„Labas GAS“ patiesė „Gargždus“ ir iškovojo pirmąją pergalę savo arenoje

IMGP5879

Balandžio 11 d. Prienų „Labas GAS“ krepšininkai savo namų arenoje 13 taškų skirtumu įveikė „Gargždų“ komandą ir iškovojo pirmąją pergalę savo arenoje bei ketvirtąją šiame sezone.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai nuo pirmųjų rungtynių minučių perėmė iniciatyvą ir trečiajame kėlinyje pirmavo 21 taško skirtumu (56:35).

Bet antroje trečiojo kėlinio pusėje svečiai pabandė pakeisti žaidimo eigą ir po trijų kėlinių Prienų komanda pirmavo tik 8 taškais (68:60). Bet ketvirtajame kėlinyje „Labas GAS“ krepšininkai vėl perėmė žaidimo kontrolę ir įgijo 19 taškų persvarą (82:73).

Kėlinio pabaigoje svečiams pavyko sumažinti atsilikimą (82:70), bet perimti iniciatyvos Prienų komanda neleido ir laimėjo rungtynes 13 taškų skirtumu (90:77). Penki „Labas GAS“ krepšininkai surinko dviženklę taškų sumą, o Kyan Anderson pelnė 19 taškų ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Pirmosios abiejų komandų atakos buvo nerezultatyvios. Pirmieji taškus pelnė aikštelės šeimininkai po Karolio Giedraičio tritaškio (3:0). Svečiai atsakė spurtu 5:0 (3:5), bet Prienų komandos kapitonas smeigė dar vieną tritaškį (6:5). Kyan Anderson ir Darius Tarvydas padidino „Labas GAS“ persvarą iki 7 taškų (12:5). Dar po kelių atakų skirtumas tarp komandų padidėjo iki 9 taškų (16:7). Komandos apsikeitė taikliais metimais (20:11). Svečiai sumažino atsilikimą iki 3 taškų (23:20), o po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkai turėjo 5 taškų pranašumą (25:20).

Antrojo kėlinio pradžioje tikrą fiestą sukūrė Justinas Jogminas, kuris pelnė 6 taškus, keturis iš jų dėjimais (34:20). Karolis Giedraitis ir Darius Tarvydas padidino Prienų komandos persvarą iki 16 taškų (38:22). Darius Tarvydas „kala“ kamuolį į krepšį ir komandas skiria 15 taškų (42:27). Prienų komanda prametė 3 baudos metimus, bet po dviejų kėlinių išsaugojo 15 taškų pranašumą (47:32).

Trečiąjį kėlinį Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai pradėjo uraganiniu puolimu ir labai greitai susikrovė 21 taško persvarą (56:35, 58:37). Kėlinio pradžioje pasismagino Tauras Jogėla, o tribūnose jo žaidimą stebėjo brolis Matas.

IMGP5623

Visgi, po geros kėlinio pradžios Prienų komanda sustojo ir „Gargždų“ krepšininkai iškart atkuto. „Labas GAS“ pranašumas pradėjo tirpti lyg pavasarinis sniegas ir po trijų kėlinių komandas skyrė tik 8 taškai (68:60).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų dar sumažėjo (68:63) ir tada Prienų krepšininkai vėl perėmė iniciatyvą į savo rankas. Kyan Anderson pataikė tritaškį, Tauras Jogėla pridėjo dvitaškį ir „Labas GAS“ persvara padidėjo iki 10 taškų (73:63).

„Gargždų“ strategas Povilas Šakinis suskubo paimti minutės pertraukėlę, bet ji nelabai padėjo. Tauras Jogėla tęsė savo šou ir po jo pelnytų 7 taškų Prienų komanda vėl susikrovė solidžią persvarą  (82:63). Dar viena svečių minutės pertraukėlė davė neblogą postūmį ir skirtumas sumažėjo iki 12 taškų (82:70). Ir tada vėl žodį tarė Prienų komandos kapitonas. Karolio Giedraičio tritaškis atkūrė 15 taškų persvarą (85:70). Svečių spurtas buvo pristabdytas. Per likusias 3 minutes Prienų komanda sužaidė ramiai, išsaugojo dviženklį pranašumą (90:77) ir iškovojo pirmąją pergalę namų arenoje.

Marius Kiltinavičius po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje pasidžiaugė pergale ir konstatavo, jog komanda šiandien  buvo geresnė nei varžovai.

Komandos žaidimas pastaruoju metu tikrai džiugina, žaidėjai į kiekvienas rungtynes išeina nugalėti. Tiesa, ne visada pavyksta sužaisti gerai visas rungtynes ir tai parodo skaudus pralaimėjimas Kėdainiuose.

Prienų komandos puolimas buvo universalus ir taškus pelnė 9 žaidėjai. Net penki krepšininkai sumetė į varžovų krepšį daugiau nei po 10 taškų. Jordan Williamsas pelnė 11 taškų (7 atkovoti kamuoliai), Darius Tarvydas – 13 (5 atkovoti kamuoliai), Tauras Jogėla (5 atkovoti kamuoliai) ir Karolis Giedraitis (4 tritaškiai iš 8) – po 15 taškų. Kapitonas „iššovė“ tada, kai komandai labai reikėjo taškų. Kyan Anderson buvo ne tik rezultatyvus (19 taškų), bet ir efektingai dalino perdavimus (12).

Prienų komanda laimėjo kovą po krepšiais (38/33), mažiau padarė klaidų (10/14) ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (24/14).

Ir dar. Šį kartą sirgaliai tikrai buvo šeštasis žaidėjas aikštelėje. Jų sukurta atmosfera padėjo komandai ne tik pirmauti, bet ir išlaikyti žaidimo gijas savo  rankose.