Kurorto šventė – dar viena galimybė pristatyti Nemuno perlą Birštoną

IMGP7731

Vidmantas Venclovas

„Birštonas OŠIA“. Tokiu šūkiu Birštono šventės organizatoriai kvietė visus atvykti į kurortą ir smagiai paleisti laiką unikalios gamtos prieglobstyje. Miestas pasiruošė gerai, ir svečiai bei miestelėnai galėjo rinktis sau užsiėmimus. Ar tiesiog praleisti laiką grožėdamiesi kurortu, ar tai daryti aktyviai, ar dalyvauti renginiuose, kuriems suskaičiuoti neužtektų abiejų rankų pirštų, nes kiekviename miesto kampelyje kas nors vyko.

Svečiams beliko tik pasirinkti ir mėgautis buvimu Birštone.

Apie rekordinius šventės akcentus pasakyta ir parašyta pakankamai daug. Priminsiu, kad tokio automobilių srauto seniai nemačiau ramiame ir tyliame Birštone, o ir žmonių skaičius viršijo visus lūkesčius. Birštono PK viršininkas Rolandas Stiklius teigė, jog šventės praėjo labai korektiškai ir džiaugėsi, jog žmonės moka linksmintis ramiai. Pasak pareigūno, 18 surašytų administracinių teisių pažeidimo protokolų – tai mažytis lašas, kuris tikrai nesugadino šventinės nuotaikos. Deja, anot R. Stikliaus, automobilių parkavimo problema egzistuoja ir ją reikės spręsti.

IMGP7957

Tiesa, spaudos konferencijoje, kuri buvo organizuota šventėje dirbantiems žurnalistams, savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė pasakė, jog yra parengta rimta VGTU studija sklypui prie įvažiavimo į Birštoną, kurioje yra numatyta ir erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, kuri netaps pagrindiniu įvažiavimo į kurortą akcentu, nes nuo kelio nebus matoma.

Birštono savivaldybės administracijos Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Mantas Michaliunjo patikslino, kad rengiant studiją buvo pasiūlyta išnaudoti tą faktą, jog šis sklypas yra žemiau kelio lygio, todėl automobilių stovėjimo aikštelė būtų įrengta visame 2,5 ha sklype, jos aukštis siektų apie 2,5 metro, o virš aikštelės iškiltų pastatai, gatvės, šaligatviai, skverai ir t.t.

IMGP7947

 

Merė N. Dirginčienė, pristatydama kurorto vystymosi gaires, teigė, jog Birštonas, nežiūrint į tai, jog gan sparčiai plečiasi, išliks ramia ir patrauklia vietą poilsiui šeimoms su vaikais, senjorams, verslo atstovams, kurie nori pabėgti nuo kasdienio šurmulio ir tiems, kas vertina gamtą, ramybę ir aktyvų poilsį.

Savivaldybės vadovė teigė, jog investuotojai laukiami Birštone ir jiems savivaldybės institucijos sudaro visas sąlygas greitai spręsti iškilusias problemas. Bet, anot merės, tie, kurie nesitvarko su savo turtu, moka maksimalius žemės ir nekilnojamo turto mokesčius.

Spaudos konferencijoje buvo akcentuotos ne tik kurorto vystymosi kryptys, bet ir galimi sprendimo būdai dar vienos opios problemos. Buvo pabrėžta, kad savivaldybė stengiasi išspręsti gyvenamojo ploto deficito problemą, kuri ypač opi tapo, kai kurorte atsidarė nauji sveikatingumo kompleksai. Pastarieji metai buvo derlingi darbo vietų kūrimui (sukurta apie 500 vietų), todėl išryškėjo problema dėl gyvenamojo ploto.  Birštono savivaldybėje trūksta butų nuomai bei ekonominės klasės, nes dažniausiai gyvenamosios vietos ieško jaunimas, kuriam prabangesni būstai ne pagal kišenę.

Merės teigimu, daugiabučių namų statybų procesas turėtų prasidėti jau šių metų rudenį.

N. Dirginčenė pasakojo ir pasakojo apie ateities planus ir jos balse skambėjo pasididžiavimas miestu, į kurį jinai kažkada atvyko pagal paskyrimą.

Atvykti ilsėtis į Birštoną jau tapo geru tonu ir prestižu. Ir tai didelio bei nuolatinio savivaldybės vadovų, Tarybos, administracijos, kurorto žmonių darbo rezultatas.

Kurorte dirba žmonės, kurie žino, kaip turi vystytis jų miestas, ir nebijo diskusijų bei tvirtai laikosi savo nuomonės, siekia užsibrėžtų tikslų.

Šventės praėjo, miestas grįžo į savo įprastą tempą. Atėjo laikas įvertinti bendrą darbą ir kartu pasidžiaugti.

Kiekvienas iš mūsų, kurie apsilankė kurorto „Birštonas OŠIA“ šventėje, prisidėjo prie rekordinio žmonių antplūdžio, kartu sukūrėme šventinę atmosferą ir tapome bendrystės partneriais.

Ir visgi, pabaigoje norėčiau išsakyti vieną pastabą dėl prekybininkų naudojamų generatorių keliamo triukšmo.

 

Taip pat skaitykite