Laiškai mamai

Vilija Čiapaitė

Mama, mamyte, mamuliuku ir kitokiais gražiais žodžiais vadinama mama, kurios rankos nuo pat mažumės supa mažuosius kūdikius, ji niūniuoja pačias gražiausias lopšines. Mamos yra mamos – kad suprastų, paglostytų, nubrauktų ašarą, kad priglaustų, išklausytų, paguostų, atleistų, kad kartu džiaugtųsi, juoktųsi, šypsotųsi.

Visas pasaulis švenčia pirmąjį gegužės sekmadienį, kuomet ant pjedestalo statomos motinos. Tik jų dėka mes esame tokie, kokiais mus priima šalia esantys.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Palionis pakvietė visų rajono mokyklų mokinius ir mokytojus „Sodinti gėrio ir grožio medelius gimtojoje kalboje, pakylėti šventę, skirtą Mamai”. Jis siūlė aprašyti „meilę, dėkingumą ir pagarbą, kurių moko Mama savo vaikus nuo pirmojo prisilietimo”.

Kvietime buvo siūloma laiškus rašyti ranka, o tai sakyte sakė, jog jie turi būti rašomi širdimi. Beje, laiškai turėjo būti rašomi dailyraščiu, gražiai apipavidalinti pačių mokinių ir mokytojų sumanytais kūrybiniais sprendimais.

Į kvietimą atsiliepė penkios mokymo įstaigos, tai Birštono, Stakliškių ir Veiverių gimnazijos, Šilavoto ir Skriaudžių pagrindinės mokyklos. Laiškus savo mamytėms parašė apie 190 mokinių, su kuriais dirbo 19 mokytojų.

Taigi, Motinos dienos proga Seimo narys A. Palionis aplankė tris mokymo įstaigas ir drauge su mokiniais ir mokytojais pasidžiaugė veiklos rezultatais.

Birštono gimnazija. Seimo narį A. Palionį pasitiko mokiniai drauge su direktorium Alvydu Urbanavičium bei mokytojais, kurie visapusiškai padėjo vaikams apipavidalinti laiškus, skirtus brangiausiam žmogui – Mamai. Kiekvienas laiškas išsiskyrė išskirtiniais apipavidalinimais, gražiu dailyraščiu. Mažesnieji savo laiškus įkomponavo į saulytes, kurios savo neapsakomu švytėjimu traukte traukė akį. Čia galėjai pajusti ir tautinio paveldo gilias šaknis, tarsi pabraidžiojęs po lankas trumpam sustoji ir pasirėmęs į tvorelę spinduliuoji meile mamai, kuri matoma per trobelės langelį kepanti gardžią duonelę.

Šilavoto pagrindinė mokykla. Čia vaikai savo laiškus sudėliojo stenduose. Skaitydama juos galėjai pajusti meilę, pagarbą ir kantrybę, kuria apsišarvavusi motušė augina savo vaikus, kurie išskleidę sparnus išskrenda iš gimtinės, bet pažadą sugrįžti visada ištesi. Kai kurie mokiniai, skaitydami savo laiškus mamai, suvirpino besiklausančiųjų slapčiausias kerteles. Tik vaikai, kurie patiria brangaus žmogaus ligą, suvokia, koks jis yra brangus ir neatsiejamas jo gyvenime.

Ir vyresnieji, ir mažieji džiaugėsi šio projekto svarba, nes tai, ką jie rašė, buvo skirta mamytei.

Stakliškių gimnazija. It bitutės dūzgiantys mokiniai laukė Seimo nario saulės nutviekstame koridoriuje, kuriame ant sienos susilieję laiškai motulėms priminė pievą ir gaivų pavasario vėją, nešantį pačius gražiausius linkėjimus, meilę ir milijonus priežasčių, už ką ji mylima. Čia dailia rašysena parašyti laiškai, skirti mamai, aidu atsiliepė merginų išdainuotoje dainoje. Ir ne veltui visas pasaulis mini šią dieną, nes tik mylinčios ir prie krūtinės glaudžiančios savo kūdikį mamos žino, jog tai tik pradžių pradžia, nes ūgtelėjęs vaikelis visada trokšta dėmesio – mamos dėmesio, švelnaus prisilietimo ir ramaus balso, kuris skatina eiti, siekti, tobulėti.

Aplankytose mokymo įstaigose mokytojai kartu su mokiniais ir Seimo nariu A. Palioniu pasidžiaugė, jog ši idėja ypač svarbi ne tik mokytojams, bet ir mokiniams, nes vaikai ranka dailyraščiu rašo laiškus. Be to, dabartinių technologijų amžiuje atsisakoma lengviausio būdo – kompiuterio pagalbos. Tai ypač svarbu, nes yra maloniau gauti ranka rašytą laišką, kuris kvepia rašalu ir jaučiama jį rašiusio žmogučio šiluma.

Visose Seimo nario aplankytose mokyklose buvo pažadėta, jog šis projektas tikrai bus tęsiamas ir tikrai taps tradicinis, nes tai skatina vaikus rašyti laiškus ranka.

Beje, visi mokiniai buvo apdalinti saldžiaisiais prizais, o mokytojams buvo įteiktos Seimo nario padėkos už dalyvavimą projekte. Ir tereikia tikėtis, jog kitais metais dalyvaus visos Birštono savivaldybės ir Prienų rajono mokyklos. Juk geri darbai visada turi išliekamąją vertę ir skatina meilę gimtajam raštui, žodžiui.

 

 

Taip pat skaitykite