupėje su „Cibona“, VEF ir „Topsportschool“.

„Man tai bus įdomus iššūkis, — sakė „Lietuvos ryto“ jaunių naujasis strategas D. Adomaitis. — Jaunimas turi ambicijų, tad bus įdomu ir man, ir jiems. Man šis turnyras bus kažkas naujo, o kai kurie vaikinai jau žino, ką reiškia dalyvauti jame.“

Išankstinėje „Lietuvos ryto“ paraiškoje tarp 14 krepšininkų yra įrašyti 11 žaidėjų, gimusių 1995 metais, ir trys metais jaunesni vaikinai — pernykštės Lietuvos jaunučių rinktinės vieni lyderių Mantas Šerkšnas ir Domantas Pavlovskis (207 cm) bei Regimantas Miniotas (205 cm). Šeši vilniečiai — Deividas Kumelis, Edvinas Šeškus, Gediminas Žalalis (205 cm), Karolis Ražukas, Lukas Motiejūnas ir Norbertas Giga (208 cm) — 2012-aisiais gynė Lietuvos garbę 17-mečių pasaulio čempionate.

D. Kumelis, G. Žalalis, E. Šeškus ir K. Ražukas buvo pernykštės „Lietuvos ryto“ jaunių komandos nariai ir dalyvavo finalo etapo kovose Stambule.

„Vieni vaikinai žaidžia Moksleivių krepšinio lygoje, kai kurie — Nacionalinėje, o E. Šeškus — LKL. Tad labai sunku suderinti visų tvarkaraščius ir susirinkti kartu pasitreniruoti. Vis dėlto turime privalumų, nes yra grupė žaidėjų, kurie rungtyniauja kartu, — svarstė D. Adomaitis. — Mūsų tikslas yra patekti į finalo etapą, tačiau dabar galvojame tik apie pirmąsias rungtynes. Turnyras vyks tik keletą dienų, reikės sužaisti daug mačų, tad tik apie juos ir reikia galvoti.“

Krepšinio gerbėjai jau dabar gali įsigyti bilietus į Eurolygos jaunių turnyro „Inter RAO Lietuva“ atrankos etapą. Dienos bilietai studentams, moksleiviams, senjorams kainuoja tik 6 litus. Visi kiti krepšinio gerbėjai gali įsigyti bilietus už 12 ir 16 litų („Šiaulių“, „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ abonementų turėtojams taikoma 50 proc. nuolaida). Bilietais prekiauja kompanija „Ticket Market“.

Turnyro tvarkaraštis

A grupė
Vilniaus „Lietuvos rytas“
Zagrebo „Cibona“
Leuveno „Topsportschool“
Rygos VEF

B grupė
Kauno „Žalgiris“
Maskvos CSKA
Talino „Audentes“
Liudvigsburgo BBA

Sausio 24 diena
09.00 „Cibona“ — „Topsportschool“
11.15 „Lietuvos rytas“ — VEF
13.30 „Žalgiris“ — Liudvigsburgo BBA
15.45 „Audentes“ — CSKA
18.00 VEF — „Cibona“
20.00 ATIDARYMAS
20.30 „Topsportschool“ — „Lietuvos rytas“

Sausio 25 diena
09.00 CSKA — Liudvigsburgo BBA
11.15 „Audentes“ — „Žalgiris“
13.30 „Topsportschool“ — VEF
15.45 Liudvigsburgo BBA — „Audentes“
18.00 „Lietuvos rytas“ — „Cibona“
20.15 „Žalgiris“ — CSKA

Sausio 26 diena
16.45 Dėl III vietos
19.00 Dėl I vietos

musukrepsinis.lt


Taip pat skaitykite