Kiekvieni metai atneša naujovių, iššūkių. Kai jie baigiasi, dažnai atsisukame ir tarsi išsklaidytus lapus bandome sudėlioti į vietas, kartu prisimindami darbus, kurie pavyko ar ne. Tai labai svarbus momentas. Sakoma, pasidžiaugti dera visomis maloniomis smulkmenomis, kurios stumtelėjo didelių darbų link.
Ir štai, pabandžiau tokį žodinį darbelį atlikti su Birštono meno mokyklos direktore Laimute Raugevičiene.
Kokie buvo 2014 metai? Juk vadovauti menu kvėpuojančiam kolektyvui gana sudėtinga… Tačiau praėjusieji metai meno mokyklai buvo labai produktyvūs. „Pirmiausiai, mes dirbame bendrai – klausimus sprendžiame kolektyviai, o ne pavieniui. Tik tokiu būdu atrandame geriausius variantus, kaip atlikti vienokį ar kitokį darbą“, – sakė vadovė
„Praeiti metai mus džiugino maloniomis staigmenomis. Štai viena – tai Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“, kuriame dalyvavo net trys mūsų mergaitės. Tuo labai džiaugiamės ir galvojame, jog kitais metais gal galės dalyvauti dar daugiau vaikų. Beje, mums labai pavyksta projektiniai darbai, kurie pagyvinami ne tik kasdiene veikla: stovyklėlės, „Meno pamokos kitaip“. Tai gabių ir talentingų vaikų projektas, kuriame 2014 dalyvavome džiazo seminare. Iš JAV atvykę dėstytojai mūsų mokinius įvertino gerai, nes mokyklos pakraipa yra džiazas, kuomet mokytojai stengiasi mokiniams per pamokas bent kažkiek parinkti kūrinius, kuriuos galėtų laisvai improvizuoti, džiazuoti. Taigi, tas seminaras buvo naudingas visiems – ir mokiniams, ir mokytojams. Po jo Alytuje vyko koncertas su šio miesto muzikos mokyklos mokiniais. Tokių susitikimų ir koncertų metu mes vieni kitiems parodome, kuo galime nustebinti, pasimokyti vieni iš kitų. Alytiškiai mus nustebino saksofonų ir kanklių ansamblio koncertu. Tai dar vienas įrodymas, jog galima suderinti įvairius muzikos instrumentus ir gauti gana gerą kūrinį, kurio galima klausytis su malonumu. Tokie susitikimai ugdo mokinių kūrybiškumą. Kadangi Valstybinėje švietimo strategijoje iki 2030 metų būtent pabrėžiama, kad turi būti ugdomas pilietiškas žmogus, nes Lietuvoje trūksta kūrybinių idėjų, mūsų darbas ir eina ta linkme. Siekiama, kad vaikai turi būti patys kūrėjais, o mokytojai būtų pagalbininkai. Taip ir dirbama, todėl buvo parašyti trys projektai į Lietuvos Kultūros tarybą ir galvojame, jog jie jau yra tarsi mūsų mokyklos vizitinė kortelė. Vienas iš projektų, tai „Muzikuokime drauge 2015“, į kurį bus pakviesti svečiai iš Baltarusijos. Aišku, jei jie galės atvažiuoti. Tai labai paįvairintų projektą. Mūsų „Avangardas“ ne vienerius metus stebina ne tik Birštoną savo naujom idėjom. Džiugu, kad mokytoja Vilma Krasauskienė visada kupina idėjų ir naujovių. Beje, praeitais metais ji buvo išrinkta 2014-ųjų Metų mokytoja ir tai mus visus džiugina. Trečiasis projektas, tai „Birštono etiudai“. Jei gausime finansavimą, pakviesime kūrybingų mokinių iš kitų mokyklų dalyvauti šiame plenere“, – sakė L. Raugevičienė.
Po trumpos pauzės direktorė pasakė, jog prieš kelias dienas sužinojo, kad meno mokyklos pastatas bus renovuojamas. Pasak jos, tai maloni naujiena, nuteikusi visą kolektyvą optimistiškai. „Jei šiais metais darbai nepajudės, kitais, neabejotinai, jau tikrai“, – pasakojo vadovė. Manau, prasidėjus renovacijai, visam kolektyvui teks susitelkti bendram darbui, nes tik brandžiame kolektyve, kuriame viskas vyksta sutartinai, pasiseks nepraleisti nei vieno projekto, nei vieno renginio.
„Aš manau, kad visi turime pajusti, kad gera dirbti ir ieškoti naujovių. Jeigu žmonės to nepajus, jie nesistengs, bet tas motyvavimas, kad tu pats esi kūrėjas, pats esi to proceso dalyvis, duoda teigiamus rezultatus, kuo visi ir džiaugiamės“, – sakė L.Raugevičienė.
Paklausta, koks praeitų metų įvykis meno mokykloje buvo labai svarbus, vadovė po trumpos pauzelės sakė: „Visi įvykiai, susiję su meno mokykla yra reikšmingi. Štai, kad ir Birštone jau antri metai vyksta menų akademija. Renginį organizuoja Lietuvos muzikų sąjunga, bendradarbiaujanti su Birštono savivaldybe, Birštono kultūros centru ir meno mokykla, sanatorija „Eglė“ bei Vytauto Didžiojo universitetu. 2014 metais joje dalyvavo du mūsų mokyklos mokiniai. Ne tik mokiniai, bet ir mokytojai mokėsi pas tarptautinį pripažinimą pelniusius atlikėjus-pedagogus, kaip Vladimiras Prudnikovas (vokalas, Lietuva) ir Gabrielius Alekna (fortepijonas, JAV – Lietuva). Tai neįkainojama patirtis ne tik mokiniams, bet ir mokytojams. Ji padės mūsų mokiniams susitvarkyti su savimi, savo gebėjimais. Beje, dalyvavimas tokio pobūdžio projektuose gerina patirtį, gebėjimą pamatyti, kokie esame, nebijoti ir galvoti, kad kartu galima pasiekti daugiau. Taip pat tokių projektų metu svarbus vaikų motyvavimas, nes dabar nėra paprasta paskatinti vaikus, nes muzikavimas ir dailės mokymasis yra darbas“.
Pačioje mokykloje, kaip sakė vadovė, mokinių skaičius stabilus (nuo 180 iki 190 – V. Č.). Beje, L. Raugevičienė džiaugėsi, jog meno mokyklą vis daugiau ima mėgti suaugusieji. Šiuo metu suaugusiųjų studiją lanko 24 mokiniai. Pasak jos, vyresnieji pradėjo domėtis įvairiais darbais, jų technika, o gal darbščioji V. Krasauskienė moka pritraukti naujiems gyvenimo iššūkiams.
Pabaigoje L. Raugevičienė, pasakė: „Linkiu visiems vienas kito supratimo ir sakyti, kas yra negerai. Tai pati didžiausia dovana vienas kitam.“
Vilija Čiapaitė