Lietuvaitės U16 Europos krepšinio čempionatą užbaigė pergalės gaida

3

Karolis Urba

Kraštiečio Karolio Abramavičiaus treniruojama Lietuvos U16 merginų krepšinio rinktinė pergale užbaigė Europos U16 B diviziono krepšinio čempionatą ir galutinėje įskaitoje užėmė 7-ąją vietą. Lietuvaitės antrą kartą įveikė Rumunijos komandą (65:56). Tiesa, po pirmojo kėlinio Lietuvos komanda turėjo dviejų taškų deficitą (14:16), bet antrajame kėlinyje perimta iniciatyva leido po trijų kėlinių turėti 13 taškų persvarą (51:38). Ir nors ketvirtasis kėlinys buvo pralaimėtas 4 taškų skirtumu, pergalingas rezultatas buvo išsaugotas (65:56).

Prieš čempionatą puoselėtos didelės ambicijos grįžti į A divizioną žlugo. Ar galėjo lietuvės sužaisti geriau? Manau, kad galėjo. Nežinau, kas atsitiko merginoms, nes jų pataikymas nuo ketvirtfinalio ryškiai krito, kaip ir komandinis žaidimas. Esu įsitikinęs, jog būtent šios dvi aplinkybės ir galėjo tapti dviejų pralaimėjimų priežastimi. Bet apie tai, manau, pasisakys krepšinio specialistai, o gal savo mintimis pasidalins ir Karolis Abramavičius.