Lietuviai „išvargo“ pergalę su belgais ir liko Europoje septinti

seskusKarolis Urba

Liepos 19 d. Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė žaidė paskutiniąsias Europos U-20 krepšinio čempionato rungtynes su Belgijos komanda. Mačo nugalėtoja užsitikrintų septintąją vietą čempionate.
Lietuvos komanda vėl žaidė banguotai ir visiškai be azarto. Pirmojoje rungtynių pusėje lietuviai leido belgams žaisti, kaip tik jie norėjo, ir už tai buvo nubausti.
Po dviejų kėlinių Lietuvos rinktinė turėjo 10 taškų deficitą (30:40), o prieniškis Edvinas Šeškus prametė visus metimus – rezultatyviausias komandos žaidėjas buvo „tuščias“.
Po pertraukos lietuvaičiams pavyko perimti iniciatyvą ir po trijų kėlinių įgyti vieno taško pranašumą (55:54). Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos komandai pavyko išlaikyti iniciatyvą savo rankose ir laimėti rungtynes rezultatu 77:70.
Pergalė garantavo septintąją vietą Europos U-20 krepšinio čempionate.
Prieniškis E. Šeškus per 23 min. pelnė 4 taškus, atkovojo vieną kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį ir išvengė klaidų. Tiesa, Edvino pataikymo procentas žaidime buvo tragiškas (1/6, 16,7 %).