Kūrybinės dirbtuvės „Pasaką kuria vaikai“: šaunūs pirmojo etapo rezultatai bei įtraukiančias ir įdomias veiklas žadantis rugpjūtis

„Pasaką kuria vaikai“ – tai jau septintus metus Prienuose vykdoma edukacinė veikla, orientuota į mokyklinio amžiaus vaikus. Projektas itin populiarus ir kasmet sulaukiantis didelio vaikų bei jų tėvelių susidomėjimo šiemet plečia savo tikslinės auditorijos amžiaus ribas ir vyksta dviem etapais: pirmasis – ką tik baigėsi, o kitas – artėja su įdomia ir turininga programa.

Prienų kultūros ir laisvalaikio centre birželio 5 d. startavo kūrybinių dirbtuvių „Pasaką kuria vaikai“ kino dirbtuvės „Kino busas“. Tris dienas iš eilės dirbtuvių veiklas vedė kino režisieriai, edukatoriai, turintys didelę darbo su vaikais ir jaunimu patirtį – Tomas Smulkis ir Andrius Blaževičius. Dirbtuvių metu edukatoriai, pasitelkdami patrauklias, interaktyvias ir visus dalyvius įtraukiančias kūrybines veiklas bei užduotis, supažindino moksleivius su kino žanrais, kino profesijomis, filmo kūrimo etapais bei pagrindiniais kino kalbos elementais.

Kino edukacija prasidėjo smagia žaidimo formos edukatorių ir kino dirbtuvių dalyvių pažintimi. Visiems susipažinus, Tomas ir Andrius dalyviams papasakojo apie kino žanrus, svarbiausius filmo kūrimo etapus. Vėliau, moksleiviams pasidalijus į penkias kūrybines grupes, prasidėjo pasiruošimo darbai: vaikai kūrė siužetus, tobulino scenarijus, piešė kadruotes, ieškojo personažų bei pradėjo pirmuosius filmavimo darbus. Filmavimo darbai tęsėsi net tris dienas. O birželio 7 d., kaip nusprendė visa dalyvių bei edukatorių komanda, prie pyrago ir arbatos puodelio vyko penkių sukurtų filmų peržiūra ir aptarimas. Visus šiuos kūrybinių dirbtuvių metu sukurtus filmus galite peržiūrėti Prienų kultūros ir laisvalaikio centro „Facebook“ paskyroje (nuoroda į filmus –bit.ly/knbus24).

Kino dirbtuvės „Kino busas“ – tai pirmasis kūrybinių dirbtuvių „Pasaką kuria vaikai“ etapas, skirtas 13–14 metų moksleiviams. Antrasis kūrybinių dirbtuvių etapas, kuris prasidės rugpjūčio 5 d., bus orientuotas į 7–12 metų vaikų ugdymą. Šiais metais kūrybinėse dirbtuvėse vaikai kartu su profesionaliais menininkais nagrinės gatvės meno raiškos formas: leisdamiesi į kelionę po „gatvės meno meka“ vadinamą Marijampolę, kurdami „gatvės meno“ stiliaus piešinius, supažindinę su skirtingais gatvės šokių stiliais ir intensyviai pašokę bei judesiu paeksperimentavę ir paanalizavę, juos supančios aplinkos suvokimą.

Projektas „Pasaką kuria vaikai“ „finišuos“ rugpjūčio 9-ąją Prienų estradoje prie Nemuno, kur švęsime Jaunimo dieną. Tądien vyksiančios veiklos bus orientuotos į jaunimą nuo 14 metų: edukatorė Kristina Kogan ves edukacinį intuityvios tapybos užsiėmimą „Spalvinga emocija“, o Ugnė Masiokaitė – užsiėmimą „Blizgučių žaismas“. Vakarėjant įspūdingą motociklininkų programą ant rampų su LED šviesomis ir ugnies efektais pademonstruos geriausius sportininkus Baltijos šalyse subūrusi „Green Trials“ komanda iš Latvijos.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.

Prienų kultūros ir laisvalaikio centro informacija

Taip pat skaitykite