Lietuva – lino žiede

PICT9330

Violeta Karpauskienė

„Ir pasėjau du linuku oi, oi, oi,

Du linuku mėlynuku oi, oi, oi…“

Skambėjo lino vardas lietuvių liaudies dainose, kurios lydėjo darbuose, mirgėjo audimo raštuose.

Klebiškio pradinio ugdymo skyriuje vyko projektas „Lino kelias“.

Mokiniams dvi savaites buvo vedamos integruotos temos apie lino darbus pamokose.  Logopedė V. Zablackienė parengė scenarijų pasakai „Lino vargai“. Jo metu mokiniai žaidė, dainavo, imitavo pamėgdžiojimus, susijusius su lino darbais. Skyriaus mokytojos D. Žiobienė, S. Arlauskienė, R. Marcinkevičienė pamokose naudojo vaizdines priemones, skaidres, rinko medžiagą, rašė pamėgdžiojimus, mįsles, skaitė pasakas apie linus, pynė raštus, piešė tautinius drabužius, margino juostas, aplikavo. Viską, ką nuveikė, mokiniai papasakojo rašinėliuose.

Vasario13 dieną mokykloje vyko renginys „Lino kelias“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Mokiniai vyko į Prienų krašto muziejų, dalyvavo edukacinėje programoje „Lino darbai“, kurį vedė Seiserskienė. Ji supažindino su senaisiais amatais, kiekvienam buvo įdomu prisiliesti prie linų mintuvuose, šukuoti, verpti ir net po kuokštelį linų gauti prisiminimui.

Sugrįžę į mokyklą mokiniai apžiūrėjo tautodailininkės I. Makauskienės darbų parodą, parodė pasakos inscenizaciją, pakartojo, ką sužinojo muziejuje. Skyriaus vedėjas J. Kirkliauskas prisiminė, kaip pats rovė linus ir patyrė aštrių lino stiebelių įbrėžimus rankose. Oi, kaip skaudžiai ir ilgai juos gydė! Dėl to tas linas toks brangus lietuviams. O ar pajėgtume tas kančias kęsti dabar? Vedėjas padėkojo mokytojoms ir vaikams už šaunų darbą ir padovanojo „Lino“ saldainių, kad kiekvienas patirtų džiaugsmo. Vaikų akelės ir šypsenos pasakė, kokia gi graži, miela ir brangi ta Lietuva lino žiede. Ir taip sužavėjo tetos Irenos pinikai, kad tęsime darbus mokydamiesi juos pinti!

 

Taip pat skaitykite