Lietuvos Latvijos projekto dalyviai plenere kūrė simbolinius žaliojo miesto ženklus

i2fdbu7958

Rugsėjo 10-12 d. Birštone vyko Lietuvos Latvijos bendradarbiavimo per sieną projekto (Project‘s LLIV-288, „Nature in town-green Birstonas“) dalis – pleneras, kuriame dalyvavo šio projekto partneriai – įvairių profesijų atstovai iš Jelgavos, Plavino, Jaunelgavos ir Zemgalės (Latvija).

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė kartu su mero pavaduotoju Juozu Aleksandravičiumi, savivaldybės administracijos direktoriumi Valentinu Vincu Ravucku apsilankė Birštono meno mokykloje, kurioje vyko lipdymo iš molio (amatų) kūrybinės dirbtuvės. Merė pasidžiaugė įdomiu projektu, pasidomėjo lipdiniais ir palinkėjo grupei iš Latvijos kūrybinės sėkmės. Latvijos projekto vadovas Raitis Madžulis dėkojo merei už šiltą priėmimą Birštone, pasidalino pirmosios plenero dienos įspūdžiais. Pasak R. Madžiulio, Birštonas – kompaktiškas, gražus kurortas, kuriame gera ilsėtis, atgauti jėgas gamtoje. Latviai plaukiojo Nemune laivu ir galėjo gėrėtis apylinkėmis.

Kaip pasakojo Žaneta Židonienė, Lietuvos Latvijos „Project‘s LLIV-288, Nature in town-green Birstonas“ projekto Lietuvoje vadovė, pleneras susidėjo iš dviejų dalių ir 4 kūrybinių dirbtuvių. Pirmąją dalį sudarė kūrybinė veikla kartu su menininkais Martynu Gaubu ir Andriumi Lik, o antrąją – amatų dirbtuvės Meno mokykloje, kurioms vadovavo menininkas Remigijus Janušaitis. 15 latvių grupė kūrybinėse dirbtuvėse dirbo pasikeisdami: kol viena grupės dalis dirbo skulptoriaus A. Lik dirbtuvėje, kita dalis lipdė molio varpelius.

ib8ird7960

Plenero kūrybinių dirbtuvių dalyviai gamino medinius karučius, simbolizuojančius meno bei amato santykį su gamta. Šie objektai po plenero bus įkomponuoti šalia medžių ir taps žaliosios zonos menine vizualizacija. Dar vieną plenero projektinės veiklos dalį sudarė prie Birštono tvenkinio skulptoriaus M. Gaubo statomi mediniai objektai „Žvėrys“.

izp64f7956

Iš medinių rastų suformuoti stilizuoti žvėrys stebėtojams leis atkurti Žvėrinčiaus, senovėje turtingo žvėrimis, miško įspūdžius ir menine forma kalbės apie miškų, gamtos, gyvūnų ir aplinkos išsaugojimą.

Kito pobūdžio kūrybinės-amatų dirbtuvės vyko Meno mokykloje (direktorė Laimutė Raugevičienė), kurioje dirbo bendrai latvių grupė, Savivaldybės administracijos darbuotojai ir šios mokyklos mokytojai. Šios veiklos rezultatas – iš molio nulipdyti moliniai varpeliai ir virvelinės keramikos lipdiniai. Nulipdyti varpeliai buvo džiovinami ir vėliau glazūruojami. Varpeliais bus papuošti Vytauto parke esantys medžiai ir primins Lietuvos Latvijos projekto plenerą Birštone. Plėtojant šį projektą, viena iš sudedamųjų dalių buvo bendra projekto partnerių veikla ir bendruomeniškumo ugdymas, todėl dirbdami prie vieno stalo latviai ir lietuviai keitėsi patirtimi, praktiniais lipdymo įgūdžiais ir idėjomis.

Trečiąją plenero dieną vyko darbų užbaigimas kūrybinėse dirbtuvėse, pasikeitimas gerąja patirtimi, įgyta viešint Lietuvoje, taip pat projektinės veiklos tarp savivaldybių partnerių aptarimas. Meno mokyklos direktorė L. Raugevičienė kartu su Plavino (Latvija) miesto Meno mokyklos vadovais ir darbuotojais užmezgė galimus partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius. Todėl tikimasi, kad bendri Lietuvos Latvijos bendradarbiavimo per sieną projektai „Project‘s LLIV-288, Nature in town-green Birstonas“ padės pamatus tolimesniam šalių bendradarbiavimui.

Birštono savivaldybės informacija

 

 

Taip pat skaitykite