Laimutė Jančiukienė: „Ar 9 eurai gali būti kovos įrankis dėl išgyvenimo?“

Vacys Staknys

Žemdirbių organizacinis komitetas savo pranešime apie susiklosčiusią, jų manymu, sunkiu žemdirbiams momentu, padėtį, išreiškė nepasitikėjimą  LVŽS Prienų skyriaus pirmininkei, Prienų rajono savivaldybės vicemerei Laimutei Jančiukienei.
Vicemerė pokalbį pradėjo pajuokaudama, jog nepasitikėjimą jai gali išreikšti meras ir LVŽS Prienų skyriaus nariai, kurie ją išrinko, ir nemano, kad  šis žemdirbių organizacinio komiteto pareiškimas turės reikšmingos įtakos.
Pasak vicemerės, dar prieš visą suirutę jos žemės sklypo (vicemerė valdo 25 hektarų žemės sklypą) kaimynas siūlė pirkti jo 15 ha žemės sklypą po 10 000 eurų už hektarą, nes jau turįs pirkėją. „Atsisakiau, nes tokių lėšų neturiu, o pati esu išnuomojusi žemę. Po šio sandorio mano žemės sklypo vertė pakilo nuo 17 000 eurų iki 90 000 eurų. Tiesa, rinkos vertė galėtų būti net 250 000 eurų, todėl 9 eurais padidėjęs žemės mokestis jokių sunkumų tikrai nesudaro“, – teigė L. Jančiukienė.
LVŽS Prienų skyriaus pirmininkė pabrėžė, jog sužinojusi, kad žemdirbiai ruošiasi rengti akciją dėl aukšto žemės mokesčio tarifo koeficiento, frakcija Taryboje pasiūlė koalicijai sumažinti koeficientą dviem punktais iki 1,2. Nors vėliau buvo bandymas tarifo koeficientą sumažinti iki 1,0, bet koalicijos dauguma nepritarė ir buvo nuspręsta sumažinti tarifo koeficientą iki 1,2. „Po koalicijos sprendimo negalėjome paskleisti naujo savo pasiūlymo. Aišku, padarėme sklaidos klaidų, bet yra, kaip yra“, – mintimis dalijosi vicemerė.
Anot L. Jančiukienės, ji turinti su kuo konsultuotis ir gali pasakyti, jog praeiti metai grūdininkams buvo geri, sunkiau buvo gyvulininkės ir pienininkystės ūkiams. Savivaldybė, matydama, jog situacija žemės ūkio rinkoje gali blogėti, padidino kaimo rėmimo programą dvigubai ir, reikalui esant, dar padidins.

Taip pat skaitykite