Kurortinio būsto vizijos užbūrė ne tik dizainerius

finalininkai

Pavasaris jau beldžiasi į mūsų langus, dosniai padalindamas taip išsiilgtų saulės spindulių ir geros nuotaikos. Šypsenų bei įkvepiančių idėjų netrūko ir kurortinių namų interjero dizaino konkurso „Nemuno parkas“ apdovanojimų renginyje.

bustoaplinka

Ieškojo originalių sprendimų

Prienuose, kur ir vystomas „Nemuno parko“ projektas, vykęs renginys vainikavo daugiau nei tris mėnesius vykusį interjero dizaino konkursą. Jame savo profesinį meistriškumą demonstravo tiek jauni ir perspektyvūs, tiek patyrę bei pripažinti dizaineriai. Juos vertino kompetentinga komisija, subūrusi žinomus architektus, statytojus, Prienų rajono savivaldybės atstovus.

Komisijos narė ir projekto architektė, Gustė Kančaitė dar prieš startą pabrėžė, kad Nemuno upės bei gamtos apsuptyje esantis būstas ne tik išorėje, bet ir viduje turėtų atspindėti kurortinę aplinką. Ši nuostata kūrybiniu keliu vedė ir konkurso dalyvius.

„Dizaineriai suprato kurorto idėją. Man patiko, kad jie nesivaikė madingų triukų, nenaudojo populiariausių, daug kur aptinkamų sprendimų. Visos jų mintys ilgai ieškotos, dėliotos ir profesionaliai įgyvendintos. Erdvės pajaustos, sumaniai ir skoningai integruoti virtuvės baldai, suvaldytos detalės, naudotos natūralios medžiagos“, – peržiūrinėdama darbus vardino G. Kančaitė.

Žinoma Kauno architektė pasidžiaugė, kad visi į prizininkų gretas patekę projektai atitiko organizatorių lūkesčius bei konkurso reikalavimus.

„SMILTIS“ Nugalėtoja

„SMILTIS“ Nugalėtoja

Architektūra – išskirtinė

Pasireikšti dizainerių fantazijai buvo kur. Visi „Nemuno parko“ sublokuoti namai yra erdvūs – per 130 kv. metrų ploto. Siūlomi kelių rūšių būstai: dviaukščiai, su svetainėmis per du aukštus, ir vienaukščiai, kurių viduje įrengtas atriumas – atvira erdvė, pastato viduje. Gyventojams palikta galimybė būstą pritaikyti konkrečios šeimos poreikiams, pavyzdžiui, vietoje didelio vieno kambario įsirengti kelis atskirus. Visuose namuose yra po du miegamuosius, svetainė, du vonios kambariai, drabužinė. Taip pat būstų savininkai gali mėgautis jaukiomis terasomis bei galiniu kiemu. Vienas tokių būstų ir buvo patikėtas dizainerių kūrybiniams ieškojimams.

Haiku

Konkursas susilaukė didelio ažiotažo. Į balsavimą įsitraukė ir mėgėjai, ir dizaino bei architektūros profesionalai. Iš šešiolikos susidomėjusių dalyvių buvo atrinkti penki finalininkai.

„Tai ne pirmas mano konkursas, bet šis mane sužavėjo. Pirmiausia todėl, kad gavome įdomią, netipinę užduotį. Šių namų architektūra yra unikali, formuojanti kitokį estetikos pojūtį. Didelės erdvės leidžia laisviau fantazuoti, žongliruoti savo idėjomis“, – prisipažino viena finalininkių Vaiva Kairienė.

Ji į apdovanojimą atėjo su žaviu rudaplaukiu – airių seteriu Herakliu. Ši vietoje nenustygstanti palyda kėlė renginio svečių nuotaiką bei skatino negaištant laiko kuo greičiau įteikti apdovanojimus.

1 Miegamasis

Randa savo pirkėją

Be Heraklio šeimininkės į finalą pateko Simonas Slučka, Agnė Kriaučiūnaitė su komanda, Judita Precienė. Tačiau daugiausia  žiūrovų ir komisijos balsų surinko projektas, pavadinimu „Smiltis“. Jo autorėms Ievai Pavilonei, Kamilei Grigorevičiūtei ir Gretai Laiškonytei atiteko konkurso nugalėtojų apdovanojimai ir paskatinamasis prizas – 5000 eurų čekis.

„Mums visoms yra artima kurorto stilistika, todėl vos sužinoję apie paskelbtą konkursą mielai ėmėmės šio iššūkio. Stengėmės sukurti šviesų, jaukų būstą, kuriame norėtume gyventi pačios. Smagu, kad turėjome galimybę pasireikšti ne kaip amatininkės, o kaip menininkės. Jautėme kūrybos laisvę ir džiaugsmą, drąsiai fantazavome, todėl ir galutinis rezultatas patiko ne tik mums, bet ir komisijai bei visiems balsavusiems“, – kalbėjo nugalėtojos.

Jų projekte naudotas stilių mišinys – nuo moderno iki japandi (japoniško ir skandinaviško stiliaus miksas). Apdailai pasirinktos natūralios medžiagos – medžio lukštu dengta baldinė plokštė, akmens stalviršiai. Visa tai būstui suteikia jaukumo bei šiltumo pojūtį.

Kiemelis

„Įsitikinome, kad ir profesionalai, ir paprasti žmonės domisi būsto įrengimo temomis, drąsiai išsako, kas jiems atrodo gražu, galbūt semiasi idėjų savo būstui. Toks įsitraukimas į konkursą mus labai nudžiugino“, – pasakojo konkurso organizatorių atstovas Paulius Kukenys.

Jo žodžiais, geriausi konkurso projektai bus nemokamai pasiūlyti būsimiems ir esamiems šių būstų pirkėjams. Prienuose, šalia vaizdingos upės pakrantės vystomas „Nemuno parko“ projektas pasiekė antrąjį etapą, kur šalia pastatyto, įrengto ir jau baigiamo išparduoti modernaus daugiabučio, dabar įrenginėjami bei statomi sublokuoti namai.

statybupabaiga

„Nemuno parko“ vystytojai „Windowsa holding“ prisipažino nesantys atsitiktiniai svečiai Prienuose, nes patys yra kilę iš šių vaizdingų kraštų. Jie pabrėžė į šį projektą įdedantys ne tik investicijas, bet ir širdį. Taip pat siekiantys prisidėti prie gimtųjų Prienų, kaip kurortinės zonos, statuso įtvirtinimo.

„Nepaisant nelengvos ekonominės situacijos, pastebime augantį susidomėjimą mūsų projektu. Žinoma, būstas čia nėra pigus, bet jis randa savo pirkėją. Reiklų, išrankų, bet drauge ir vertinantį aukščiausio lygio kokybę bei aplinką. Pastebime, jog lietuviai jau išmoko vertinti pridėtinę vertę, kurią suteikia modernios miesto infrastruktūros ir kerinčios gamtos derinys“, – sakė „Windowsa holding“ atstovai.

Taip pat skaitykite