Lietuvos futbolo federacija: FK „Prienai“ suteikta LFF II lygos licencija, bet išlieka sportinio principo problema 

Ignas Mineikis

Kovo 12 d. portalas kvitrina.com gavo LFF raštą, pasirašytą LFF prezidento Edgaro Stankevičiaus, kuriame išdėstytos priežastys, kodėl FK „Prienai“, įgijęs LFF II lygos licenciją, nepateko į 16 komandų sąrašą, kurios dalyvaus 2024 metų LFF II lygos pirmenybėse.
Pirma. FK „Prienai“ 2023 metais KAFF III lygos pirmenybėse užėmė tik 4-ąją vietą ir nėra iškovoję teisės dalyvauti LFF II lygos čempionate sportiniu principu. Taip pat komanda nėra pateikusi prašymo dėl priėmimo į LFF II lygą išimties tvarka (ne sportiniu principu).
LFF rašte išdėstyti argumentai ir dėl komandų, kurios, pagal nuostatus, turėjo iškristi iš LFF II lygos. Taip pat išvardinti argumentai ir dėl FK „Sveikata“ bei FK „Dembava“ įtraukimo į galutinį LFF II lygos komandų sąrašą.
Visgi, rašto pabaigoje įvardinta, jog yra renkama informacija apie klubus, kurie norėtų dalyvauti LFF II lygos B divizione. Tai būtų pilotinis projektas, kuris galėtų startuoti dar šiame futbolo sezone.
Visas LFF atsakymo tekstas ČIA.
LFF išsakė savo poziciją. Su ja galima sutikti, arba ne. Kai kurie argumentai ginčytini (dėl komandų dalyvavimo be licencijų ir dėl komandų, kurios turėjo iškristi į III lygą), bet aiškus vienas aspektas – FK „Prienai“ futbolininkai netapo 2023 metų sezone KAFF III lygos nugalėtojais ir neįgijo automatiškai teisės žaisti LFF II lygos pirmenybėse. Nors ir šioje situacijoje yra klaustukų, nes visos prieš FK „Prienai“ išsirikiavusios komandos atisakė galimybės žaisti LFF II lygoje, o FK „Prienai“ nutarė pasinaudoti ja.
Ir rezultatas aiškus -LFF II lygos  licencija gauta. 
 Tai rodo, kad vykstantys permainų procesai Prienų futbole turi teigiamų aspektų.

Taip pat skaitykite